Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.

Koji film ste gledali više puta?

Zid :: Umetnost :: Film

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Koji film ste gledali više puta?

Počalji od Troja taj Pon Jan 21, 2013 9:35 pm

"Kiss Kiss Bang Bang" je odlicna komedija sa Robert Downey Juniorom. Interesantan zaplet, brza akcija, vrlo simpaticni i lijepi i dobri glumci - sve to doprinosi uzivanju u ovoj krimi komediji. Definitivno preporucujem.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 15441
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od enigma_ taj Ned Mar 03, 2013 1:58 am

Devojka sa Bisernom minđušom

Davno sam ga gledala, pa juče opet i uživala u svakoj sceni.
Film je dobio tri Oskara i to za najbolju scenografiju, za najbolju fotografiju i za najbolje kostime.

Upravo zbog svega navedenog za Oskare, gledala sam ga više puta i uživala u filmu.

Glavne uloge:
Kolin Firt- Johan Vermer. Skarlet Johansen-Grit...

Odlična drama po istoimenom romanu.
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 48
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Ned Mar 03, 2013 11:09 am

"jumpers" je izvrstan naučno fantastični film o mladiću koji može da se teleportuje na bilo koje mjesto na zemlji i njegovom odrastanju i životu. Jednoga dana njegov život postaje vrlo komplikovan kada po prvi put saznaje da nije jedini sa takvim sposobnostima i po prvi put se suočava sa opasnošću i smrti. Vrlo maštovit scenario i odlična gluma i scenski efekti. Definitivno preporučujem.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Čet Mar 07, 2013 8:09 am

"You'll Meet a Tall Dark Stranger" je film koji sam zapamtila da sam uživala gledajući. Ima vrlo specifičnu vrstu humora, odlične glumce i interesantnu radnju. Anthony Hopkins, Antonio Banderas i Ana Friel su samo neki od sjajne ekipe glumaca. Sudbine glavnih likova su vrlo interesantne. Prikazani su u trenutku velikih promjena u njihovim životima, trenucima krize i novih početaka. Radnja teče sa nekim iznenadujućim osjećajem lakoće i dok se okrenete film je pri kraju. Obavezno pogledati.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Uto Apr 09, 2013 9:27 am

"King's Speech" je film sa istorijskom tematikom koji je osvojio četiri Oskara. Glavne uloge glume Colin Firth i Helena Bonham Carter. Radnja se dešava od 1925-te do 1941-ve godine i prati sudbine engleske kraljevske porodice u ovom razdoblju. Centralna ličnost je Bertie - docnije poznat kao engleski kralj George VI. Njegov veliki problem je što je ličnost u oku javnosti, a ima problema sa mucanjem. Nakon mnogih neuspjelih pokušaja da riješi svoj problem on upoznaje australijanca Lionela Loguea koji ima vrlo neobične metode liječenja. Colin Firth je zaista izvrsno odglumio svoju ulogu, te princa ne vidimo kao neku uštogljenu i uobraženu figuru, nego kao çovjeka od krvi i mesa sa običnim ljudskim problemima. Ovaj film nam približava i čini upečatljivim burno istorijsko razdoblje kada je umro George V, Edward VIII abdicirao zbog Wallis Simpson i Hitler došao na vlast u Njemačkoj i na kraju izazvao rat. Preporučujem.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Ned Jun 23, 2013 9:07 am

17 Again je film sa Matthew Perry-jem o čovjeku koji se odrekao velikih snova, razočarao se i kasnije dobija još jednu šansu da proživi mladost. Film sa mnogo duha, smisla za humor i divnim naravoučenijem. Jako mi se dopao još prvi put kada sam ga gledala, tako da sam bila oduševljena kada sam dobila priliku da ga još jednom vidim. Definitivno preporučujem.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Sub Nov 09, 2013 10:12 am

Fracture sa Anthony Hopkinsom i Ryanom Goslingom. Odličan kriminalistički film. Oduševljava me gotovo satansko nadmudrivanje glavnih likova. Hopkins glumi šarmantnog i opasnog prevarenog supruga koji odluči da ubije svoju ženu i prodje nekažnjeno, a Gosling sjajnog javnog tužioca. Film koji svakako vrijedi vidjeti.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Pet Jun 06, 2014 12:34 am

Liza_N. ::Mi nismo anđeli, mislim da sam ga gledala više puta nego Eni dok sam bila dete.
U ime ljubavi prema tom filmu, svečano sam se obavezala da nikada ne odgledam A2 i A3!  :D

Najviše zavisi od raspoloženja kakav film gledam.
Umetničke filmove volim da gledam više puta (kao Stalkera, na primer) jer sam u potrazi za simbolikom. Svaki put sagledam nešto novo, što mi je prethodnog puta promaklo.
Film za mene nije zabava, već pre umetnost. To ne znači da neću odgledati i neku komediju da se opustim ili razgalim. Ali, i takav film mora biti dobro odrađen - ne mislim na budžet, već na glumu i priču.

E vidis, meni je prvi dio najgori dio i odgledala sam ga mozda dva-tri puta sto za mene ne spada u kategoriju "vise puta pogledanih". Nekako ne volim te ljubavne price 18-godisnjaka, smaraju me.
A3 mi je najbolji, mada svi pljuju po njemu. I A2 mi je dobar. Oba sam pogledala vise puta. Dobra doza humora :)

Jedan od rijetkih filmova, koji je baziran na tu mladalacku ljubav, a koji mi se dopao i koji sam pogledala puno puta je "Lajanje na zvezde". No, sigurno ne zbog dva glavna lika i "Tanjug javlja..." (Tanjug javlja kako ja okrecem ocima na ovu izjavu, na koju su se sve curice napalile), vec zbog skolskih bisera, koje obozavam i kojima sam bila opsjednuta tokom skolovanja :D

People need to start appreciating the effort l put in to not be a serial killer
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11608
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Pet Jul 18, 2014 8:58 am

Upravo pogledah film Surrogates sa Bruceom Willisom u glavnoj ulozi.  Vrlo maštovita naučna fantastika koja govori o svijetu budućnosti u kome su ljudi izmislili vrstu robota kojima upravljaju iz udobnosti doma.  Ovaj izum im omogućava da osjećaju i doživljavaju sve ono što njihovi surogati (roboti) doživljavaju.  Tako pravi ljudi uglavnom leže u krevetu, a surogati ispunjavaju ulice grada.  Jedno vrijeme to omogućava iskorjenjivanje svih društvenih zala, a zatim se dešava nešto neobično.  Vrlo dobar film koji je svakako vrijedilo opet pogledati.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Čet Avg 28, 2014 8:10 am

Doc Hollywood je izvrstan film sa Michael J Foxom iz 1991-ve godine. Davno je snimljen, a ni malo nije zastario. Film spada u žanr romantične komedije. Bez obzira koliko puta ga gledam svaki put me ovaj film uspije razveseliti i raznježiti. Divni zapleti, divna gluma, izvrsni glumci i odlična kostimografija. Priča je jednostavna - ljekar iz grada odlazi na intervju za posao plastičnog hirurga u Holivud. Na putu doživljava udes, te se mora zadržati u provinciji nekoliko dana. On nevoljno ostaje, ni ne sluteći koliko će mu to mjesto prirasti za srce. Film sa puno duše koji preporučujem svima.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Čet Dec 04, 2014 9:42 am

The Da Vinci Code - glavne uloge Tom Hanks, Audrey Tautou i Ian McKellen, film pun zagonetki i akcije, baziran na djelu Dana Browna. Dobro režiran i odglumljen film. Mnogo intrige i ubistava u potrazi za Holy Grailom. Film prikazuje sveštenstvo (tj dio njih) kao prilično beskrupulozne individue spremne na sve da bi zaštitili svoje interese. Došla sam do zaključka da bi mi ovaj film stvorio negativne predrasude prema religiji i da sam zainteresovana za taj vid ljudskog ponašanja i djelovanja. No, naravno, ovaj film je samo fikcija, pa ga kao takvog treba i shvatiti. Dobar za razbibrigu, nije za one koji očekuju neka duboka razmišljanja ili velike emotivne uzlete. Divni interijeri i eksterijeri, Pariz i London prikazani u svom najljepšem svjetlu.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Sub Dec 20, 2014 10:38 am

Upravo sam ponovo odgledala "Titanic". Utisak o filmu mi je bio malo različit od onog koji sam imala pri prvom gledanju. Di Caprio mi je fantastičan. Lijep kao slika i odlično glumi. Priča dobra, muzika i scenografija izvrsni. Ono što mi je ovaj put zasmetalo, a prošli put nije, je da mislim da su pretjerali sa scenama jurnjave sa jedne palube na drugu kada je nastupila panika. Pametan gledalac je shvatio užas i beznadnost situacije u kojoj su se našli nakon desetak minuta, tako da nije bilo potrebe da se takve scene ponavljaju u nedogled. Bez obzira na ovo drago mi je što sam film ponovo gledala. Ko nije vidio ovaj film - preporučujem.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2