Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesečni plan Kluba čitalaca

4 posters

Ići dole

Mesečni plan Kluba čitalaca Empty Mesečni plan Kluba čitalaca

Počalji od Still_dreaming Sre Jun 22, 2011 10:23 am


Da vam bliže predstavim kako će teći jedan čitalački mesec na Zidu.


- Tokom celog meseca (osim poslednje nedelje u mesecu) članovi predlažu dela za čitanje u temi predviđenoj za to.

- Svaki član može dati samo jedan predlog u jednom mesecu.

- Poslednje nedelje u mesecu (poslednjih 7 dana meseca) glasa se za predloge koji su davani tokom jednog meseca, takođe u posebnoj temi predviđenoj za to. Poslednjeg dana u mesecu mora se znati šta se čita narednog meseca.

- Rok za čitanje knjige je od 1. dana u mesecu do poslednjeg dana u mesecu, bez obzira na njen obim.

- Jedno isto delo može biti predlagano 3 puta, u slučaju da ne pobedi prvi put, ali može biti predlagano jedino od strane 3 različita člana. Dakle, jedan isti član ne može poslati isti predlog više od jednog puta. Nakon što je delo bilo tri puta na glasačkoj listi, ne može više da se predlaže. Razlog zbog kojeg je delima dozvoljeno da budu predložena 3 puta je taj što neka vredna dela nisu dobila svoju šansu zbog previše jake konkurencije u tom trenutku, a šteta bi bilo da se ne nađu na listi knjiga koje čitamo u okviru Kluba čitalaca.

- Pre nego što pošaljete svoj predlog za delo, proverite da li je delo već bilo predlagano i može li još da se predlaže. To možete uraditi u temi Spisak dela koja su već predlagana.

- Član koji je poslao predlog obavezan je da glasa kada izađe lista predloga, osim u slučaju kada postoje samo dva predloga. U suprotnom, predlog će biti diskvalifikovan.

Posebna napomena: U obzir dolaze samo dela na srpskom ili dela za koja se zna da su prevedena na srpski da bi svakom članu bila dostupna. Ali i dalje svaki član može birati za sebe da li će delo čitati u originalu (ako zna jezik) ili na kom jeziku će čitati (npr. ljudi u inostranstvu lakše dolaze do knjiga koje su prevedene na jezik koji je tamo zvanični). A verujem da će biti zanimljivo čitati utiske ljudi koji su čitali nešto u originalu ili prevedeno na drugi jezik.



Ovde možete postaviti pitanja vezana za Klub čitalaca ako vam je nešto nejasno.



Poslednji put izmenio Still_dreaming dana Pon Nov 19, 2012 10:55 am, izmenio ukupno 2 puta


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesečni plan Kluba čitalaca Empty Re: Mesečni plan Kluba čitalaca

Počalji od Kondor sa Anda Ned Jun 26, 2011 6:35 pm

Koliko sam ja shvatio mi čitamo neku knjigu i ovde zajedno komentarišemo?
Kondor sa Anda
Kondor sa Anda
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1168
Muški Ovan Godina : 34
Datum upisa : 24.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Mesečni plan Kluba čitalaca Empty Re: Mesečni plan Kluba čitalaca

Počalji od Still_dreaming Ned Jun 26, 2011 11:25 pm

Pa da.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesečni plan Kluba čitalaca Empty Re: Mesečni plan Kluba čitalaca

Počalji od ces@ric@ Sre Mar 16, 2016 3:22 am

Ako uspijete naci sta od knjiga koje imamo za citanje online, molim vas da postavite u temama za njih. Knjige na engleskom uglavnom nalazim, ali su mi problematicni Rusi i nasi pisci, koje ne bih citala na engleskom, a ne nalazim ih bas na nasem (cast izuzecima).


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesečni plan Kluba čitalaca Empty Re: Mesečni plan Kluba čitalaca

Počalji od polly88 Sre Mar 16, 2016 4:45 am

Danas-sutra ću provjeriti što sve mogu naći pa ću ostaviti linkove u odgovarajućim temama. Imam ih i ja dosta pa mogu 'uploadati'.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesečni plan Kluba čitalaca Empty Re: Mesečni plan Kluba čitalaca

Počalji od ces@ric@ Sre Mar 16, 2016 6:16 am

Hvala, Polly givenheart


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Mesečni plan Kluba čitalaca Empty Re: Mesečni plan Kluba čitalaca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu