Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko ste fleksibilni?

2 posters

Ići dole

Koliko ste fleksibilni? Empty Koliko ste fleksibilni?

Počalji od Troja Ned Feb 19, 2012 9:56 pm


Neki ljudi kroz život idu slijepo se pridržavajući pravila koja su sami sebi zacrtali. Drugi poštuju pravila koja je društvo postavilo i nikada ih ne krše, pribojavajući se osude i nerazumijevanja. Neki treći, opet, lete sa cvijeta na cvijet, istražuju, probaju malo ovo, malo ono i najviše od svega vole i cijene to bogatstvo iskustava koje dobijaju. Neki kažu da bi bez pravila u svijetu bila anarhija. S druge strane, što je osoba fleksibilnija to će se lakše uklopiti u bilo koji društveni milje. Kakvi ste vi?


Da li ste sebi zacrtali neka stroga pravila kojih se pridržavate i ne odstupate od njih nikada?
Da li možda više volite da eksperimentisete i prilagođavate svoje postupke i reakcije trenutku i situaciji u kojoj se nalazite?
Da li mislite da je moguće izmisliti pravila koja su primjenjiva u svim okolnostima ili da je nekada potrebno i svoje ponašanje prilagoditi trenutku i društvu?
U čemu je prednost pravila?
Da li mislite da je svijet u kome bi se svi rukovodili samo pravilima ipak bio krut i izgubio nešto od svoje razigranosti i spontanosti?

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste fleksibilni? Empty Re: Koliko ste fleksibilni?

Počalji od male Ned Feb 19, 2012 10:23 pm

Vrlo sam prilagodiv osim ako je u pitanju već postignut dogovor. Ne zanimaju me izgovori - dogovor mora da se ispoštuje.
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste fleksibilni? Empty Re: Koliko ste fleksibilni?

Počalji od Troja Ned Feb 19, 2012 10:26 pm

Mislim da sam ja dosta fleksibilna osoba. Naravno, smatram da su neka osnovna pravila potrebna da bi drustvo moglo funkcionisati kako treba i dosta brzo upratim najvaznija pravila koja uglavnom postujem. Tako na primjer smatram da je vrlo nekulturno kasniti na bilo koji dogovoreni sastanak, volim odraditi svoj posao posteno i slicno. Mislim da su Biblijom zacrtana pravila kao ne kradi, ne ubij i slicno veoma vazna i ne vjerujem da bih ih ja ikada prekrsila. Medjutim, mada postujem pravila, smatram da ona nekada mogu biti previse kruta i ako je to slucaj, guse kreativnost i bogatstvo zivotnog iskustva. Tako, na primjer, sema "zavrsicu fakultet, zaposlicu se, udacu se, rodicu dijete" je za mene previse mehaniziran pogled na svijet koji po meni ne uzima mnoge stvari u obzir. Na primjer - da li cu sresti nekoga ko mi se dovoljno dopada? Ili - da li bih vise voljela putovati i vidjeti svijet prije nego sto preuzmem na sebe obaveze koje ce to onemogucavati? I slicno. Takodje, mogu shvatiti da neko nekoga ubije u samoodbrani. Pravila su dobra, ali ne valja ako su previse stroga i u tom slucaju sasvim sigurno bi pravila unistavala spontanost i razdraganost i pretvarala sve u pomalo dosadnu mehaniku.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko ste fleksibilni? Empty Re: Koliko ste fleksibilni?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu