Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Američki psiho (American Psycho)

Ići dole

Američki psiho (American Psycho) Empty Američki psiho (American Psycho)

Počalji od polly88 Pon Maj 14, 2012 1:30 am

Američki psiho (American Psycho) Americanpsycho

Godina: 2000.
Režija: Mary Harron
Scenario: Mary Harron i Guinevere Turner prema istoimenom romanu Breta Eastona Ellisa
Uloge: Christian Bale, Justin Theroux i Josh Lucas


Kako vam se svidio film?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Američki psiho (American Psycho) Empty Re: Američki psiho (American Psycho)

Počalji od polly88 Čet Jun 07, 2012 8:35 am

Film sam prvi put gledala prije desetak godina kada sam bila zaluđena hororima. Netko mi ga je preporučio kao dobar horor film, no ja sam ostala razočarana jer se, naravno, nije radilo o hororu. Ovaj put je film ostavio puno bolji dojam.

Moram odmah krenuti od Balea koji mi je odličan u ovoj ulozi. Inače mi nije baš drag glumac, ali kako je "skinuo" Patricka Batemana - sjajno! Tako hladnokrvan, ležeran...

U filmu je definitivno nekoliko antologijskih scena, kao ona u kojoj Bateman sjekirom ubija Paula Allena, dok su meni najzanimljivije bile one s posjetnicama. Smatram da tu leži i glavni zaplet filma. U toj firmi kao da nitko ništa ne radi, važno im je samo tko će imati ljepšu posjetnicu, natječu se u tome, a s druge strane svi izgledaju isto - ista odijela, iste frizure, možda čak i iste face... Sve to dovodi do toga da su ljudi otuđeni, uopće se ne poznaju, miješaju jedni drugima imena... U toj jednoličnosti izdvaja se Patrick, ali samo noću, kada ubija.

Američki psiho (American Psycho) Americanpsychochristian
Antologijska scena

Ono što nisam najbolje shvatila - ubija li on stvarno sve te prostitutke, kolegu, beskućnika, policajce (...) ili je to sebi umislio (halucinira?)? Jer, kraj mi je po tom pitanju nejasan. Kada prizna odvjetniku ubojstva, ovaj govori kako je ručao s Paulom u Londonu (a Paul je u to vrijeme dobrano mrtav); tajnica pronalazi njegov dnevnik s crtežima koji upućuju na stalno razmišljanje o smrti i ubojstvima; a tu je i njegova ovisnost o kokainu... Pa mi se nekako učinilo da su sva ta ubojstva plod njegove mašte. Možda je on u određenom trenutku htio sve to učiniti, ali nije mogao.

P. S. Je li netko čitao istoimeni roman? Možda je tamo bolje razjašnjeno...


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu