Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.

Evrovizija

Zid :: Umetnost :: Muzika

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Evrovizija

Počalji od Still_dreaming taj Uto Maj 22, 2012 8:04 am

Pratite li Evroviziju?
Kakvo je vaše mišljenje o ovom takmičenju?

Koje pesme sa prethodnih takmičenja su vam se svidele?

U ovoj temi možemo svake godine komentarisati aktuelno takmičenje i takmičare, a na kraju prokomentarisati i pobednika.

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 21985
Muški Jarac Godina : 29
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Evrovizija

Počalji od Still_dreaming taj Uto Maj 22, 2012 10:18 am

Volim da pogledam svake godine, iako znam da će biti 95% gluposti. :)

Ove godine me oduševila Albanija, evo već 5. put slušam. Skroz sam osetio emociju, iako ne razumem ni reč. :tiktak:

I prošla je u finale! TOO

Prošle godine mi se svidela samo Italija, koja je završila na 2. mestu. :tiktak:

Mada sam sad izguglao, ili izjutjubovao i sviđa mi se i ove godine Italija. :)

A Ruske bakice su mi preslatke. givenheart I inače sam slab na babe. :D Ova najniža je najjača, kraljica! :buahahhaha: givenheart

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ika taj Uto Maj 22, 2012 10:43 pm

O da, meni se dopalo nekoliko pesama... tacnije dve u prvom polufinalu.
Videću kako će biti sutra kada učestvujemo i mi. TOO

I neke koje su mi ušle u glavu na to prvo slušanje. :D

Moldavija

Grčka - skroz je ritmična i pokreće...
Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Čet Maj 24, 2012 10:16 am

Ove druge večeri mi se svidela samo Makedonija i prošla je! TOO Kaliopi, Kaliopi! clapping.gif

:tiktak: :tiktak: :tiktak:

Engleska verzija, dopadaju mi se reči, ali ne i njen izgovor.

A imam utisak da će Norveška da pobedi. :blabla:

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ika taj Čet Maj 24, 2012 10:54 am

Aaaaaa i ja isto!!! Odusevila me je! givenheart Bilo je mnogo dobrih pesama veceras! TOO
Ika
Zavisni član
Zavisni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ika taj Pet Maj 25, 2012 7:39 am

Superrrrrr!!!!

givenheart

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Pon Jun 04, 2012 11:30 pm

Ovogodisnji pobjednik mi je uzas, bas sam bila razocarana. Srecom, nisam puno gledala, prvo polufinale i glasanje u finalu i to samo dio. Kad sam vidjela da je ovo cudo uzelo toliko vodstvo, okrenula sam na film.

Ove godine me je odusevila Makedonija i Srbija. Razocarala sam se u Hrvatsku, jer sam od Nine ocekivala vise.

Inace, meni ovo takmicenje dodje vise kao druzenje sa porodicom ili prijateljima. Uvijek se okupi grupa nas, kartamo ili samo gledamo, komentarisemo i glasamo :)

People need to start appreciating the effort l put in to not be a serial killer
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11756
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od enigma_ taj Uto Jun 05, 2012 4:14 am

Nisam htela prva da pišem ovde, jer eto i u kući imam problem, kažu da nemam pojma.
Gledala sam, ostala navika.
Mislim da je Šveđanka narkomanka.
Dobro, 'ajd nema veze, neki kažu, kao lepo peve, meni se ne sviđa.
Makedonija je bila moj favorit, naravno Željko i mislim da bi prošao da je nastupio sa onim gluvonemim momkom (no bilo je toga,. pa kao nije ok)
Albanija je imala dobru pesmu, jak glas.Šokirana (pozitivno) sam bila.
No, da ne zvučim kao neka babaroga, jer svi stariji sviraju kako je nekada bilo bolje, ja ne bih o tome.Jer mislim da svako vreme nosi i svoju muziku :)

enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 49
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Uto Jun 05, 2012 4:16 am

Joj, enigma i moj brat je sve vrijeme govorio kako je ova narkomanka, nije dobro, nesto s njom nije u radu... Meni je to nebitno, meni je pjesma bezveze

ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od polly88 taj Ned Sep 09, 2012 9:06 am

Godinama sam pratila Evroviziju, valjda neka navika jer smo mama i ja uvijek zajedno gledale. Zadnje tri-četiri godine sam prestala jer mi je sve to izgubilo neku draž. Meni je u tom takmičenju najvažnija pjesma (naziv takmičenja je Eurovision Song Contest), a danas je to postao kič i takmičenje u tome tko će imati raskošniju haljinu, scenski nastup, rekvizite i stotinu drugih stvari. Dobro, sve napreduje pa tako mora i to, ali meni je ipak previše... No ono što najviše zamjeram su pjesme na engleskom. Volim čuti pjesme na izvornom jeziku! Nema veze što te možda 90% slušatelja neće razumjeti - u tome je i stvar - stvoriti dobru melodiju i prenijeti emocije bez obzira na nerazumijevanje teksta.

Tada još nisam bila ni u planu :buahahhaha: ali bile su mi prelijepe pjesme koje su pobijedile '80.: "Ein bißchen Frieden" (Nicole), "What's Another Year" i "Hold Me Now" (Johnny Logan), "Ne partez pas sans moi" (Celine Dion). Što se '90. tiče, samo mi se Toto Cutugno svidio, a u zadnjih 12 godina, samo dvije pjesme, za koje mi je žao što nisu otpjevane na danskom, odnosno norveškom jeziku: "Fly on the Wings of Love" (Olsen Brothers) i "Fairytale" (Alexander Rybak). E sad, bilo je pjesama koje su mi se svidjele, a nisu pobijedile, no teško ih se sjetiti. Jednu pamtim i uvijek se naježim kad ju čujem - "Nadlik Beyakhad Ner" (Sarit Hadad):

Gnothi seauton!
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6391
Ženski Blizanci Godina : 29
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od polly88 taj Ned Maj 11, 2014 6:35 am

Nisam sinoć gledala finale, ali jutros sam poslušala sve pjesme i razočarana sam i pobjedničkom pjesmom i svim ostalim pjesmama. Niti jedna mi nije imala 'ono nešto' da sam mogla reći - e, ova je trebala pobijediti. Pobjednička "Rise Like a Phoenix" mi je sasvim obična i prosječna pjesma i pretpostavljam da je pobijedila samo zato što je pjevač/ica šokirao/la svojom pojavom.

Dobre su mi pjesme imali Finska (Softengine - Something Better), Švicarska (Sebalter - Hunter of Stars), Malta (Firelight - Coming Home) i Nizozemska (The Common Linnets - Calm After The Storm).

Što se ex Yu tiče, Slovenija mi je bila bolja od Crne Gore, ali opet ništa vrijedno sjećanja.

Gnothi seauton!
polly88
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Ned Maj 11, 2014 9:58 am

Nisam gledala, ni pratila, poslije dugo godina, potpuno sam zaboravila da je to sad.

No, upucena sam, znam ko je pobjednik, pa me je ova sala nasmijala:

:D

ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Ned Maj 11, 2014 8:16 pm

Ni ja nisam gledala Evroviziju osim par pjesama, rezime sa svim pjesmama i djelic glasanja. Razocarana sam pobjednikom jer mislim da je bilo i boljih pjesama. Slazem se da je presudni faktor ocigledno bio kako skrenuti paznju na sebe, a ne kako otpjevati najbolju pjesmu.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 15651
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Liza_N. taj Pon Maj 12, 2014 8:09 am

Meni je Evrovizija značila nešto, jer se sećam večeri kada sam je kao klinka pratila, iz godine u godinu, sa mojima, pa se ljutila što nisam ostala budna do završetka glasanja...
Ali, odavno sam razočarana - stvarno jeste spaktakl, ali su pesme dosadne, nekreativne, obične. Ove godine nisam pratila sve, odslušala sam par pesama poslednjih u finalu, i jedino bih pesmu Holandije izdvojila.
Mislim da ovo takmičenje nema uopšte više umetnički, već isključivo politički kontekst.

Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Ned Dec 20, 2015 2:56 am

Neke od onih koje su mi ostale u sjecanju (a da nisu sa nasih prostora)

- jedna od ijetkih koja mi se dopada, a da nije brzeg ritma

ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Sre Mar 16, 2016 8:20 am

Tek sad sam seo da preslušam našu predstavnicu. Ima moćan glas, u ovoj pesmi na momente podseća na Adel, pa verujem da je i to uticalo, iako je mala dobra i bez toga. Mada mi je nekako jača u početku pesme, kad je mirnija, nego pri kraju, kad je samo za nijansu glasnija od instrumenata koji je prate. Zaključak - dobra je pesma (ali ne i fantastična), verujem da ćemo se dobro plasirati.

Čuo sam sad i Kaliopi. Moćna, kao i uvek, ali za uho dosadna, nereljefna pesma.

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od polly88 taj Uto Apr 12, 2016 4:26 am

Konačno sam nedavno preslušala sve pjesme koje idu na Eurosong pa ću kratko prokomentirati. Kao i uvijek, najviše me zanimaju pjesme ex-yu država.

BiH pjesma je bućkuriš svega i svačega; previše puta sam ju do sada poslušala pa ju skoro znam napamet, ali nije mi zanimljiva. Crnogorska mi je odlična, ali kao nešto što bih rado sebi pustila; za Eurosong mi nema ništa posebno i dosta se razlikuje od ostalih pjesama (što će možda biti i dobro). Hrvatska konačno šalje neku normalnu pjesmu; jako ju često puštaju na radiju koji inače slušam, tako da mi je pjesma ušla u  uho i jako mi se sviđa. Isto je i sa Srbijom. I Nina i Sanja imaju moćne glasove i odlično pokazuju emocije pa se nadam da će to biti dovoljno za finale, a voljela bih kada bi bile i u top 10. Makedonija mi je dosadna, Kaliopi je prošli put imala bolju pjesmu, ova mi nikako ne paše. Slovenija mi se u početku jako sviđala, no sada sve manje. Vesela je pjesma i to mi je ok, no pjevačica je nezanimljiva.

Znači, navijam za Hrvatsku i Srbiju, ok su i Crna Gora i Slovenija, a za BiH i Makedoniju mi neće biti krivo ako ne prođu u finale.

Od ostalih pjesama odlična mi je francuska, a jako dobre su mi i bugarska, islandska, španjolska i mađarska.

Gnothi seauton!
polly88
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Sub Maj 14, 2016 12:39 pm

Ja sam ove godine, po prvi put, navijao za pobednicu :O
Pesma je fantastična (izguglajte tekst), ona ima fenomenalan glas, tema je fantastična.

Bravo!

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Sub Maj 14, 2016 12:52 pm

Pjesma je blago receno grooozna, ali politika i te stvari. Uzas sta je postalo ovo takmicenje. Ja sam navijala za Australiju, jedna od rijetkih pjesama ove godine koja mi se dopala

ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ms.k taj Ned Maj 15, 2016 10:50 am

Moj prvi utisak sinoć (a i sad prisutan)... Nemam niti jednu pozitivnu misao/osjećaj za pobjedničku pjesmu, a povrh svega ne znam šta je tragičnije - glas stručnog žirija ili glas publike koji su doveli istu tu gdje je... Baš baš tužno... :(
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3697
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Ned Maj 15, 2016 11:00 am

Drago mi je da nisam jedina koja tako misli, a vidim i po komentarima na sajtovima da nas ima jos.
"Strucni" ziri je glasao za Australiju, publika je glasala za Rusiju, a na kraju pobijedila Ukrajina :P Nigdje veze...

ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Ned Maj 15, 2016 8:17 pm

Dok sam zivjela u Jugoslaviji redovno sam pratila Evroviziju. Odavno je vec ne gledam, tek ponekad uhvatim po koju pjesmu. Cini mi se da je muzika pomalo sablonska I sladunjava, ali se I medju takvom muzikom ponekad nadje neka vrlo lijepa pjesma. Medjutim, rijetko se podudari da pjesma koja se meni jako dopada bude I pjesma koja je pobijedila, te je to razlog vise da ne pratim ovo takmicenje.

Ove godine sam gledala glasanje I cula pobjednicku pjesmu. Nisam nesto previse odusevljena njom. Ne mogu da se ne pitam da li je I politicko usmjerenje znatno uticalo na glasanje.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 15651
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Sre Maj 10, 2017 2:35 pm

Ove godine me je opet uhvatila groznica Evrovizije.

U prvoj polufinalnoj večeri prošli su svi moji favoriti - Belgija, Moladvija i prefantastična Portugalija.

U drugom polufinalu navijam samo za Mađarsku, koja mi je glavni favorit pored Portugalije - ni kod jedne ni kod druge ni reč ne razumem, ali emocija u njima jebeno bruji.

Osim njih, svidela mi se i Francuska, koja ide direktno u finale, ali portugalska i mađarska pesma su nenadjebive, dok je Belgija odmah iza njih.

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od polly88 taj Pet Maj 12, 2017 5:43 am

Still, uglavnom se slažem s tobom, s tim da bi u moj top 10, osim svih pjesama koje si naveo, ušle još i Italija, Azerbajdžan, Bjelorusija, Velika Britanija i Cipar.

Tri najbolje su mi definitivno Francuska, Mađarska i Italija i bit će mi jako drago ako bilo koja od njih pobijedi.

Od pjesama s naših prostora najviše mi se svidjela Makedonija, no nije prošla dalje.

Gnothi seauton!
polly88
Moderator
Moderator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Pet Maj 12, 2017 9:50 am

E, pa eto, sad mi se svidela i Velika Britanija, prvi put sam je čuo sad kad si ti postavila link :) I za Makedoniju se slažem da je najbolja od naših. :amaranth:

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content