Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.

Evrovizija

Zid :: Umetnost :: Muzika

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Evrovizija

Počalji od ThePoet taj Sub Maj 13, 2017 9:13 pm

Hajde ja ću biti dežurni hejter. :D

Ne znam zašto, voleo sam da gledam Evroviziju, mada sad mislim da je to više bilo zbog društva koje se okupljalo da gledamo. Kad više nije bilo moguće praviti takva okupljanja i zainteresovanost me je prošla.

Linkove što ste okačili sam preslušao i još neke pesmice, ali bukvalno mi se ništa ne izdvaja osim Francuske, koja me podseća na Zaz i tome slično, pa mi je slatko i mogao bih i ovako da pustim. Ovo ostalo su sve "festivalske" pesmice, koje sam zaboravio istog trenutka. I pobednička mi je bleda. Okej, on peva emotivno, sve to stoji, ali sutra se niko neće sećati pesme.

E sad, ne znam da li je do mog stava, moguće, ali ne vidim poentu u Evroviziji, jer svi prate dve formule. Ili će biti balada ili brza pesma s dva takta i to je to. Niko ne rizikuje. Ako se setimo samo 2006. kad su u Grčkoj pobedili Lordi! Nekako imam utisak da je sve usiljeno i da je jedina poenta Evrovizije nasilno propagiranje Evropske unije i kako je sve predivno.

Pozitivno mi je što su Portugal, Mađarska, Francuska pevali na svojim jezicima, bilo bi lepo kad bi svi tako radili. :)

najukusnija je sirova misao
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6626
Muški Devica Godina : 25
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Sub Maj 13, 2017 10:29 pm

Uglavnom se slazem sa Poetom. Svake godine poslije glasanja samu sebe pitam sto ja uopce ovu glupost gledam. Prosle godine je namjestena pobjeda Ukrajini, koja je imala politicki propagiranu pjesmu (i ne tako dobru) i to je odradjeno na taj nacin da izgeda kao da je Ukrajina pobijedila Rusiju. Jadno! A osim toga nijedna od te dvije pjesme nije bila cemu.

Ove godine se namjestila pobjeda Portugalu (bilo je vise nego ocigledno zbog glasova zirija), a pjesma je za ubiti se dosadna. Po meni jedini plus za pjesmu je taj sto pjeva na svom jeziku. Slazem se sa Poetom, bilo bi bolje da pjevaju na svojim jezicima. I tako ovo sto pjevaju na engleskom uglavnom nema puno smisla. No, valjda se svi nalozili na emotivnog decka. Po meni to je prenemaganje, nijr ni tako dobra gluma.

Jedina pjesma koja mi se bas dopala je Bjelorusija.

People need to start appreciating the effort l put in to not be a serial killer
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11553
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od polly88 taj Uto Maj 16, 2017 6:27 am

Sad kad su mi se slegli dojmovi, da i ja ostavim komentar. :)

Najkraće rečeno: nisam zadovoljna. Portugalska pjesma mi je lijepa (to je jedina pjesma za koju mogu reći da su me prošli trnci dok sam ju slušala, i to na izvedbu u polufinalu), ali jednostavno mi nije za pobjedu, nije mi ni najmanje eurosongovska, nije pamtljiva.

Ono što mislim da svakako treba mijenjati jest sustav glasanja. Istina, ove godine su i publika i žiri pobjedničkoj pjesmi dali najviše bodova (za razliku od prošle godine), no nikako mi se ne sviđa dio sa stručnim žirijem. O "stručnosti" bi se svakako dalo raspravljati. U makedonskom žiriju sjedila je djevojka rođena 2001. godine. Po čemu je ona stručna? Po čemu je to stručan Saša Lozar u hrvatskom žiriju? Mislim, isto bi tako prema svom ukusu moglo glasati i pet nasumično odabranih obožavatelja Eurosonga (i vjerojatno bi to bolje odradili). I onda prema toj "stručnosti" nagrade pjesme koje se ni po čemu ne ističu, koje su loše otpjevane, plagijati i sl., a neke daleko kvalitetnije izvedbe ostanu bez bodova.

Ove godine nisam zadovoljna plasmanom Mađarske (bila bi top 5, samo da ju žiri nije potopio), Bjelorusija je isto loše prošla, čak 17. s onako veselom pjesmom i dosta boljom i sigurnijom izvedbom nego u polufinalu, Armenija je isto zaslužila bolju poziciju, i za Francusku sam se nadala da će biti bar među prvih 8. Australija je prošla bolje nego što je trebala, po meni i Švedska, mada su oni imali bolju pjesmu prema mojim eurosongovskim kriterijima. :D

No, koliko god se svake godine živciram, svejedno volim gledati Eurosong, uživim se tih mjesec-dva, budno pratim sve pjesme, pomalo i tračeve i bude mi zanimljivo.

Gnothi seauton!
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6255
Ženski Blizanci Godina : 29
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole