Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Virdžinija Vulf - Gospođa Dalovej

3 posters

Ići dole

Virdžinija Vulf - Gospođa Dalovej Empty Virdžinija Vulf - Gospođa Dalovej

Počalji od Virginija_Woolf Pet Jun 08, 2012 11:44 am

,,Gospođa Dalovej'' (engl. Mrs Dalloway) je najpoznatiji roman Virdžinije Vulf. Nastao je iz dvije kraće priče: „Gospođa Dalovej u Ulici Bond“ i „Premijer“, koja je napisana za zabavu koju je organizovala Vulfova. Časopis „Tajm“ je 2005. godine ovaj roman proglasio za jedan od najboljih romana napisanih na engleskom jeziku od 1923. godine do danas.

Kakvi su vaši utisci?
Kako vam se dopala ,,Gospođa Dalovej''?
Virginija_Woolf
Virginija_Woolf
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1030
Ženski Vaga Godina : 30
Datum upisa : 26.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Virdžinija Vulf - Gospođa Dalovej Empty Re: Virdžinija Vulf - Gospođa Dalovej

Počalji od ms.k Uto Jul 28, 2015 12:29 pm

http://www.apolloworldgalleries.com/gfx/images2/sterling_roses.jpg

... želi da uđe sa nečim u ruci. Sa cvećem? Da, sa cvećem, jer nema poverenja u svoj ukus kad je u pitanju zlato; s mnogo cveća, ruža, orhideja, da proslavi ono što je, uzmite to kako hoćete, jedan događaj; ono osećanje ljubavi prema njoj ... a nikad o tome nisu govorili; što je, pomisli on, dok je uzimao crvene i bele ruže ... najveća greška na svetu. Dolazi vreme kada se to više ne može reći; čovek postaje suviše stidljiv da to kaže, razmišljao je on stavljajući u džep kusur od pola šilinga ili šilinga i krećući se u pravcu Vestminstera s velikim buketom koji je držao uza se da joj odmah, sa cvećem u ruci, tim istim rečima kaže (pa ma šta ona mislila o njemu): "Ja te volim" ... Zašto da ne? Zaista je kao neko čudo setiti se rata, i hiljade jadnih ljudi pred kojima je bio život, koji su zajedno pali, i već su upola zaboravljeni; čudo zaista. A on ide londonskim ulicama da doslovce kaže Klarisi da je voli ... Ričard je ušao sa cvećem u ruci ... Držao je cveće u ruci – ruže, crvene i bele ruže. Međutim, nije mogao sebe da nagna da joj kaže kako je voli ...
– Kako su lepe, reče ona uzimajući njegovo cveće. Razumela je; razumela ga je bez reči; ona, njegova Klarisa ...
Nije joj rekao "Volim te" , ali je držao njenu ruku. Sreća je to, sreća, mislio je.
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Virdžinija Vulf - Gospođa Dalovej Empty Re: Virdžinija Vulf - Gospođa Dalovej

Počalji od ces@ric@ Sre Mar 16, 2016 3:24 am

Pokusala sam da citam ovu knjigu, nije me zainteresovala, previse dosadnih opisa, pa sam odustala. Ne znaci da jednom necu procitati do kraja, no sad mi nikako nije legla


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Virdžinija Vulf - Gospođa Dalovej Empty Re: Virdžinija Vulf - Gospođa Dalovej

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu