Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Veštačka oplodnja - iz dva ugla

5 posters

Ići dole

Veštačka oplodnja - iz dva ugla Empty Veštačka oplodnja - iz dva ugla

Počalji od Still_dreaming Čet Jun 14, 2012 8:40 am


Odmah da kažem da se u ovoj temi ne radi o parovima koji ne mogu da dobiju decu, pa se podvrgavaju ovom postupku.

Pitanje je da li biste pristali na veštačku oplodnju da ste sami, a želite dete. I da li biste bili donor.

Za ženski deo:
Ako ne biste našli životnog partnera, da li biste se u želji za decom obratili banci sperme?
Ili biste radije izabrali nekog dobrog prijatelja i pitali ga da vam bude donor
?


Za muški deo:
Da li biste mogli da budete anonimni donor u banci sperme? Bez pomisli na to koliko dece će biti vaše a da vi to ne znate?
Da li biste mogli da izađete prijateljici u susret i da joj budete donor?
Ako biste mogli - da li biste mogli da se pomirite sa tim da nemate nikakva prava nad detetom? Ili biste insistirali da ipak učestvujete u odgajanju deteta?



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Veštačka oplodnja - iz dva ugla Empty Re: Veštačka oplodnja - iz dva ugla

Počalji od male Čet Jun 14, 2012 9:09 am

Still_dreaming ::Da li biste mogli da budete anonimni donor u banci sperme? Bez pomisli na to koliko dece će biti vaše a da vi to ne znate?
Možda ih ionako imam nekoliko a da ne znam... :jj: Šta ne znaš - ne boli.
Still_dreaming ::Da li biste mogli da izađete prijateljici u susret i da joj budete donor?
Teško. Sutra bi se MOŽDA javila ideja o alimentaciji. Žene su takve. Šatro - rodile bi dete "za sebe", a pri tome bi da otac bude jako platežan pa da ih dotira. Još nisam čuo za slučaj da je taj "dogovorni" donor bio neki siromaško. A već sam video primere parazitiranja. Mad
Still_dreaming ::Ako biste mogli - da li biste mogli da se pomirite sa tim da nemate nikakva prava nad detetom? Ili biste insistirali da ipak učestvujete u odgajanju deteta?
Koliko para-toliko muzike. Ako sam upisan kao otac i plaćam deo izdržavanja, onda bih očekivao sva prava koja mogu ostvariti po zakonu i sa neke druge strane (po zakonu jačeg). Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Veštačka oplodnja - iz dva ugla Empty Re: Veštačka oplodnja - iz dva ugla

Počalji od enigma_ Čet Jun 14, 2012 9:28 am

Ako ne biste našli životnog partnera, da li biste se u želji za decom obratili banci sperme?
Ili biste radije izabrali nekog dobrog prijatelja i pitali ga da vam bude donor?

Tema baš za razmišljanje.
Mislim da bih pre od nekog prijatelja, nego od banke.
Veoma je važna genetika i samo zato sam za prijatelja.


enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Veštačka oplodnja - iz dva ugla Empty Re: Veštačka oplodnja - iz dva ugla

Počalji od ces@ric@ Čet Jun 14, 2012 10:22 am

Pa ako bih imala prijatelja koji isto nije imao srece i nasao zivotnog partnera, vidjela bih s njim. Radije bih da znam ko je otac djeteta, nego da je neko totalno nepoznat. No, nije iskljuceno, i banka je dobra opcija :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Veštačka oplodnja - iz dva ugla Empty Re: Veštačka oplodnja - iz dva ugla

Počalji od enigma_ Čet Jun 14, 2012 10:30 am

Da i to, da se zna ko je otac.

Mislim da to prijateljstvo bi bilo čvršće, jer ih povezuje i dete.

A, nikako ovo što Malac kaže, nikakve pare, tipa alimentacija...

Mnogo toga mi prolazi kroz glavu. Mnogi ljudi iz "ovih-onh" razloga ne mogu imati dece, pa je onda to genijalno rešenje :)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Veštačka oplodnja - iz dva ugla Empty Re: Veštačka oplodnja - iz dva ugla

Počalji od ces@ric@ Čet Jun 14, 2012 10:51 am

Da. I u tom slucaju bih to dijete od nepoznatog donatora, jer zelim djecu, ne jer nekog imam namjeru ganjati za alimentaciju. Lijepo je to sto ta opcija postoji.

A sto se tice poznavanja roditelja, nije presudno. Voljela bih znati, ali ne mora. Da je to toliko presudno znati nikad ljudi ne bi usvajali djecu.



"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Veštačka oplodnja - iz dva ugla Empty Re: Veštačka oplodnja - iz dva ugla

Počalji od Troja Čet Jun 14, 2012 9:02 pm

Da nisam nasla zivotnog partnera, a pozeljela da imam djecu, vjerovatno bih najradije se obratila banci sperme pod uslovom da bi mi oni bili spremni pruziti sve informacije o donatoru koje bih zeljela da znam (boja ociju, izgled, visina, sta u zivotu radi...).

Da pitam prijatelja da bude donor sigurna sam da bi tu stvari tesko mogle ostati na prijateljstvu, cak bih rekla da bih za takvo nesto mogla biti motivisana samo tim sto mi se taj neko svidja i vise nego samo kao prijatelj. Cak i ako bih imala takvog prijatelja ne znam da li bih ikada mogla smoci hrabrosti da mu zatrazim takvo nesto. viannen_39.gif
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Veštačka oplodnja - iz dva ugla Empty Re: Veštačka oplodnja - iz dva ugla

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu