Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niko nije prorok u svom selu

4 posters

Ići dole

Niko nije prorok u svom selu Empty Niko nije prorok u svom selu

Počalji od Still_dreaming Pet Jun 15, 2012 10:34 am


I ode odande, te dođe u svoj zavičaj, a učenici njegovi iđahu za njim. A kada bi subota poče učiti u sinagogi. I mnogi koji slušahu divljahu se govoreći: ‚‚Otkuda to ovome i kakva je mudrost što mu je dana? I ruke njegove čine takva čuda? Nije li ovo drvodelja, sin Marijin i brat Jakovljev, i Josijin, i Judin, i Simonov? I nisu li sestre njegove ovde kod nas?'' - I sablažnjavahu se o Njega. I govoraše im Isus da prorok nije bez časti - sem u postojbini svojoj, i u rodbini svojoj i u kući svojoj. I ne mogaše onde učiniti ni jednoga čuda, sem što izleči malo bolesnika stavivši ruke na njih. I čuđaše se zbog njihovog neverovanja.

Jevanđelje po Marku

Isusu niko nije verovao, jer su ga svi poznavali i izjednačavali sa sobom. I čini mi se da je to slučaj sa svima koji se izdignu iz svog okruženja, dok će isto to okruženje poverovati nekome koga ne poznaje.


Zašto je to tako?
Zašto ljudi ne priznaju izuzetnost onih koje poznaju?
U stvari, da li uopšte mislite da je to tako, da se to može uopštiti - da ‚‚niko nije prorok u svom selu''?



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Niko nije prorok u svom selu Empty Re: Niko nije prorok u svom selu

Počalji od Nymphadora Sub Jul 07, 2012 2:15 am

Zato sto ne mozemo da prihvatimo da neko koga smo oduvijek smatrali jednakim, odjednom postize nesto bolje, vise, plemenitije.
Lakse je povjerovati u "posebnost" nekoga koga ne znamo, pripisati mu izuzetne osobine koje zapadaju jednog u milion, i opravdati nase neuspjehe ili jednostavno utapanje u masu statistikom.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Niko nije prorok u svom selu Empty Re: Niko nije prorok u svom selu

Počalji od male Pet Jul 13, 2012 10:08 am

Ljudi sve mogu da ti oproste osim tvog uspeha. :jj:
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Niko nije prorok u svom selu Empty Re: Niko nije prorok u svom selu

Počalji od Troja Pet Jul 13, 2012 10:57 am

Ljudima je teško da shvate da se genij i izrazitit talenat mogu pojaviti kod nekoga ko nije savršen. Onoga koga ne poznaju veličaju i idealizuju, čitaju samo o njegovim/njenim uspjesima, i ne uvidjaju da i ta osoba ima neke svoje slabosti. Ako ljudi nekoga poznaju, znaju mu i slabosti, a i što reče male ne žele da priznaju da je neko bolji od njih.

Ipak se ne bih složila da niko nije prorok u svom selu. Ja sam se, recimo, kao djevojka divila geniju Gorana Bregovića, iako sam znala da je odrastao blizu mjesta gdje sam i ja živjela, bio dijete razvedenih roditelja, studirao na istom fakultetu na koji sam i ja kasnije išla i slično. Da bi neko bio spreman da oda priznanje nečijoj veličini treba da je i sam zdrava, jaka osoba svjesna svoje vrijednosti. I da nije direktni rival toj osobi.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Niko nije prorok u svom selu Empty Re: Niko nije prorok u svom selu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu