Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pandora je svemu kriva!

5 posters

Ići dole

Pandora je svemu kriva! Empty Pandora je svemu kriva!

Počalji od Still_dreaming Pet Jul 27, 2012 9:50 am


Kao što je mnogima poznato, Pandora je u grčkoj mitologiji žena koja je na svet donela nesreću, zlo i patnju. Od Zevsa je na poklon dobila kutiju za koju su joj drugi savetovali da je ne otvara. Ali njena radoznalost da vidi šta je u kutiji bila je prevelika. Kada ju je otvorila, iz nje su izašli tuga, siromaštvo, zločin, očaj, pohlepa, starost, bolest, ludost, prkos, glad... Po jednoj verziji, brzo je zatvorila kutiju i u njoj je ostala samo nada - najgore od svih zala, jer bi sama ta reč (grč. Ελπις) bolje bila prevedena kao ‚‚predviđanje nesreće''. Po drugoj verziji, Pandora je ponovo otvorila kutiju i tako podarila čovečanstvu i nadu.


Da ste vi bili na Pandorinom mestu, da li biste mogli da se suzdržite da ne otvorite kutiju?
Kutija je otključana, treba je samo otvoriti...
Umete li da obuzdate svoju radoznalost?



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pandora je svemu kriva! Empty Re: Pandora je svemu kriva!

Počalji od Troja Pet Jul 27, 2012 8:00 pm

Nisam sigurna da ne bih otvorila kutiju. Stavise, ako bi mi je dao sam Bog, ne bih ocekivala da cu u njoj pronaci nista lose. Inace, volim tajne, pa sumnjam da bih se suzdrzala. Ja zelim da znam. Ne zato da bih prepricavala, nego prosto sto sam radoznala po prirodi. Vjerujem da nam saznavanje tajni daje bolji uvid o ljudima, a nekada moze biti i umirujuce, jer ako znas tudje tajne onda ti se i tvoji problemi mogu ciniti manjim.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pandora je svemu kriva! Empty Re: Pandora je svemu kriva!

Počalji od StephenKING Čet Avg 09, 2012 2:29 am

Priča kao mitološki događaj kod mene je uvek pila vodu, jer sam od malih nogu obožavao sve što ima veze sa grčkom, kasnije i rimskom mitologijom i legendom. Na pitanje da li bih se suzdržao i ne otvorio kutiju, reći ću samo NE.
Ne, bih izdržao. Otvorio bih je, čini mi se, ubrzo nakon što bi mi pala šaka. Ali to je samo mit, mašta, fikcija... Uh, raspisah se. Znam, dosadan sam. Gotovo.
StephenKING
StephenKING
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 33
Muški Datum upisa : 21.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pandora je svemu kriva! Empty Re: Pandora je svemu kriva!

Počalji od Nymphadora Čet Avg 09, 2012 10:13 am

Da sam ja bila na Pandorinom mjestu, prica bi se isto zavrsila.
Imala sam svojih "kutija", koje su trebale da ostanu zatvorene, zapecacene po mogucnosti, ali to se, naravno, nije desilo. :)
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pandora je svemu kriva! Empty Re: Pandora je svemu kriva!

Počalji od ThePoet Pet Avg 10, 2012 1:45 am

Ja smatram da je čovek po svojoj prirodi radoznalo biće. Radoznalost, a sa njom i ambicija, potrebna je da bi čovek neprestano napredovao. Međutim, kako kažu Englezi: 'Curiosity killed the cat', a što smo mi preveli i koristimo kao ‚‚Radoznalost je ubila mačku", preterana radoznalost ponekad i nije dobra. Nekad je bolje ne znati nešto i živeti u zabludi. Ako se unapred plašimo onoga što možemo otkriti, onda se treba zapitati da li uopšte vredi ‚‚otvarati kutiju".
Ipak, ja mislim da sam radoznala osoba, nekada čak i previše i volim da znam sve. Nekad mi se to i obije o glavu. Međutim, ono što je pozitivno u vezi s mojom radoznalošću jeste to da, kada saznam nešto, a što mi na kraju ne bude previše interesantno ili inspirativno, ja to ubrzo i zaboravim.
Da sam ja bio na Pandorinom mestu, verovatno bih otvorio kutiju, osim ako bi mi izričito bilo zabranjeno da je ne otvaram radi opšteg dobra.
Radoznalost je sama po sebi dobra, ali ume da bude i nepotrebna (kao kada ljudi žele da znaju sve o nečijem životu, a pritom ih se ne tiče). Ona je korisna kao pokretač čoveka koji ga tera da saznaje više (posebno u nauci, bez radoznalosti ne bi bilo ništa). Dakle, biti radoznao, ali ne po svaku cenu. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pandora je svemu kriva! Empty Re: Pandora je svemu kriva!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu