Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Utočište

+4
Born to die
enigma_
Maja
ThePoet
8 posters

Ići dole

Utočište Empty Utočište

Počalji od ThePoet Čet Avg 02, 2012 4:57 am

Svako od nas ima neko mesto na koje beži od svih i svakog. Bilo da je to naša soba ili obala reke ili nešto slično, to mesto nam pruža mir i spokoj i tu se osećamo najbolje i tu uspevamo da povratimo snagu da nastavimo dalje. To može biti i neka stvar koja nam pruža sigurnost i mir, neka pesma koja nam pomaže da se oporavimo.

Kuda vi bežite od sveta, šta je vaše utočište? Čemu pribegnete kada želite da se isključite od ostatka sveta, šta vam to pomaže?
Kad biste mogli da konstruišete neko imaginarno mesto koje bi vam najbolje odgovaralo za samovanje, opuštanje, tugovanje - kako bi ono izgledalo? Da li bi to bila neka plaža ili kućica u šumi ili nešto potpuno drugačije?


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Utočište Empty Re: Utočište

Počalji od Maja Čet Avg 02, 2012 8:54 am

Imam dva utočišta, jedno je u realnosti, a drugo u ovom internet svetu.

Prvo je mesto gde odavno idem kad god mi je potreban mir u duši, mesto na kome pronalazim sve odgovore, mesto gde jesam sama, ali nikad nisam zaista sama... To je crkva, ali ne bilo koja, iako, jer sam vernik, volim da posećujem crkve i manastire. Moje utočište je Saborna crkva u Beogradu,tj. Hram Svetog Arhangela Mihaila.

Drugo utočište je Zid. Ovde se opuštam, družim, upijam divnu energiju, uživam, ponekad napišem nešto ne tako lepo i prosto izbacim iz sebe, znajući da sam na dobrom i sigurnom mestu, i da nikad neću biti pogrešno shvaćena.. Realno jesam sama, iza ekrana, ali na Zid i ne dolazim da bih bila sama, tako se i ne osećam kad sam ovde čak i kad sam jedina ulogovana.

Jedino što ne bih mogla da kažem je da na ova mesta bežim, kako je navedeno u uvodnom postu. Čovek možda može pobeći od ljudi, fizički, ali ne i od samog sebe, a ljudi u mom životu su uvek ‚‚tu" čak i kad se osamim.

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utočište Empty Re: Utočište

Počalji od enigma_ Čet Avg 02, 2012 11:53 am

Meni je isto Zid moje utočište.
Milion puta sam pobegla od svih i od svega ovde i kad god sam ovde osećam neopisiv mir.
Evo i sada, pre spavanja, ja sam ovde :)
Kafu pijem ovde i to onu prvu, koja me čeka prohlađena.
Spremam ručak uz Zid, perem veš uz Zid, ispraćam i dočekujem moje uz Zid.
Zid je živ, ćesto osećam kako diše givenheart

U reali, reka, šumica, parkić... ali na prvom mestu je Zid i što kaže Maja, ne osećam se samom i kad sam sama ovde :)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utočište Empty Re: Utočište

Počalji od Born to die Pon Avg 20, 2012 11:11 am

Odlazim u moje carstvo-sobu.
Koja zraci mirom. Sednem za komp. pojacam muziku do daske i budem na forumu.
To je moj svakodnevni ritual, tako punim baterije.

A neko imaginarno mesto,
bilo gde, moze i kao majmun ispod palme, ili da visim na grani
ali samo da ima komp-net :)






Born to die
Born to die
Profi
Profi

Broj poruka : 315
Ženski Jarac Godina : 34
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Utočište Empty Re: Utočište

Počalji od Dora_Mar Pon Avg 20, 2012 11:59 am

Nekada je to muzika, nekada kafa koju popijem sama u kafiću koji je meni topao i fin i prijateljski a u koji opet ne dolaze ljudi koji mi u tom trenutku ne bi bili potrebni.
Nekada je to razgovor sa najboljom prijateljicom, jer nekada samo želim da pobjegnem od većine ljudi, ali ne i svih.
Najčešće je to Zid. givenheart
Samoća mi je nekada neophodna jer me ljudi umaraju. U samoći tada uživam jer mi je potrebna da se odmorim od njihovih užurbanih života, problema koje mi pričaju, savjeta koje im pružam, svakodnevnih priča koje čujem, svojih problema i obaveza.
Volim vrijeme provedeno sa samom sobom. Mogu da sredim misli, sagledam neke stvari, pobjegnem od svakodnevnice, posvetim se sebi u nekom drugom smislu.

Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utočište Empty Re: Utočište

Počalji od Still_dreaming Sub Okt 06, 2012 11:55 am

Ponekad mi se čini da nemam utočište, jer moje utočište je prazan prostor oko mene. Nebitno koji i čiji prazan prostor, samo da je prazan, bez ljudi. U poslednje vreme utočište nalazim i u zagrljaju, ali prazan prostor, čiji vazduh samo ja crpim, neophodan mi je. Postajem razdražljiv ako duže vremena ne ostanem sam.

Imaginarno mesto? Postoje ljudi koji su sve to tako dobro osimislili umesto mene. U čitanju se izgubim i pobegnem. I tad mi je veoma bitno da budem sam, mada ne moram uvek.

Utočište najčešće nalazim u sebi i zbog toga sam sebi neophodan da nasamo popričamo. %-)

Pored knjige, sakrijem se i u muzici. I na Zidu, kad sam inspirisan i najčešće kad nikoga nema na forumu. Volim da pišem kad sam sam, iako znam da će svi to pročitati kad-tad. :jj:


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utočište Empty Re: Utočište

Počalji od amaranth Sub Avg 31, 2013 4:02 am

Utočište mi može biti bilo koje mesto gde mogu pronaći mir. Obično bežim od sveta među stranice neke knjige, među stihove pesame, među oblake.
Ponekad mi je utočište i taj dobro poznati glas, poželim da se izgubim, potonem u tom zvuku i zagrljaju. Tu se osećam najsigurnije.
Zamislim nekad brvnaru negde u planini kraj jezera, sa predivnim pogledom i cvrkutom ptica. Kad zatvorim oči tu sam.


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utočište Empty Re: Utočište

Počalji od Troja Sre Sep 11, 2013 12:39 am

Najčešće utočište pronalazim u našoj dnevnoj sobi, u jutarnjim satima srijedom kada sam sama. Tada se odmaram od buke i ljudi, trke i briga šta će donijeti novi dan. Obično to vrijeme provodim na forumu ili čitajući i povremeno se čujem sa suprugom, jer moj mir ne bi bio kompletan bez njega, pa makar on tu i ne bio fizički prisutan.givenheart 

Što se tiče idealnog imaginarnog mjesta, bila bi to vjerovatno neka duga pjeskovita plaža po kojoj bih mogla pješačiti bosonoga. Divne su i divljine Škotske, gdje sam nekoliko puta bila sa suprugom i baš odmorila dušu.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Utočište Empty Re: Utočište

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu