Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slučajno ili s razlogom?

+3
Troja
ces@ric@
ThePoet
7 posters

Ići dole

Slučajno ili s razlogom? Empty Slučajno ili s razlogom?

Počalji od ThePoet Pon Avg 13, 2012 2:52 am

Idete ulicom tužni, ubijeni, ne osećate da ste sposobni za bilo šta, izmučeni, povređeni, napušteni... I, odjednom, pored vas prođe hiljade nasmejanih ljudi: nestašno dete ozarenog lica koje trčkara za svojom loptom koju ne može da stigne; nasmešeni čovek vam da besplatno kokice; dve bake koje se na klupi smeju zarazno... I sve se nekako udesi tako da vas oraspoloži.

Da li verujete da nam se sve u životu dešava slučajno? (Slučajno smo sreli davnašnju ljubav zbog koje nam opet zaigra srce i s kojom ponovo krenemo da se zabavljamo i s kojom, na kraju, ostanemo do kraja života)
Ili mislite da se sve desi s razlogom, da je sve isplanirano da se dogodi baš u određenom trenutku, zbog nas, da bismo mi nešto naučili, da bismo našli volju za životom?
Kojoj krajnosti ste naklonjeni? Ili, možda, imate neku svoju teoriju zašto nam se dešava sve ono što nas snađe u životu?


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slučajno ili s razlogom? Empty Re: Slučajno ili s razlogom?

Počalji od ces@ric@ Pon Avg 13, 2012 3:49 am

Dugo vremena sam se pitala sta sam skrivila da mi se neke stvari u zivotu desavaju. Na kraju sam se pomirila da se sve dogadja sa nekim razlogom, koji ce se jednom u zivotu pojaviti i postati jasan. Odnosno da je svako zlo za neko dobro.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slučajno ili s razlogom? Empty Re: Slučajno ili s razlogom?

Počalji od Troja Pon Avg 13, 2012 7:48 am

Ja najčešće mislim da se sve u životu odigrava slučajno, slučajni su naši susreti sa ljudima koji nam odgovaraju, ali nas naše sličnosti zbližavaju. Moram priznati da mi se samo u trenucima potpunog gubitka životnog optimizma nekada činilo da se to u stvari neko poigrava sa mnom, da se toliko negativnih stvari ne može odigrati pukim slučajem. Ovo je svakako mnogo negativniji pristup životu i mnogo se teže boriti da ne kloneš duhom kada ti se čini da je takvo nešto moguće. Za mene je vjera u Boga slična ovom drugom gledanju na svijet, i ja religiju vidim kao negativnu pojavu.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slučajno ili s razlogom? Empty Re: Slučajno ili s razlogom?

Počalji od Liza_N. Čet Avg 16, 2012 3:30 am

Lakše mi je ako verujem da ništa se ne dešava slučajno, jer me poražava ono zašto koje ostane bez odgovora (jer, kada bih znala odgovor, više ne bih grešila i sve bi bilo idealno i dosadno).



Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slučajno ili s razlogom? Empty Re: Slučajno ili s razlogom?

Počalji od enigma_ Uto Avg 21, 2012 10:21 am

Dugo već sam u dilemi, da l je sve slučajnost ili sa nekim razlogom???
Poslednjih dve nedelje mi se mnogo toga dešava i često se pitam da l je to slučajnost?!
Sreda je dan koji ne volim u nedelji, često se plašim tog dana.
Šta god me negativno snalazilo, bilo je u sredu.
Sreda je dan kad je postavljena dg mojoj ćeri. Sreda je dan kad je operisana, sreda je dan kad je izašla iz bolnice.
I sve što je vezano za nju,a Ona je ogroman deo mene bilo je baš u neku sredu.
Jedno vreme sam imala želju da svaku sredu prespavam.Naravno nisam to nikada uradila, već sam uvek čekala sledeći dan, koji je bio bolji od predhodnog.
Generalno svaki sledeći dan je meni bolji od predhodnog :)

Pre dva meseca, moj brat( iz Miloševca) je došao za Beograd sa dg kancer pluća.Zakazan skener je bio u sredu, plus ja idem sa njim, jer čovek ne zna grad, plus je mantalno skroz pao.
Kroz glavu su mi sve "moje srede" gde sam se tresla ispred neke ordinacije.Ćutala sam o tome i dala maksimum od sebe da nekako oraspložim brata.
Ta sreda se završila sa relativno ok, jer početna dijagnoza nije odgovarala onome što je viđeno na skeneru.
Da bi za dva meseca, čovek došao za Beograd sa uputom i opet je pregled zakazan u sredu.
A ove srede je operisan.Nije kancer, ali benigni tumor jeste koji je morao da se odkloni sa pluća i to baš u sredu.
Te iste srede je bio njegovom sinu 24-ti rođendan. Znači na rođendan svog sina je On operisan i to u sredu,a ja sam i te srede se tresla ispred Kliničkog centra.
Ne mislim da je sve slučajnost, iako sam ranije često ubeđivala najpre sebe, pa i sve oko mene, da je sve to slučajnost.
Sve se dešava sa nekim razlogom.
Kakvim, ne znam.






enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slučajno ili s razlogom? Empty Re: Slučajno ili s razlogom?

Počalji od Dora_Mar Uto Avg 21, 2012 11:26 am

Baš me privukla ova tema.
Ljudi će se najvjerovatnije za stvari koje nisu željeli da im se dese a desile su se reći kako ne znaju zašto baš njima, zašto njima od toliko ljudi, šta su uradili, nije trebalo tako. A opet neće se zapitati za one lijepe stvari isto to. Da li će biti zahvalni na njima?
Nekako mislim da ljepotu možeš da cijeniš i budeš zahvalan samo onda kad osjetiš i onu drugu stranu, razočarenje, strah, stid, nemoć...
Mislim da se sve dešava sa nekim razlogom i da se treba pomiriti sa tim da neke stvari ne možemo da kontrolišemo i da će se one svakako desiti.
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slučajno ili s razlogom? Empty Re: Slučajno ili s razlogom?

Počalji od Troja Sre Avg 22, 2012 12:28 am

Nadovezala bih se na opasku Dore Mar da ne bismo cijenili dobre stvari koje nam se dešavaju da nije loših. To u mom slučaju sasvim sigurno ne važi. Znam da prepoznam kada sam sretna, a loši dogadjaji u životu mi to samo kvare, pa nekada gledam mračno na svijet, iako sam svjesna da u mom životu ima i dobrih stvari jer dopustim da ono loše prevagne. Da nema loših stvari ja bih se vjerovatno samo smijala iz dana u dan :D .
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slučajno ili s razlogom? Empty Re: Slučajno ili s razlogom?

Počalji od enigma_ Sub Avg 25, 2012 10:26 am

Ljudi će se najvjerovatnije za stvari koje nisu željeli da im se dese a desile su se reći kako ne znaju zašto baš njima, zašto njima od toliko ljudi, šta su uradili, nije trebalo tako. A opet neće se zapitati za one lijepe stvari isto to.

Odlično zapažanje Dora :)
Evo ja prva skoro sve što mi se dešava,a to je "loše" ili nagoveštava nešto loše, tražim razlog, koji ne nađem, pa mučim sebe sa pitanjem da l je to slučajnost ili sa nekim razlogom.

Kuckajući sad ovo, prolazi mi kroz glavu svo naše druženje na Zidu :)
Prelepo mu je uvek sa Vama. givenheart
Nikada nisam razmišljala da l je slučajnost ili sa nekim razlogom, stvoren naš Zid.
Sećam se kad je Zidu postavljen " temelj", nije slučajno postavljen taj temelj i nije slučajnost što smo mi sazidali naš Zid, koji ima dušu :) što reče neko, diše :)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slučajno ili s razlogom? Empty Re: Slučajno ili s razlogom?

Počalji od Still_dreaming Uto Feb 19, 2013 1:58 pm

Ne verujem u predodređenost, a ne želim da verujem ni u slučajnost. Moj neki trip je da sve što postoji, radi, živi, funkcioniše samo zbog mene. Tako da, ako bih se držao strogo odgovora na postavljeno pitanje, rekao bih ‚‚s razlogom''. Ali i dalje ostajem pri tome da ništa nije predodređeno. Kad kažem ‚‚s razlogom'', mislim na to što smo mi sami izvukli iz okoline koja nam je ponudila da vidimo jedno ili drugo. Mi smo videli ono što smo sami izabrali. Meni je dovoljno da me ‚‚dirne'' nešto - atmosfera usled zalaska sunca, nečiji kometar dok šetam, neki ljudi koji deluju ohrabrujuće na mene (ko zna zbog čega), i odjednom mi, ako su uopšte postojali, svi problemi izgledaju kao nebitne i lako savladive stvari. Isto tako, moguća je i druga krajnost - ona negativna: da vidim jednu stvar zbog koje se sneveselim i da svaka sledeća, bez obzira na to da li je pozitivna ili negativna, dobije lik te prve stvari i ostavi me u turobnom raspoloženju.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slučajno ili s razlogom? Empty Re: Slučajno ili s razlogom?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu