Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zamena (Changeling)

4 posters

Ići dole

Zamena (Changeling) Empty Zamena (Changeling)

Počalji od polly88 Ned Jan 27, 2013 9:52 pm

Zamena (Changeling) Changeling

Godina: 2008.
Režija: Clint Eastwood
Scenario: J. Michael Straczynski
Uloge: Angelina Jolie, Colm Feore, Amy Ryan


Kako vam se svidio film?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamena (Changeling) Empty Re: Zamena (Changeling)

Počalji od enigma_ Pon Jan 28, 2013 7:37 am

Odličan film.
Rađen po istinitoj priči Kristin Kolins koju igra fenomenalno Angelina Džoli.
Radnja filma je se odvija od 1928 godine.
Kristin Kolins je samohrana majka koja radi kao telefoniskonja i koji ugra brilijantno Anđelina.
Zivi sama sa sinom, koji ima 8-9 godina.
Jednog dana, a to je neki 13 datum u nekom mesecu (ne sećam se koji mesec beše) obećala je sinu da će ići u bioskop da gledaju film Čarlija Čaplina.
Umesto da je u bioskupu sa sinom, ona je morala biti na poslu.
Po dolasku sposla, uveče, ne nalazi sina kući i od tada kreće priča-film, koji je emotivno jak. genijalan scenario i odlična ekipa glumaca.
Njena borba sa kriminalnom policijom, koja se bavi svim i svačim samo ne zaštitom građana i koja joj podmeće nekog klinca umesto njenog sina je za svu pohvalu, jer žena je na nogama svo vreme.
Čak i kad policija je nasilno spakovala na psihijatriji.
Sina nije našla, ali je nađen ubica koji je monstruozno ubijao decu i koji je osuđen na vešanje.
Kristin Kolins ostaje da živi u nadi da je sin negde čeka.Nada se rodila kad je nađen jedan dečak, koji se nekako spasao sa "tog"ranča gde je monstrum ubijao decu.
Kad je on pobegao sa ranča, sa njim su bila još dva dečaka, jedan od ta dva dečaka je njen sin.
Na pitanje policije, koja je promenjena, zašto se nije javio ranije i ispričao nekome šta je preživeo, on je rekao da se jako plašio za svoje roditelje koji mu nedostaju.



enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamena (Changeling) Empty Re: Zamena (Changeling)

Počalji od Still_dreaming Sub Mar 23, 2013 1:39 pm

Film mi se veoma dopao. :10-10-10: Prvi film u kojem mi se dopada Anđelina. Mnogo je dobro odglumila. Priča je mnogo dobra, a još boljom je čini to što je istinita, pa nekako ne mogu na film da gledam samo kao na film - ne mogu da ga odvojim od stvarnosti. Hteo sam reći da mi se sviđa to što se na kraju filma ne zna da li je dečak živ ili ne, ali sa druge strane, pošto se to stvarno desilo, veoma mi je žao žene koja je do kraja života živela ne znajući sa sigurnošću da li joj je sin živ ili ne.

Uvek kad pišem ovde, plašim se da će neko ko nije gledao film čitati ovo i da ću mu pokvariti doživljaj ako se raspišem i zato se suzdržavam. Ja nikad ne čitam šta se piše u temama u ovom potforumu dok ne odgledam film. Preporučujem! Za razliku od ‚‚Burn after reading'' (Spaliti nakon čitanja) koji mi se nije svideo nimalo, i pored dobre glumačke ekipe, ovaj film mi je ispunio očekivanja (oba filma su bila na Festu jedne godine i od svih ponuđenih tada su mi zvučali najinteresantnije, pa ih zato pominjem zajedno).


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamena (Changeling) Empty Re: Zamena (Changeling)

Počalji od ces@ric@ Ned Mar 24, 2013 12:53 pm

Vidjeh danas da je Still ostavio post ovdje, a znam da on ne gleda svasta, pa odlucih da pogledam film. Tek nakon pogledanog sam procitala i gornje komentare, pa se nadam da ce tako i ostali.

Komentar na film (sadrzi spoilere, pa ko nije gledao, nek ne cita dalje):

Obicno nisam fan filmova u kojima je Angelina, ali ovaj mi se jako dopao i mislim da je pored Girl, Interrupted ovo njena najbolja uloga. Pored Angeline, pojavio se i meni vrlo drag Geoff Pierson - lik iz dextera, koji me je takodjer odusevio :)

Jeziva je cinjenica da se radi o istinitoj prici.
Nisam se informisala o filmu, samo sam pocela gledati, nemajuci pojma kako ce prica ici. Najprije sam ocekivala da ce biti o nekoj zeni koja se probija u muskom svijetu. Onda je mali nestao, jednostavno, samo tako. Kad policija "pronalazi" malog, dok majka tvrdi da to nije njen sin odmah je jasno sta se dogadja. Mali koji izigrava njenog sina je prilicno podlo dijete, bez ikakvih osjecaja, koje je zasluzilo velike batine.
Ono sto je policija poslije radila je uzasno. Kad je smjeste u ludnicu, dobila sam i sama osjecaj nemoci. Proglasili su je ludom, nesposobnom, a dobila je i od uciteljice i od zubara potvrdu, te im pokazala visinu svog malog. Ipak, njena borba se nastavlja, kad dolazi cijeli preokret u filmu. Mene licno je najvise sokirao serijski ubica djece. Nesto sto nisam ocekivala, tako brutalno, tako sokirajuce. Licno mislim da mu je vjesanje bila preblaga kazna. Trebalo ga je sjeci komad po komad.

Mozda sam propustila, ali sta je bilo sa malim koji je prijavio serijskog ubicu? Zar nisu mogli njega pitati sta je bilo sa ostalom djecom koja su pobjegla? Jesu li ih opet uhvatili i ubili?

Najdraza scena mi je kad malog prevaranta dovede u skolu i kad dobije potvrdu od uciteljice da je mali prevarant. Nekako je konacno zvucalo kao dokaz da nije luda, a mali je uz to bio i ismijan.

Film na kraju svima daje neku nadu i samim tim mislim da je zavrsio na pravi nacin, mada sam se nadala nekom happy endu :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zamena (Changeling) Empty Re: Zamena (Changeling)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu