Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vakcinacija ili ne?

+6
male
Ika
Troja
nexstosic
Bella
Ateh
10 posters

Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Vakcinacija ili ne?

Počalji od Ateh Pon Feb 08, 2010 12:21 am

Da li ste se vakcinisali i imate li nameru da to uradite? Da li se zapravo iko susreo sa ovim smrtonosnim virusom ili je to samo nešto što gledamo i slušamo na TV? Da li ste promenili svoj način života kada ste saznali za H1N1?
Ateh
Ateh
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 104
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Re: Vakcinacija ili ne?

Počalji od Bella Pet Feb 26, 2010 10:42 am

Iskreno i ne bas bila sam vise zbunjena...nisam se vakcinisala i da smo morali nebih mogla da se vakcinisem jer sam kao dete imala teske reakcije na vakcine i tada mi je upisano u karton da ne smem da primam vakcine tako da bih bila oslobodjena.
Bella
Bella
Početnik
Početnik

Broj poruka : 92
Ženski Lokacija : U zagrljaju ljubavi...
Datum upisa : 10.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Re: Vakcinacija ili ne?

Počalji od nexstosic Ned Mar 28, 2010 12:05 am

uopšte nisam promenio način življenja. očekujem sledeći grip da bude jagnjeći, pa posle teleći. ma haos.
Inače, te vakcine protiv ovog svinjećeg gripa (koji me je uhvatio ionako otkad sam bio mali, jer obožavam prasetinu :-P) uopšte nisu sigurne, ćale mi je rekao da se nikako ne vakcinišem (ionako nisam ni imao nameru), jer vakcina ne valja, to mi je rekao pre nego što je utvrđeno da stvarno može da ima neke ozbiljne posledice na organizam, nevezano za starost.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Re: Vakcinacija ili ne?

Počalji od Troja Sre Apr 13, 2011 1:27 am

Ja primam vakcine protiv obicne gripe redovno, jer patim od astme. Medjutim, vakcinu za svinjsku gripu sam odbila da primim iako se u Engleskoj davala svima jer sam procitala da moze izazvati razne bolesti, i nisam smatrala da bi i onako vrijedilo preziviti ako bi me te bolesti sustigle, bez obzira sto ne bih umrla od svinjske gripe! Prirodna selekcija je nekada pozeljnija od posljedica napretka medicine i produzenja ljudskog vijeka!

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Re: Vakcinacija ili ne?

Počalji od Ika Sre Maj 11, 2011 9:44 am

Nisam. :D Tada sam radio u domu zdravlja. Postojale su mere predostroznosti ali sto se vakcinacije tice, niko od zaposlenih nije zeleo da se vakcinise. Postojale su razne price tipa da je virus imisljen kako bi se prodavala vakcina. Drzave su vakcine morale da kupe jer je drzava duzna da ih obezbedi gradjanima, pacijenti su ih dobijali besplatno pa se na taj nacin neko dobro obogatio. Bilo je smrtnih slucajeva, e sad da li je od H1N1 ili je uzrok sasvim nesto drugo, to se nikako sa sigurnoscu nije moglo utvrditi. Sve u svemu, skoro sve pacijente sa povisenom temperaturom iznad 38 i "simptomima" H1N1 slali su u hitnu.
Bilo pa proslo...

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Re: Vakcinacija ili ne?

Počalji od male Sre Maj 11, 2011 10:58 am

Ja sam pristalica teorija zavera pa se ne špricam. Naime, možda ti virusi i nisu tako opasni kako pričaju nego je to način da prodaju vakcine. Ili je u vakcinama nešto za ograničavanje ljudske populacije... Tek toliko da se ne vakcinišem.
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Re: Vakcinacija ili ne?

Počalji od Bult Sre Maj 11, 2011 10:53 pm

Zavisi od vakcine. Neke su dobre, a neke ne.
Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Re: Vakcinacija ili ne?

Počalji od enigma_ Sub Sep 08, 2012 8:24 am

Svake godine neki nov virus.Sad se u štampi i na televiziji spominje neki "zapadnonilski virus" koga prenose tigrasti komarci :D
A pošto kod nas nema tih komaraca, onda ga prenose naši komarci, koji su ujeli pticu (ptice selice, pa donele virus) preživeli posle ujeda ptice i onda ujedu čoveka.
Mislim da je teorija zavere, čak mi i smešno bilo kad sam ovo slušala,
Spominju se i neki smrtni slučajevi, kao i neki broj zaraženih.Ne znam tačno koliko je, jer ne pratim,zapamtila sam samo kako komarac u letu napije se krvi ptice, pa trk na čoveka i eto virusa :D
Glupost na kub!
Vakcine nema, no ja mislim da će brzo farmaceutska mafija da nađe vakcinu i da šprica ljude i tako nas spase smrti scared
Inače, ja sam protiv bilo kakvog vakcinisanja, sem onog kod dece, koje nema veze sa nekim od izmišljenih virusa.





enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Re: Vakcinacija ili ne?

Počalji od Born to die Uto Sep 11, 2012 11:02 pm

Svake godine neka nova cuda, neki novi virusi,
svinjske gripe,pticji grip kravlje ludilo, te sa Zapadnog Nila ..... dokle vise da izmisljaju.
Samo da bi ljudi kupovali lekove......mislim da to namerno rade industrijske kuce, ma 100% .
Bolesti ima, ali ga preterase....
Ne verujem to nista niti cu da se vakcinisem ikada...... mozda jedino ako dodje neka bolest sa vetrom Dunava :D
Born to die
Born to die
Profi
Profi

Broj poruka : 315
Ženski Jarac Godina : 34
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Re: Vakcinacija ili ne?

Počalji od Ivana_ Ned Jun 07, 2015 5:17 am

Mafija gospođo, mafija :D - reče gospodin Popara. Mmmmm farmakomafija. Da. Prodaju ljudi lekove i mućke pa lepo ljude medijski zapljuskuju svačim. Možda i ima nečega, ko zna, svašta leti po vazduhu, ali ja jok. Vakcinisala sam se kao mala u školi jer sam morala. I trenutno čekam da ispunim kvotu vakcine protiv tetanusa jer sam imala neku veću posekotinu pa da se zaštitim. Jeste bolje sprečiti nego lečiti, ali kako verovati? I kome? U šta? Zar vakcina nije ništa drugo do ti isti virusi i bakterije koji bi trebali da suzbiju te postojeće u nama viruse i bakterije po principu klin se klinom izbija? A šta ako nešto krene po zlu? Ne bih ja tu ništa dir'o.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vakcinacija ili ne? Empty Re: Vakcinacija ili ne?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu