Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Život u ružičastom / La vie en rose / La môme

2 posters

Ići dole

Život u ružičastom / La vie en rose / La môme Empty Život u ružičastom / La vie en rose / La môme

Počalji od polly88 Pon Apr 01, 2013 7:07 am

Život u ružičastom / La vie en rose / La môme Lavieenrosemovieposter

Godina: 2007.
Režija: Olivier Dahan
Scenario: Isabelle Sobelman, Olivier Dahan
Uloge: Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory



Kako vam se svidjela biografska drama?



Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Život u ružičastom / La vie en rose / La môme Empty Re: Život u ružičastom / La vie en rose / La môme

Počalji od Liza_N. Sre Maj 01, 2013 8:49 am

Jao, ja sam oduševljena ovim filmom!
Uopšte nisam razmišljala o Edit dok ga nisam odgledala, sve što sam znala o njoj je da je... postojala. I nisam ostala ravnodušna.
Ali, kako je Marion odglumila - naježila sam se. Nisam je prepoznala do odjavne špice.
Odavno me nije tako raspametio neki film.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Život u ružičastom / La vie en rose / La môme Empty Re: Život u ružičastom / La vie en rose / La môme

Počalji od polly88 Pet Avg 02, 2013 7:54 am

I moj je doživljaj sličan kao Lizin.

Edith Piaf sam do filma znala uglavnom samo po 2-3 pjesme i tu je bio kraj. Film prikazuje njen život - kako se iz siromaštva, života u bordelu i pjevanja na ulicama uzdigla do jedne tako poznate i cijenjene pjevačice prekrasna glasa. Zanimljivo mi je i to da Piaf nije njeno pravo prezime, a na francuskom znači "vrabac".

Budući da film prikazuje tri razdoblja njenog života u obliku flashbackova, to mi je na trenutke bilo zamorno pratiti i recimo da mi je to i jedini minus u filmu.

Marion Cotillard maestralna, definitivno njena uloga života!

I još jedna zanimljivost - Marion nije u filmu otpjevala ni jednu pjesmu; Edith je imala tako specifičan glas da ga nitko ne bi mogao dobro interpretirati, tako da su sve pjesme "nalijepljene" u originalu.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Život u ružičastom / La vie en rose / La môme Empty Re: Život u ružičastom / La vie en rose / La môme

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu