Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.)

4 posters

Ići dole

Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.) Empty Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.)

Počalji od polly88 Ned Avg 04, 2013 11:02 pm

Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.) Las_mu10

Godina: 2004.
Režija: Frank Oz
Scenario: Paul Rudnick prema romanu Ire Levina
Uloge: Nicole Kidman, Matthew Broderick, Bette Midler




Kako vam se svidio film? Koje biste prednosti, a koje nedostatke izdvojili?


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.) Empty Re: Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.)

Počalji od ces@ric@ Pon Avg 05, 2013 12:00 am

Cim sam vidjela da igra Nicole Kidman, odlucila sam pogledati film :)

Film je gledljiv, zanimljiva tema, par dobrih fora za nasmijati se, ali sve u svemu nista posebno. Likovi su malo previse za moj ukus nerealni, vise odgovaraju likovima iz crtica.
No, svidjela mi se prica, natjera da se zamislimo.

Nelogicno mi je da djeca nista ne primjecuju. Ok, muzevi znaju, pa ne reaguju, ali djeca nisu tako mala pa da ne skontaju razliku.
Drago mi je da su ubacili i onog gaya i onu spisateljicu, potpuno su popravili film.
Voljela bih pogledati i originalnu verziju filma...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.) Empty Re: Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.)

Počalji od ThePoet Pon Avg 05, 2013 12:55 am

I ja ga isto skinuo zbog Nikol. :) Slažem se sa cesaricom da je film pomalo nelogičan, ali u opisu stoji da je, između ostalog, naučna fantastika, pa neke stvari mogu da se zanemare. Spisateljica me je potpuno oduševila i glumom i humorom, genijalna je! :) A sa njom i gej (prikazan kao stereotip geja, ali je lepo ispalo) koji je baš zanimljiv lik. Njih troje su odlični i lepo je prikazano kako odudaraju od čitavog tog veštačkog društva.

Priča je zanimljiva, film nije neko grandiozno delo, više je za ubijanje dosade i prijatno veče. Ja sam se uz film lepo proveo. Preporučujem svima da ga pogledaju kad im se ne gledaju teški filmovi, već bi prosto da ubiju vreme i da se lepo zabave. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.) Empty Re: Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.)

Počalji od polly88 Ned Avg 02, 2015 12:21 am

Nakon Cesarice i Poeta nemam puno toga za dodati.

Očekivala sam da će film biti bolji. Knjigu nisam čitala, ali ako se dobro sjećam, trebala bi biti riječ o satiri Ire Levina. Čitala sam njegovu Rosemarynu bebu koja je dosta dobra knjiga (i odličan film!) pa mogu samo pretpostaviti da bi mi se i ova knjiga svidjela. Nisam gledala ni originalnu verziju pa nemam s čim usporediti ovaj film.

Nicole volim i skroz mi je ok u filmu, no i meni se spisateljica najviše svidjela, podigla je atmosferu. Kritika društva je očita, no film je više rađen kao zabava pa ne otvara previše mjesta za razmišljanje.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.) Empty Re: Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.)

Počalji od Still_dreaming Ned Dec 27, 2015 9:41 am

Meni se film kao razbibriga mnogo svideo. A Nikol je, kao i svuda, bila dobra. U nekoliko navrata sam se slatko ismejao, pa ću ga najverovatnije opet gledati.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.) Empty Re: Stepfordske supruge (The Stepford Wives, 2004.)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu