Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Autoportret

2 posters

Ići dole

Autoportret Empty Autoportret

Počalji od Still_dreaming Sub Avg 24, 2013 11:33 am


Autoportret je samoprikazivanje umetnika u slikarstvu, grafici, vajarstvu ili fotografiji.

Prvi autoportreti potiču iz ranog srednjeg veka, doduše još uvek bez portretske sličnosti i prepoznatljivi su samo po alatima zanata ili po dodatnom natpisu. Najraniji pravi autoportreti nastali su u 14. veku, najpre u plastici (na primer još od Petera Parlera) a kasnije i u slikarstvu u obliku figura asistencije u religioznim scenama (na primer kod Fra Filipo Lipija, Botičelija ili Domenika Girlandaja).

Albreht Direr naslikao je prvi autoportret kao autonomnu pojedinačnu sliku. Kao i kod portreta, samoprikazivanje se može kretati od čisto fizičkog do psihološkog samoprikazivanja. U ovom drugom Rembrant je neprikosnoveni majstor. Danas autoportret takođe uživa veliku popularnost, pri čemu psihoanalitičko prožimanje sopstvenog ja i problematika položaja umetnika u savremenom društvu predstavljaju dodatne važne sastavne delove autoportreta.


Mene su autoportreti oduvek fascinirali.
Kakav utisak ostavljaju na vas?

U ovoj temi postavljaćemo autoportrete poznatih i manje poznatih slikara. Čak i kad je to očigledno i opštepoznato, napišite ime slikara i godinu u kojoj je autoportret nastao.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Autoportret Empty Re: Autoportret

Počalji od ces@ric@ Sub Avg 24, 2013 11:56 am

Volim autoportrete Fride Kahlo:
Autoportret Works_diegoandi
1949

Volim tu neobicnost u njima i kako je tako jednostavno opisala svoju komplikovanu vezu.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu