Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dijeta ili vežbanje?

4 posters

Ići dole

Dijeta ili vežbanje?

Dijeta ili vežbanje? I_vote100%Dijeta ili vežbanje? I_vote11 0% 
[ 0 ]
Dijeta ili vežbanje? I_vote10100%Dijeta ili vežbanje? I_vote11 100% 
[ 3 ]
Dijeta ili vežbanje? I_vote100%Dijeta ili vežbanje? I_vote11 0% 
[ 0 ]
 
Ukupno Glasova : 3
 
 

Dijeta ili vežbanje? Empty Dijeta ili vežbanje?

Počalji od Still_dreaming Ned Sep 29, 2013 10:56 am

Prema nekim istraživanjima, sve je više ljudi koji imaju problema sa viškom kilograma. Neki se, kako bi rešili taj problem, okreću dijetama, a neki vežbanju, dok se treći odlučuju i za jedno i za drugo. Tačno je da se ne može svaka vežba odraditi kako treba ako se radi o velikom višku kilograma, ali postoji mnogo vežbi koje mogu.


Šta je po vašem mišljenju bolje?
Šta je efektivnije?

Kakvo je vaše iskustvo i iskustvo ljudi koje poznajete?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dijeta ili vežbanje? Empty Re: Dijeta ili vežbanje?

Počalji od Troja Ned Sep 29, 2013 9:23 pm

Mislim da je najbolje kombinovati vjezbu sa dijetom. Dijeta treba da bude neka lagana, sa smanjivanjem porcija, ali bez drasticnog ukidanja pojedinih namirnica, osim slatkisa. Vjezba moze biti samo malo brza setnja od oko sat vremena, pa se kasnije moze nadopuniti nekim drugim vjezbama.

Inace, ako neko ima jako veliki visak kilograma, vrijedi razmotriti i mogucnost podvezivanja zeludca. Moj komsija je to uradio i stvarno je sada tanak kao prutic. Kod nas se ta intervencija radi masovno, ne znam koliko se praktikuje kod vas, ali ako imate ovaj problem raspitajte se kod doktora.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dijeta ili vežbanje? Empty Re: Dijeta ili vežbanje?

Počalji od ThePoet Čet Okt 03, 2013 10:11 pm

Da bi se postigao dobar rezultat, mislim da je potrebno i jedno i drugo, posebno ako se radi o velikoj kilaži. Posebno je bitno vežbanje, jer ako se samo mršavi uz pomoć dijete, višak kože može da se olabavi i to izgleda ružno. Zbog toga se kombinuje vežbanje sa dijetom, kako bi se telo zatezalo dok se gube kilogrami.

Vežbanjem se postiže mnogo više i ono je svakako bitnije. Međutim, da bi se kilogrami brže gubili, potrebno je i pratiti savete nutricioniste i, svakako, smanjiti porcije. Ljudi koji samo drže dijetu bez neke posebne fizičke aktivnosti, vrlo sporo gube kilograme.

Ali, ako se radi o malom višku kilograma, on se može ukloniti i samo dijetom bez vežbanja. Mada, ja veliku prednost dajem vežbanju jer se tako ubrzava metabolizam i masti se mnogo brže tope.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dijeta ili vežbanje? Empty Re: Dijeta ili vežbanje?

Počalji od Ivana_ Uto Jun 09, 2015 12:56 am

Apsolutna sam pristalica obeju stvari, ali u poslednje vreme slabije to poštujem jer imam jelte izvesnih problema. Fizička aktivnost mi je možda za nijansu bitnija, ali kako vreme odmiče nekako sam pasivnija pa se češće odlučim za dijetu. Dugi niz godina bavila sam se plivanjem i to mi je oblikovalo telo, jedno vreme sam bila savršena. Ali... fakultet i čitanje su me upropastili, noćni život takođe, tako da sam nabacila nekih desetak kilograma viška i sad se borim sa njima. Nisam previše debela jer ja imam kost, i masu, ali su mi moje obline oduvek smetale i volela bih da sam mrsava kao Ces. Svako voli ono što nema. Jedan period kad mi je tata poginuo imala sam svega 42 kg!!! Nisam jela apsolutno ništa, dobila sam nekakvu psihološku prečagu u grlu i ništa što je u čvrstom stanju nisam mogla da gutam. Bila sam živi kostur, moj san se ostvario, ali nisam bila zdrava.
Svakako je najbolje jesti umereno, smanjiti hleb ako bez njega ne možete, a slatkiše eliminisati ako vam škode. Testa, proizvode od belog brašna, kifle i slično eliminišite ako možete zauvek. Nisu vam prosto potrebni. Ali sam protivnik rigoroznih dijeta kojima se ništa i ne postiže osim jo-jo efekata i vraćanja kilograma možda čak duplo.
Fizička aktivnost je obavezna, vrlo je važno da ste u pokretu. I lagano trčanje od samo desetak minuta dnevno može vam pomoći! Ako baš niste voljni da se preznojavate u teretani ili na fitnesu, onda makar šetajte što više, vozite rolere, bicikl, plešite... ili radite neke lagane vežbice.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dijeta ili vežbanje? Empty Re: Dijeta ili vežbanje?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu