Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ono čime želim da se bavim

+3
Troja
ThePoet
Still_dreaming
7 posters

Ići dole

Ono čime želim da se bavim Empty Ono čime želim da se bavim

Počalji od Still_dreaming Sub Okt 05, 2013 11:11 am

U današnje vreme malo ko radi ono za šta se školovao i ono što zaista voli i želi. Tako je bar u Srbiji. Ili je ono što neko voli i želi neprofitabilno ili nema posla u struci ili je nešto treće u pitanju. Uglavnom, malo ljudi koje ja znam rade ono što vole i ono što su mislili da će raditi. Neko nađe zadovoljstvo i u ‚‚nametnutom'' poslu i nauči da voli to što radi. I to ume da ispadne dobro.


Čime ste vi želeli da se bavite pre nego što ste nasli posao na kojem ste se zadržali?
Zašto baš time?


Ako još uvek niste stupili u radni odnos:
Čime biste voleli da se bavite?
Zašto mislite da je to za vas?
Mislite li da ćete uspeti da se zaposlite na tom mestu?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ono čime želim da se bavim Empty Re: Ono čime želim da se bavim

Počalji od ThePoet Ned Nov 03, 2013 10:03 pm

Ja imam tu sreću da se, zapravo, školujem za ono čime želim da se bavim i mislim da ću uspeti da nađem posao kakav želim. Pošto studiram engleski, nekako je logično da ću u jednom trenutku postati profesor. Ja bih voleo da budem profesor koji će povremeno prevoditi knjige i držati po neki privatni čas. To je sigurno za mene, zato što od malih nogu podučavam što imaginarne što stvarne ljude i kada predajem, prosto osećam da sam to ja i da mi to leži.

Nezaposlenost jeste velika, ali ja ne gubim nadu i ne odustajem lako, tako da mislim da ću uspeti da nađem posao u svojoj struci. Koliko ću odmah biti zadovoljan, videćemo.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ono čime želim da se bavim Empty Re: Ono čime želim da se bavim

Počalji od Troja Ned Nov 03, 2013 10:09 pm

Studirala sam engleski i zeljela da se bavim prevodjenjem knjiga. Umjesto toga zaposlila sam se kao profesor engleskog, da bi po napustanju zemlje zavrsila racunovodstveni kurs i pocela da radim kao racunovodja.

Prevodjenje knjiga bi za mene bio divan poziv, jer bih tu spojila svoje dvije velike ljubavi - ljubav ka citanju knjiga i ljubav ka pronalazenju najboljih rjesenja za prevod. Taj bi mi posao takodje omogucio da stalno unapredjujem svoje znanje jezika, sto je nesto sto sam uvijek zeljela da radim, i da imam slobodu da radim u satima koji meni odgovaraju. Steta sto mi se zelja nije ispunila.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ono čime želim da se bavim Empty Re: Ono čime želim da se bavim

Počalji od Liza_N. Sub Nov 16, 2013 11:06 pm

ThePoet ::
od malih nogu podučavam što imaginarne što stvarne ljude
Sjajno! :D 

Čini mi se da sam se odmalena spremala za prosvetarski poziv, pošto mu to dođe neka tradicija u mojoj porodici. Kada sam upisivala književnost, nisam mnogo ni razmišljala o tome šta se dešava posle. Od svega što sam prvenstveno htela da studiram - gluma, etnologija, istorija umetnosti - jednostavno 'leba nema ovde (pod uslovom da uopšte upišeš).
Žao mi je što se na studijama ipak nekako ukalupimo, i usmeravamo sebe samo ka jednoj sferi, a nema tog čoveka koji nije talentovan barem za dve stvari.
A onda, postoje i brojne nelogičnosti koje odvuku čoveka sa onog čime želi da se bavi.
Situacija sa engleskim jezikom je takva da, ako si odslušao dve godine, možeš da predaješ u osnovnoj školi. Pa, ako je tako, zašto ne mogu da odem na Katedru za etnologiju i antropologiju, slušam dve godine nekog predmeta (recimo, Antropologiju mita i rituala) i mogu da se zaposlim u nekom muzeju? Nema veze što sam studirala nešto ,,levo". Zašto se potcenjuje nečije znanje (nema šanse da neko, kome je engleski izborni predmet, ima isto znanje kao i diplomirani Englez. :D )?
Zbog svih takvih kvazi-rešenja, ja sam najpre maštala samo o nekom poslu koji je van učionice, a onda sam shvatila da je svuda podjednako zastupljena  garnitura pametnjakovića koja će ti smetati, gde god koraknuo.
Zato bih, iskreno, volela da provedem život ne bivajući zaposlena i da sebe izdržavam od cveća i povrća. Čitala bih knjige, možda neku i napisala, dobroj deci bih pomagala i držala časove za teglu pekmeza, naučila bih da pletem korpe pa ih prodavala...


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ono čime želim da se bavim Empty Re: Ono čime želim da se bavim

Počalji od Ivana_ Sre Jun 18, 2014 5:36 am

Čime želim da se bavim? ...
A čime ne želim? To je moj odgovor na ovo pitanje. Međutim, toliko toga sputava ovo moje čovečje biće, u takvoj sam ultra umetničkoj razuđenosti unutar sebe da više i ne znam koji je moj cilj. Ja bih volela da budem pisac, pravi, onaj koji piše duše radi, mašte radi i drugih radi, a ne radi novca. Pa opet, ako se i time budem ikada bavila... (a već se bavim, samo što ništa ne zaradjujem), ako odem tim putem, ako me vetar života ponese u pravcu mojih zvezda - možda odbegnem sa tog puta kao kakva pijanica ili probisvet koji nikada ništa valjano u životu nije učinio, ili bolje ništa pravo.
Sve je laž. Kada pišeš - maštaš stvarnost. Izmišljaš svetove, lažeš ljude.
Pisac je niko drugi do prevarant, mag koji svoju tačku izvodi na papiru. A onda nestane i tih reči, ili počnu nešto drugo da znače...Moje poeta naturalis biće nikada neće razumeti zašto mu je obrazovanje kakvo danas postoji ikada i bilo potrebno. Gde god da budem, šta god da radim - znaću da sam živela po svome srcu. Ljudsko srce je jedino čime želim da se bavim. Ničega izvan srca ne želim da se latim.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ono čime želim da se bavim Empty Re: Ono čime želim da se bavim

Počalji od Dafne Ned Jun 29, 2014 9:53 pm



Ne znam.Razmišljala sam jedno vreme, ali sam posle odustala.
Volela bih da se bavim nekim nesvakidašnjim, neuobičajenim poslom.U kome nema ponavljanja, u kome svaki novi dan donosi nove avanture.
Nekako mi je zamarajuće godinama pričati jedno te isto.Monotonija ubija.
Velika pustolovina...
Ponekad razmišljam o tome kao putovanju oko sveta.Jednim malenim avionom, moj dragi i ja.Letimo, nebu pod oblake.Obilazimo sve države, sve kontitente.Azija,Afrika,Sev. i Južna Amerika,Australija,pa čak i Grenland.I smejemo se.Razgledamo sve gradove, gledamo kako ljudi žive.Kako je to u drugim nacijama,u nekom drugačijem životu.Sa drugačijom klimom.
A najviše gledamo ljude.Gledamo male crnce kako se smeju i igraju oko logorske vatre, goli,raduju se životu.Gledamo brze njujorčane u crnilu.Kineske što prolaze Kineskim zidom.Kengure kako skaču.Brazilce kako vatreno idu na fudbalske utakmice.
Ponekad samo...ćutimo i gledamo čuda prirode, zaneseni pred lepotom prirode, i nečim svetim i tajanstvenim.
Dafne
Dafne
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 157
Ženski Lokacija : Universe
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ono čime želim da se bavim Empty Re: Ono čime želim da se bavim

Počalji od Still_dreaming Uto Maj 12, 2015 11:01 am

Geopoetika. Lektor, pa diREktor.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ono čime želim da se bavim Empty Re: Ono čime želim da se bavim

Počalji od ces@ric@ Sub Dec 12, 2015 7:09 am

Trenutno bih voljela da stvaram aplikacije, da naucim dobro da programiram, da sam sto kreativnija i naravno dobro placa. Stoga sam uzela da ucim pl/sql ne bih li taj san ostvarila :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ono čime želim da se bavim Empty Re: Ono čime želim da se bavim

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu