Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Slušate li radio?

+2
Troja
Still_dreaming
6 posters

Zid :: Umetnost :: Muzika

Ići dole

Slušate li radio? Empty Slušate li radio?

Počalji od Still_dreaming Pon Okt 28, 2013 11:13 am

Nekada su ljudi masovno slušali radio. On se čuo u skoro svakoj kući, a mnogi Beograđani prve minute jutra provodili su uz Duška Radovića koji je svakog dana u 7:15 od jula 1975. do novembra 1976. poželeo Beogradu dobro jutro. Danas se radio-stanice manje slušaju. Šta mislite da je razlog toga?

Slušate li vi radio?
Ako ne, da li ste ga slušali ranije?

Ako slušate, koliko često slušate?
Koje radio-stanice obično pustite? Koje su vam omiljene?
Imate li radio kao uređaj ili slušate radio preko interneta?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slušate li radio? Empty Re: Slušate li radio?

Počalji od Troja Pon Okt 28, 2013 10:01 pm

Glavni razlog sto ljudi manje slusaju radio je sto danas postoje uredjaji kao I-podi gdje ljudi mogu probrati da slusaju bas onu muziku koju vole i ne moraju da slusaju pricu. I ja najcesce slusam I-pod, muzicke programe na televiziji ili CD diskove, ali ponekad ukljucimo i radio. Kao klinka sam cesto slusala radio i imala omiljene programe kao sto je bio Minimaksom Tup-Tup ili program koji je vodio sarajevski disk dzokej Zelimir Altarac Cicak.

Sada slusam radio samo povremeno. Nekad pustim Radio FM ili Virgin ili Classical FM. Radio kao uredjaj imam u automobilu i na televiziji (nema slike, samo ton).
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slušate li radio? Empty Re: Slušate li radio?

Počalji od polly88 Pon Nov 04, 2013 8:19 am

Slažem se s Trojom da je razlog što ljudi manje slušaju radio (ili ga uopće ne slušaju) u tome što se tehnologija razvila pa sad staviš slušalice na uši i slušaš ono što voliš. Isto tako odeš na YouTube i pustiš ono što ti se u tom trenutku sluša.

Ipak, slušam radio; kad sam kući, slušam ga svaki dan. U kuhinji imamo mali radio (zapravo cd-player, ali rijetko netko ubaci CD, najčešće upalimo radio), tako da slušam radijski program dok jedem, perem suđe, spremam ručak i sl. Ne 'hvatamo' baš previše stanica, ali imam svoju omiljenu - Slavonski radio. Puštaju odličnu muziku (nema zabavnjaka), vijesti su kratke i zapravo jedino tako saznam što se događa kod nas i u svijetu jer ne gledam TV i ne listam novine. Nedjeljom imaju kviz koji uvijek slušam s mamom. Reklame znam napamet :D 

Jako rijetko potražim neku stanicu na internetu; ako i tražim, onda pretražujem prema žanru muzike koji me u tom trenutku zanima.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slušate li radio? Empty Re: Slušate li radio?

Počalji od polly88 Ned Avg 10, 2014 11:46 pm

Prije nekoliko mjeseci otkrila sam za sebe savršen radio na internetu.  TOO  Riječ je o Radio Studentu gdje volontiraju studenti sa studija novinarstva Fakulteta političkih znanosti (Zagreb) kako bi stekli praksu. Slušam taj radio jer mi odgovara muzika koju puštaju - to je uglavnom muzika koja se ne može čuti na ostalim radijskim stanicama pa tako otkrijem nove izvođače, ali i uživam u onome što inače slušam. Često se mogu čuti i mlađi bendovi koji se tek probijaju na scenu, što mi se posebno sviđa jer im je to jedinstvena prilika da ih čuje šira publika prije nego što odluči posjetiti njihovu svirku.
S obzirom da se radi o voditeljima koji se očito i privatno poznaju i provode dosta vremena zajedno, programi koje vode su mi uglavnom neslušljivi jer se međusobno šale i smiju nečemu što je samo njima poznato. Imam osjećaj da rade to za ciljanu publiku koja će shvatiti te interne razgovore. Vijesti im nisu loše, ali emisije uglavnom izbjegavam.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slušate li radio? Empty Re: Slušate li radio?

Počalji od Ivana_ Pon Dec 01, 2014 6:43 am

Šta mislite da je razlog toga?
- Razlog je ekspanzija ove internet kuge koja nikako da prestane sa širenjem. Sve je dostupno, sve je na klik, zašto se uopšte maltretirati radio-stanicama i koječime, pa to je aut... to bratac moj nije moderno jelte...a što nije moderno to je za pljuvanje, gnušanje i vrisku međ in elitnim svetom OMG! :) (nadam se da se vidi moja namera!) :D
Slušate li vi radio?
- Slušam. Obožavam čak dok nešto radim tipa pranje suđa ili usisavanje da pustim radio, to me pokrene, naročito ako ima onih reklama tipa ''Ovo je radio samo za vas!'' One su mi tako super za čuti, voditelji obično imaju seksipilnu boju glasa i to je super :D
Ako ne, da li ste ga slušali ranije? - I ranije i kasnije ću. :) Zasad se izjasnih.

Ako slušate, koliko često slušate?
- svaki put kad osetim potrebu. Ne sasvim često, ali češće od ooogoromnine.

Koje radio-stanice obično pustite? Koje su vam omiljene? Slušam šta nadjem. Ovde imamo Tanuki, Pirot, Belami, Seven, 988. Meni je najdraži TDI radio. Mnogo ga volim.
Imate li radio kao uređaj ili slušate radio preko interneta?
Imam tri radio aparata i čak gramofon! :D Da, verovali ili ne. Ponekad pustim radio, na muzičkoj liniji ili aparatu, ali najčešće ga slušam preko mobilnog, najpraktičnije mi je kada nešto radim. I tako - Radio ne radio svira mi radio!


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slušate li radio? Empty Re: Slušate li radio?

Počalji od Liza_N. Pet Jan 30, 2015 1:42 am

Volim radio, i trudim se da ga slušam, ali nemam dovoljno dobrih tehničkih uslova. Rekle su mi kolege iz struke da je Radio Beograd 2, na primer, idealna stanica za sve koje interesuju samo vesti iz kulture i umetnosti, ali ja ne mogu da nahvatam frekvenciju. A inače volim da na Beogradu 202 slušam emisiju "Oblak u bermudama", humorističkog je karaktera, i preporučujem je od srca!

Zašto ljudi danas manje slušaju radio - odgovor mislim da je u tome zato to je i za ovu aktivnost, kao i za mnoge druge, potrebna pažnja, koncentracija (i vreme, naravno), a mi svi živimo ubrzano, i kad skrpimo nekog vremena za odmor ili kuliranje, onda se ono iskoisti za prijatelje, prirodu, spavanje... Ko da misli na radio...?


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Slušate li radio? Empty Re: Slušate li radio?

Počalji od promaja Pon Mar 16, 2015 1:48 pm

Da ,slusam radio i to svakodnevno...al svoj radio :buahahhaha: :D
promaja
promaja
Početnik
Početnik

Broj poruka : 91
Muški Datum upisa : 23.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Slušate li radio? Empty Re: Slušate li radio?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Zid :: Umetnost :: Muzika

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu