Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.

Cesta / Put (The Road)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Cesta / Put (The Road)

Počalji od polly88 taj Pon Okt 28, 2013 11:43 pm

Godina: 2009.
Režija: John Hillcoat
Scenario: Joe Penhall prema knjizi Cormaca McCarthyja
Uloge: Viggo Mortensen, Charlize Theron, Kodi Smit-McPhee

Kakvi su vaši dojmovi nakon pogledanog filma?

Gnothi seauton!
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6363
Ženski Blizanci Godina : 29
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Cesta / Put (The Road)

Počalji od polly88 taj Pet Nov 29, 2013 8:14 am

Dosta dirljiv film o ocu i sinu koji pokušavaju preživjeti u postapokaliptičnom svijetu. Privuklo me što jednu od glavnih uloga igra Charlize Theron, ali zapravo se pojavljuje jako malo. Najviše mi se svidjela fotografija jer je riječ o filmu u kojemu nakon apokalipse nema sunca, nema biljaka i životinja, sve je razrušeno, sve propada, hladno je. Sve to pridonosi tome da prevladavaju tmurne boje pa je i film nekako depresivan. Jako je malo scena sa žarkim bojama i to su scene sjećanja na prošlost. Upečatljiva je scena u kojoj otac i sin ugledaju more, a otac kaže: Oprosti što more nije plavo. (Prije toga su na geografskoj karti gledali gdje su i koliko im još treba do obale, a na karti je, naravno, more bilo plavo.)

Film mi se svidio. Prikazuje kako bi sve čovjek mogao reagirati kada bi ostao bez ičega i prikazuje koliko može značiti ljubav u takvoj situaciji.

Nekoliko sličica iz filma:

Gnothi seauton!
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6363
Ženski Blizanci Godina : 29
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu