Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.

Jeste li sigurni da živite?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Čet Okt 31, 2013 1:05 pm

Ljudi ne žive. Većina nas ne živi, samo održava život u svom telu. To nije život. Vi ne živite sve dok vam ne postane potpuno nevažno da li ćete živeti ili umreti. Na toj tački počinjete da živite. Kada ste spremni da izgubite sopstveni život, tek tada ga živite. Međutim, ako neprestano štitite svoj život, vi ste mrtvi. Da li ste spremni da sve stavite na kocku?

Nesvestan život nije vredan življenja.

Antoni de Melo

Da li ste sigurni da živite baš onako kako biste hteli?

Umete li da izrazite rečima šta za vas znači ‚‚živeti''?

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 21877
Muški Jarac Godina : 29
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Jeste li sigurni da živite?

Počalji od nexstosic taj Čet Okt 31, 2013 8:23 pm

Pa zavisi kako ko gleda na to da li živi ili ne...ja sam siguran da živim onako kako želim...biće teže uz posao kad se nađe, ali sve se može ako se dobro organizuje.
Po nekom svom razmišljanju, za mene živeti znači imati svoj prostor, voljenu osobu, i slobodu kretanja, u smislu šetnje, skakanja ili trčanja svakog dana, kako bi se izbacila negativna energija, jer je imam višak.
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 29
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Sub Nov 02, 2013 1:20 pm

Ja nisam siguran, tačnije imam utisak da ne živim. Sve je to tačno - ustajanje, svesno disanje, jedenje, odlazak na posao, viđanje sa prijateljima, slušanje muzike, ponovo spavanje, ustajanje - sve se to naziva životom. I u tom smislu živim i živ sam. Ali pre će biti da egzistiram.

Siguran sam da ne živim onako kako bih hteo, a na pitanje šta je život ne bih umeo da odgovorim ništa drugo osim ‚‚znam da ovo sigurno nije''. Bar se ja ne osećam živo.

Verovao sam da će biti nekako drugačije, nekako vrednije, nekako ispunjenije, nekako više. I verujem de će zaista jednog dana tako i biti. Valjda verujem. Volim da verujem da verujem. Jer da ne verujem da će jednom život, onaj pravi, strujeći život, doći, ovo ustajanje-disanje bilo bi nepodnošljivo.

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 21877
Muški Jarac Godina : 29
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana_ taj Pon Apr 14, 2014 9:47 am

Sigurna sam da ŽIVIM! Zato jer sam ostala dete i pored svih ogavnih pravila koja su preturena preko moje prgave glave. Zato što nikada nikome nisam dozvolila da ugrozi moju slobodu. Zato jer radim onako kako mi dune u svetu gde vladaju stroga pravila - ponekad gadno otrpim posledice, ponekad me ni ne sustigne ta fuj bljuvaža pravila koja čine današnje ljude i ono što danas nazivaju životom. Uspela sam da izgradim sebe u skladu sa sobom, ne u skladu sa svetom. Došla sam do tačke u kojoj mogu svima da se prilagodim ali ne i svi meni. Mogu sa ljudima najgore vrste, mogu sa najboljima. Ali ipak ja ostajem ja.
Umem da živim zato što je svaki segment moga života ispunjen nečim što ja nazivam umetnošću, ako ne postoji magija, ako inspiracije nema - ja ću je stvoriti makar me spalili. Da sam rođena u neko drugo vreme verovatno bih već bila mrtva, jer sam ukrala vatru, jer sam se proglasila slobodnom i nezavisnom, jer umem da volim do krvi i još jače, daleko iznad života, do samih ivica svemira; jer umem da dam sve od sebe i ne očekujem ništa, jer razumem sve, ali apsolutno sve i mnogo više od toga. Jer sam ličnost a ne tip, jer su svi koji su me sreli ili bili u prilici da sa mnom provedu dan rekli ''O je*o te - s tobom je je*eno zanimljivo ali i je*eno zastrašujuće''. Jer se igram. Jer je igra moj način da postojim. I jer ću uvek ostati živahno, nepopravljivo, neotesano dete, dvorska luda, pajac, šta god - neko u kome ne umire trenutak već je večan uprkos isčezavanju. Jer sam u stanju da od pojma napravim bajku. Jer režiram svoj život bezobzira na to kakav je scenario. Jer sam umela da kažem ''Ne!'' svaki put kad su drugi savijali glavu: i eto - jer mi se može. Jer ništa se u životu ne mora! SAMI biramo hoćemo li sebi staviti omču o vrat.

She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?

Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3048
Ženski Jarac Godina : 29
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Uto Apr 15, 2014 2:45 am

Ja sam imala faze u zivotu kada sam osjecala da ne zivim u pravom smislu te rijeci i faze kada sam naprosto letjela nosena vjetrovima zivota i bila i sama zadivljena silom koju imam u sebi. Nekada i situacije za koje ste mislili da su za vas lose mogu da donesu sa sobom mnogo zivotnog zadovoljstva vremenom, pa bih Stillu savjetovala da se ne obeshrabruje, nego da hrabro nastavi da grabi naprijed. "Nekad i u mraku nikne divan cvijet", rekla je Josipa Lisac u jednoj od svojih pjesama i zaista jeste tako.

Znala sam biti malodusna, beznadna, izgubljena, sama. Znam biti hrabra, jaka, ispunjena divnim osjecanjima, sa pogledom cvrsto uperenim naprijed. Sve je to dio jedne divne tapiserije nazvane zivot. Treba nauciti uzivati u samom putovanju, a ne samo razmisljati o tome na koji bi cilj zeljeli da stignemo. Poslije kise sunce jace sija. Ako ste na dnu danas, ako ste zapali u rutinu i pitate se sta bi sa onim idealima koji ste sebi postavili - ne predajte se. Jer nikada ne znate sta nosi sutra.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 15554
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dafne taj Sub Jul 05, 2014 1:01 pm

Radije bih ovaj pojam ''življenja'' zamenila sa ''prisutnost''.Mnogi ljudi nisu pristuni, umno se nalaze ili u prošlosti, ili zamišljaju neke projekcije situacije, nesvesni sadašnjeg trenutka, u stalnom analiziranju i mentalnom komentarisanju okoline.
Zapravo, jedan od načina za početak življenja je posvećivanje sadašnjem trenutku, odbacivanje prošlosti i budućnosti, jačanje plamena svesti.
Dafne
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 157
Ženski Lokacija : Universe
Datum upisa : 27.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh