Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.

Dugujemo li nešto svojim roditeljima?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Pon Jan 06, 2014 5:15 am

Mnogi ljudi osećaju neku vrstu obaveze prema roditeljima dokgod su oni živi. Iako roditelji verovatno ne žele da se deca tako osećaju, mnoga deca (i odrasla deca) podsvesno veruju da duguju nešto svojim roditeljima. Roditelji su ih odgajali, voleli ih bezuslovno, priuštili im sve što su mogli i sada oni žele da im nekako vrate za to.

Osećate li se vi kao da im nešto dugujete?
Na koji način vraćate dug?
Može li ikada biti vraćen?

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 21539
Muški Jarac Godina : 29
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Dugujemo li nešto svojim roditeljima?

Počalji od Troja taj Pon Jan 06, 2014 10:24 am

Ja osjećam da dugujem zahvalnost roditeljima za sve što su učinili za mene.  Otac mi je na žalost umro, pa se njemu ne mogu odužiti ni na koji način za svu ljubav i brigu koju mi je pružio.  Majka mi je još živa.  Svojim izborom živi sama u Sarajevu.  I ja i brat smo bili spremni da je primimo da živi sa nama, ali ona više voli svoju nezavisnost, a i život u domovini, kao i druženja sa rodbinom i komšijama.  Trudim se da je obilazim bar jednom godišnje, nekada i dva puta, i da joj dam novac koji joj može obezbjediti bezbrižnu starost.  Takodje je kontaktiram skajpom više puta sedmično.  Kada se razboli zovem je svaki dan.  To nije isto što i moći priskočiti u pomoć u svakom trenutku, ali je najviše što mogu učiniti u ovim okolnostima, i svakako je mnogo više od onoga što ću ja imati u njenim godinama.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 15275
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Pon Jan 06, 2014 11:03 am

Ma ako slucajno i zaboravim (a to se jos nije desilo), moj otac je tu da me napomene (a to se vec desilo mnogo puta).
Nije da sam nezahvalna, ali nekad mi to zaista i smeta, jer mi se ponekad cini da sve sto je uradio je i radio samo da bi mu to neko kasnije vratio.

Trenutno je u nekoj svojoj losoj fazi, kad je sklon tome da vrijedja sve oko sebe i da pogadja u srz, pa tu zahvalnost pokazujem tako sto precutim i umjesto da se svadjam s njim, ja ga izbjegavam. Bar dok ne smislim bolju metodu.
Prilicno sam ljuta ovih dana na njega, pa i ne mogu govoriti o nekoj zahvalnosti, niti razmisljati o istoj. No, naravno, jako sam mu zahvalna, planiram mu najvise to vratiti kroz prizmu novca, jer znam da to najvise cijeni i da moj vrijeme zahvalnosti tek dolazi :)

People need to start appreciating the effort l put in to not be a serial killer
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11464
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu