Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izolacija od spoljašnjeg sveta

3 posters

Ići dole

Izolacija od spoljašnjeg sveta Empty Izolacija od spoljašnjeg sveta

Počalji od Still_dreaming Ned Dec 11, 2016 12:29 pm

Veliki broj ljudi prošao je kroz fazu u kojoj je bio izolovan od ostatka sveta. Začauren, zatvoren, nedostupan, nepristupačan za bilo šta. Dalek. Veliki broj ljudi izašao je iz te izolacije posle nekog vremena, dok se mali broj (koji se danas, čini mi se, povećava), zadržao u svojoj ‚‚sigurnoj kući", daleko od svega što je izvan njegovog neizbežnog minimuma društvenosti.


Da li se vama dešavalo da se izolujete?
Zašto je dolazilo do toga? Šta vas je nateralo, navelo, dovelo do toga?
Kako ste izašli iz tog stanja?

Ili ste i dalje začaureni?

Šta ljude nagoni da beže od društva?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Izolacija od spoljašnjeg sveta Empty Re: Izolacija od spoljašnjeg sveta

Počalji od ThePoet Pet Dec 16, 2016 11:59 pm

Izolacija od spoljašnjeg sveta je neophodna. Isključiti kompjuter, telefon, zaključati vrata, biti nedostupan drugima, a otvoren samo prema sebi jeste terapija, najbolji prirodni lek. Pošto je svet (ovakav kakvog ga imamo) zatrpan tonama informacija, nevažnih detalja, nebitnih znanja, potrebno je očistiti se od drugih uticaja i izaći opet svoj.

Ja umem često da se izolujem od sveta na dan-dva i smatram to svojim primarnim pravom. Tad jedino umem da saberem sve što sam do tada sakupljao u glavi, a onda taj zbir da izvagam i vidim kuda dalje. Tad jedino umem da pišem - ili da sam sam ili da sam s ljudima koji razumeju izolaciju, pa njihovo prisustvo ne opterećuje.

Izolacija koju Still pominje ovde je, ipak, ozbiljnija i podrazumeva dužu i drastičniju izolaciju, a to nisam do sad praktikovao. Ljudima, valjda, bude dosta ljudi i odluče da s njima nemaju ništa neko vreme. Zbog tragedije, izdaja, razočaranja koji im u životu dese, neki ljudi nemaju snage za prkos, pa biraju da obustave veze. I to je u redu.

Bude i ljudi koji opšte s društvom, ali su nedostižni. Naučili su kako da pomire hermetičnost svog unutrašnjeg bića s ostatkom sveta, pa funkcionišu. To je poetično, ali nepraktično. Ako opštiš sa svetom, baci se u njega, onda liži rane kad budeš sam, inače se postaje i ostaje površnim, a tu se gubi svaka maštovitost.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izolacija od spoljašnjeg sveta Empty Re: Izolacija od spoljašnjeg sveta

Počalji od Troja Ned Dec 18, 2016 10:08 pm

Bila sam u situaciji gdje sam se zeljela izolovati od spoljasnjeg svijeta. To je uslijedilo periodu ogromnog stresa koji sam dozivjela na poslu. Firma za koju sam radila bila je u krizi, medjuljudski odnosi u firmi bili su uzasni. Onda sam izgubila posao. Nije mi bilo ni do cega, svakako ne do kontakta sa ljudima. Bilo ih je lako izbjegavati obzirom da nisam radila jedno vrijeme. Samoca je djelovala kao melem na moju dusu, mada sam istovremeno zalila sto suprug nije mogao provoditi sa mnom vise vremena zbog poslovnih obaveza. Njegovo drustvo mi je prijalo I u tim trenucima. Na njegovu inicijativu pocesmo se baviti bastovanstvom sto me je ne samo razveselilo, nego mi I dalo nesto sto me je u potpunosti ispunjavalo. Tako izadjoh iz perioda izolacije I vratih se druzenju sa ljudima.

Ljudi zele da se izoluju od drugih na duzi period kada dozive neko razocarenje ili kada su dugo pod velikim pritiskom. To je vjerovatno instinktivna reakcija koja pruza mogucnost covjeku da se oporavi u miru koji samo samoca moze da pruzi. Kratkotrajna izolacija je korisna za odmor, razmisljanje, opustanje, donosenje vaznih odluka bez icijeg petljanja. Dok je kratkotrajna dobra za svakoga s vremena na vrijeme, duza izolacija moze postati problem, pogotovo kod ljudi koji nemaju ni malo zelje da je okoncaju.

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Izolacija od spoljašnjeg sveta Empty Re: Izolacija od spoljašnjeg sveta

Počalji od Still_dreaming Uto Jul 11, 2017 12:14 pm

Imao sam često te periode ranije, kada su mi svi smetali, kada su me svi remetili, kada bi me svaka rečenica razočarala, kada je najbolje bilo s knjigom i muzikom. Polako se ponovo vraćam u to. Obraćam pažnju na sebe, svaki svoj trzaj, pomisao, na sve što me čini mnome.

Volim da se osamim, da dočekam jutro, da mirišem noć, da me niko ne dotakne, a da me dotakne sve.

Začauren sam već nekoliko godina. Bio sam ja pred nekim samo dve godine, ja sa svim svojim strahovima, sumnjama, iluzijama, maštama, željama, očekivanjima. Ja do srži. Za sve ostale začauren. I kad pokušam da se ogolim, naiđem na nerazumevanje. Zato sam zatvoren i među ljudima. Otvoreniji nego ikada, sve otvoreniji, ali u sebi zabetoniran. Što više sveta upoznajem, sve manje volim što sam među ovim i ovakvim ljudima. Tardis, jedan Tardis mi treba.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Izolacija od spoljašnjeg sveta Empty Re: Izolacija od spoljašnjeg sveta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu