Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko bi trebalo da se zna?

+6
Troja
Mima
f-lady
Callisto
Ateh
Still_dreaming
10 posters

Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od Still_dreaming Sre Mar 17, 2010 12:50 am

Kad volimo dajemo sebe u to, radimo na iskrenosti prema sebi i prema drugoj osobi, na poverenju i jačanju naše veze. Trudimo se da budemo otvoreni pred osobom koja nam je otvorila sebe.

Pitanje je koliko treba biti otvoren?
Šta to treba reći, a šta prećutati?
Šta je bolje sačuvati samo za sebe, a šta ipak podeliti sa osobom koju volimo?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Re: Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od Ateh Sre Mar 17, 2010 7:01 am

Pa...uvek kazu da treba ostati misteriozan...tacno,ja dok to nisam naucila,napatih se...ali prevelika doza te neke ,,fasade'' moze da spreci razvoj neke dublje povezanosti...mislim da zavisi od osobe sa kojom ste...Treba otkriti igru kakvu igraju.Ako su igraci,igrajte se,ako su maze,otvarajte se,ali uvek sa nekakvom rezervom,onom malom,tek tolikom da uvek budete zanimljivi i neistrazeni...Iznenadjenja,novine su potrebne svakoj vezi,pa cak i u onoj gde postoji puno,puno ljubavi.
Ateh
Ateh
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 104
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Re: Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od Callisto Sre Mar 17, 2010 8:29 am

Sa svojim momkom/zarucnikom nemam nikakvih tajni, otvorena sam 100%, on takodje sa mnom, sve mu pricam, apsolutno...znaci..sto ja znam, zna i on. Kao da djelimo istu memoriju. Drugacije ne znam i ne mogu.

I to kod nas odlicno funkcionise. A da li bi to funkcionisalo kod svakoga ne znam, tako da opcenito ne mogu nista da kazem.
Brat i mama su me kritikovali sto mu sve govorim, te me savjetovali da uvijek trebam nesto sacuvati za sebe, kao da ce u zaru svadje nesto iskrenuti, nabiti na nos..
To nikad nije uradio, niti ce. Nije taj tip. A ja ga znam najbolje.
Callisto
Callisto
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 173
Ženski Datum upisa : 05.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Re: Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od f-lady Uto Mar 30, 2010 7:18 am

Callisto ::Sa svojim momkom/zarucnikom nemam nikakvih tajni, otvorena sam 100%, on takodje sa mnom, sve mu pricam, apsolutno...znaci..sto ja znam, zna i on. Kao da djelimo istu memoriju. Drugacije ne znam i ne mogu.
Zaista podrzavam ovo kod zarucnika i bracnih parova, ali ovako u vezi, zaista bi trebalo nesto zadrzati i za sebe, ne mora sve da zna Wink

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Re: Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od Mima Uto Mar 30, 2010 7:23 am

98% :buahahhaha:

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Re: Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od Troja Čet Feb 03, 2011 10:38 pm

Mima ::98% :buahahhaha:

Hvala, Mimo, na smislu za humor. Bas me lijepo nasmija.

Ja sam sklona tome da sto vise ispricam, ali neke stvari sam ipak zadrzala za sebe. Kao dijete cesto su me ruzili da ne znam nista zadrzati za sebe. "Vrata su na kuci da se mogu zatvoriti" je lekcija koju su me pokusavali nauciti. Mislim da su stvari koje nisam rekla vise tajne drugih ljudi nego moje. Neke svoje tajne sam dugo cuvala za sebe, ali sam ih na kraju ispricala jer nisam mislila da ce to izvrsiti neki previse negativan uticaj na vezu. Mislim da je moja zelja da sve ispricam vezana za zelju da budem sto bolje shvacena i upoznata kao licnost. Kako neko moze znati vazne razloge nekih mojih izbora u zivotu ako ne zna nista o okolnostima koje su me oblikovale da postanem osoba koja sam danas?
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Re: Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od enigma_ Sre Mar 30, 2011 4:13 am

Mislim da nikako ne treba sve reci. Cak ni u braku se mnogo toga ne kaze... jer znam da nece razumeti.Imamo pomalo razlicite poglede na zivot, i znam da i on ne prica sve.
Meni ne smeta, kao i njemu.Navikli smo tako.To su neke teme koje se ne 'doticu'...
Plus..mnogo toga ne bi mogao( jer nece), da razume oko klinaca...tak' da...dosta toga mu ne kazem. Jer je tipican Blaknac!
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Re: Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od Nelly Ned Apr 10, 2011 11:30 am

Za iskrenu vezu, punu razumevanja i ljubavi, je neophodan iskren i otvoren razgovor, ali moramo naučiti da kontrolišemo jezik i ponašanje u određenim situacijama. Svakako nešto ostaviti samo za sebe, nipošto sve reći.


Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Re: Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od Eurinome Ned Sep 11, 2011 11:38 am

O jednoj temi nikada ne pricam sa partnerom, niti zapitkujem, a to je: Bivse veze.
Neretko cujem da devojke vole o tome da pricaju sa partnerom, ne bi li, kanda, saznale sto vise i na osnovu toga predvidele svoju vezu sa tim partnerom.
E, upravo zbog toga, nista ne zapitkujem.Ne zelim da se oslanjam na iskustva nekih devojaka, i njihove procene, to mi je neshvatljivo.Zelim sve sama da saznam, i da uzivam u tome, bez da povezujem to sa nekom osobom iz proslosti.

Priznajem da sam imala zelju nekada da saznam nesto, ali ubrzo bih na to zaboravila.Sa sadasnim deckom sam o tome jako malo pricala, prosto, nisam zelela, a drago mi je sto i on ne voli o tome.Nije ljubomora u pitanju, vec, zelim sve da prozivim sa njim, a ne da se oslanjam na necije iskustvo, i da svoja iskustva povezujem sa tim.

O bilo cemu drugom mogu pricati sa deckom, i pricam.Iskrenost zahtevam i pruzam.
Eurinome
Eurinome
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1131
Ženski Datum upisa : 15.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Re: Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od kluptzwick Pon Jan 07, 2013 9:25 am

Lepo je biti iskren ali dosta zavisi od toga koliko je druga osoba spremna da prihvati istinu. Kazu da je istina najostriji mac. Ja sam licno imao prilike da vidim da je moja iskrenost dovela do prestanka 2 prijateljstva. Znam, recicete da to onda nisu ni bila prava prijateljstva ali ona su trajala godinama i da nije bilo iskrenosti trajala bi mozda jos i danas. Ako prijateljstvo definisete kao pomaganje i podrsku onda su to bila prava prijateljstva i takvih je u nasim zivotima mnogo i stvarno ih zovemo prijateljima. Ali ipak ni takva prijateljstva ne mogu da pretrpe sve. Ona prijateljstva koja mogu da pretrpe sve su retka. Isto je i sa vezama. Neko moze, neko ne moze da izdrzi iskrenost zbog istine unistiti nesto sto moze da bude dobro i lepo za oboje u duzem periodu, ne znam koliko je i to pozitivno isto kao i neiskrenost. Na kraju svako treba sam da proceni taj odnos sa drugom osobom. Najbolji citat u ovom trenutku bio bi: "Nema puta od tijela do tijela, duse jedna drugoj putuju". Pa ko dokle stigne sa kakvom kalkulacijom i sudbinom... :-/
kluptzwick
kluptzwick
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 9
Muški Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koliko bi trebalo da se zna? Empty Re: Koliko bi trebalo da se zna?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu