Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neuhvatljiva sreća

4 posters

Ići dole

Neuhvatljiva sreća Empty Neuhvatljiva sreća

Počalji od Still_dreaming Ned Mar 21, 2010 12:45 pm

Lutajući kroz hodnike ovog sveta skrojenog za one jake, svi mahnito gledamo oko sebe tražeći sreću. I taman kad pomislimo da smo je našli i čvrsto stegli u svojim rukama ona se opet nekako izmigolji. I pobegne nam na neko skrovito mesto. I opet sve iz početka. I opet sve u krug.

Šta nam to ne da da dugo zadržimo svoju sreću?
Da li je to zbog toga što nismo navikli na nju pa ne znamo ni kako treba sa njom?
I gde se ona to sakrije kad nam se izmigolji?
Zašto nam toliko treba da je pronađemo?


Neki je nikad ne osete. Neki joj nikad ne priđu ni blizu.
A vi?
Jeste li srećni?
Jeste li makar imali tu privilegiju da priđete sreći toliko blizu da osetite bar njen miris, ako ne i dodir?


Poslednji izmenio Still_dreaming dana Pon Dec 05, 2011 2:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neuhvatljiva sreća Empty Re: Neuhvatljiva sreća

Počalji od Maja Pon Mar 22, 2010 5:46 am

Po mom skromnom mišljenju,sreća je stvar lične percepcije stvari koje nam se događaju i načina na koji sebe vidimo. Ništa se ne nalazi van nas samih. I sreća i nesreća su u nama,i mi biramo jedno od ta dva. Znam da to zvuči malo suludo,i meni je zvučalo tako kad mi je drugarica predočila sve to nakon jednog od mojih samosažaljivih,patetičnih monologa.
Mnoge stvari dobijaju savim drugačiji oblik i smisao,samo kad se malo pomeri ugao gledanja.
Za sreću je dovoljno ono šta imamo,a to je SEBE. Odatle sve počinje i tu se sve završava. Ljudi se pogube baveći se tuđim životima,tragajući za srećom u drugome pri tome zaborave sebe.
Ispunjena se osetim kada čineći sebe srećnom učinim time još nekoga srećnim.
Npr. za mene pravi prijatelj nije onaj koji je samo tu kad mi je loše (lako je biti uz nekoga kad mu je loše,to se nekako podrazumeva),nego onaj koji se raduje mojoj sreći ,uspehu kao i ja njegovom/njenom.

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neuhvatljiva sreća Empty Re: Neuhvatljiva sreća

Počalji od ThePoet Sub Jul 21, 2012 11:23 am

Svaki čovek bi sebi sve lepo uredio da bude srećan. Problem je ostatak sveta. S obzirom na to da stalno neko utiče na nas, to ostavlja tragove. Mi ne možemo uvek biti srećni, to uvek zavisi od više faktora koji, nažalost, nisu pod našom kontrolom. Život zaista jeste pun uspona i padova, jednom kada se padne treba smognuti snage da se opet krene u potragu za srećom.
A kada je jednom pronađemo, kada se osetimo zaista srećnima, onda treba da se potrudimo da je što više zadržimo. Kada nam isklizne, treba se baciti za njom i ponovo je uhvatiti.
Mislim da sam u ovom trenutku zaista srećan. S vremena na vreme umem da se ne osetim tako, čoveku uvek nešto fali da bi bio kompletno srećan.
Čovek ne bi ni znao šta je sreća da nema nesreće, zato njih dve uvek idu zajedno.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neuhvatljiva sreća Empty Re: Neuhvatljiva sreća

Počalji od Troja Sub Jul 28, 2012 3:43 pm

Istina je da je zivot pun uspona i padova, a i da nam je u zivotu potrebno vise nego da imamo sami sebe da bismo se osjecali srecni (bar ako nismo veoma egocentricni i samozivi). Svi drugi elementi naseg zivota uticu na to kako cemo se osjecati. Nekada smo sretni, a nekada ne, i to je sasvim normalno. Ne valja ako nesreca pocne da preovladjuje, s tim covjek mora da se bori, a sve ostalo je prihvatljivo.

Mislim da sam ja vise sretna u zivotu nego sto nisam. Nekada imam svoje trenutke mraka kada mi je tesko vidjeti svjetlo na kraju tunela, ali srecom, bar do sada, prije ili kasnije uvijek sam uspjevala da izadjem iz takvih trenutaka kao pobjednik.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neuhvatljiva sreća Empty Re: Neuhvatljiva sreća

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu