Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Komplimenti

+7
Troja
enigma_
Mima
nexstosic
Catwoman
f-lady
Still_dreaming
11 posters

Ići dole

Komplimenti Empty Komplimenti

Počalji od Still_dreaming Ned Mar 28, 2010 12:07 am

Ah, naše dame... Vole komplimente, ali kakvi im najviše odgovaraju? Ja to nikako da shvatim... Npr. kad kažete ženi da je lepa ona prvo pomisli ''A pametna? Čim mi ističe lepotu znači da ne misli da sam pametna i gleda me samo kao objekat.'', kad kažete da je pametna, prvo što joj padne na pamet je ''Znači ne privlačim ga kao žena, samo mu se sviđa kako razmišljam'', a kad kažete da je lepa i pametna ona pomisli ''Ah, kakav kliše...'' Surprised Bar sam ja imao takva iskustva. I nikad zadovoljne... Uf... (P.S. Ne generalizujem, samo kažem da ima takvih)


Kakvi komplimenti bi bili na mestu?
Zašto žene pomišljaju na stvari koje su ''negirane'' nekim pozitivnim izjavama umesto da prihvate dati kompliment kao nešto lepo?
Zar pamet može da negira lepotu i obrnuto?
Zar sama lepota ne dolazi sa pameću?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od f-lady Pon Mar 29, 2010 2:35 am

Sve zavisi od toga ko vam "udeljuje" kompliment, u kakvom ste odnosu i kakva je situacija, kao i atmosfera...Ako nekome ko zna da vi mislite da je ona pametna, dok je posmatrate[to zene zapravo vole ;p], samo kazete "Lepa si" i nasmesite se ili "Lepo je gledati te dok radis tako nesto" (naravno pod uslovom da ne cisti kucu D: ) ili nesto poput toga, uz vas lep osmeh ona ce se istopiti Wink i to ce biti mnogo bolje i intimnije donekle, nego kada se nadjete sa nekim i kazete mu "Lepo izgledas". Naravno poslovne odnose izostavljamo. Ako nekome kazete "Lepa si i pametna", to ne dodje kao kompliment, vec kao neki razgovor u kome vi nju ili tesite ili ubedjujete ili podrzavate, al' tesko da cete je sarmirati :D A izmedju ostalog najbolje ispadne, kada kazete ono sto zaista vidite i sto vas tera da joj udelite kompliment. Iskrenost se prepozna. I nista bez zanosnog osmeha :D

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od Catwoman Pon Mar 29, 2010 6:21 am

Kao prvo, kompliment je nešto što treba prihvatiti, ali sa dozom opreznosti. Kao štokaže lady, zavisi od koga je, u kom je trenutku dat, kako se ta druga osoba ponaša u tom trenutku. Kada mi kompliment udeli dobra drugarica ili dobar drug, znam da je iskreno i da je dobro.
Sa druge strane, ako je u pitanju neki laskavi dečko odmah se prepozna. Takav će pričati sve i svašta samo da bismo se osetile kao princeze. Sva sreća pa me takvi nikad nisu privlačili.
Međutim, ako se nekome stvarno dopadamo, mislim da će i on paziti kako se izražava. Mada to zavisi i od devojke i od našeg ponašanja.
Ali, svakako da bi devojka trebalo da zna da ponese ono što joj drugi kažu od srca... :):
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od nexstosic Čet Apr 01, 2010 5:30 am

Stilly, izvini, ali nije samo to kompliment koji treba da se da curama. Prva stvar: ako ne misliš stvarno, bolje ne pričaj, jer može da se prepozna da si laskavac i lažov.
Druga stvar: ne postoje samo komplimenti "lepa si", "pametna si" i kombinacija toga. Postoji mnogo više komplimenata.
Treća stvar: paziti dok se daju komplimenti, jer cure mogu stvarno kad im kažeš nešto lepo, da pomisle na neke druge stvari pa da te "zlostavljaju" dok im ne kažeš šta si stvarno mislio.
Prava cura će uvek primetiti da li si folirant kad dodeliš neki kompliment, i ako jesi, neće pasti na to, a kad primeti da joj daješ neki kompliment iz srca, onda će ga oberučke prihvatiti.

UPOZORENJE:U današnje vreme sve je manje pravih cura.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od Mima Čet Apr 01, 2010 5:43 am

Nex, dovoljna ti je samo jedna, tako da ti upozorenje ne drzi vodu.

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od nexstosic Čet Apr 01, 2010 5:46 am

ja rekoh za svaki slučaj da se nađe ako nekome zatreba. a ja ionako imam jednu najbolju drugaricu i trenutno je mnogo pozdravljam.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od Catwoman Čet Apr 01, 2010 6:53 am

Upravo me je malopre jedan zgodni, lepi dasa propustio da prodjem. Za mene je i to kompliment. Okrenuo se, video da sam brza, stao i rekao: Izvoli,prodji... To je jako kulturno sa njegove strane. Kao da mi je udelio holjadu komplimenata. :):
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od f-lady Ned Apr 04, 2010 2:51 am

Odg na prethodni post: To je takva istina, danas su muskarci zaboravili da bi nekada trebalo da imaju i neceg kavaljerskog u sebi. Sta vise ne mora on meni da otvori vrata ili da me pusti da prodjem, samo nek me ne gura!! :ej bre

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od Catwoman Sre Okt 13, 2010 2:03 am

Naravno, svaki kompliment laska, ali mi devojke se bojimo da ne delujemo kao guske kada nam neko kaze lepu rec i zato se samo kikocemo da niko ne vidi... :D
Kao sto rece Still, lepota dolazi sa pamecu, a i obrnuto. Kada nam kazu nesto lepo, tipa duhovita si, imas lep osmeh, lepe oci, sve to nam pomaze da budemo sigurnije u sebe i nase kvalitete. Mi zene uvek ocekujemo da su muskarci duhoviti, ali i mi njih privlacimo ako smo u mogucnosti da im izmamimo osmeh... :)
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od enigma_ Sub Nov 20, 2010 11:55 am

Komplimente za rezervom prihvatam...namsesim se, alo to nije iskren osmeh.

Jedino od zene (koju dobro znam)..kao i od dece (moje)..naravno i od muza, znam da su iskreni..a, od ostalih...sumnjicava sam...jer ne znam sta je hte/la sa time...
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od Troja Sre Feb 16, 2011 11:16 am

Istina je da ima raznih komplimenata. Meni je licno najdrazi kompliment bio kada mi je nepoznata osoba jednom rekla da imam jedno od onih lica koja nikada nece ostariti. Jedan od najboljih komplimenata koje mozete dobiti je i pogled pun divljenja od nekoga o kome imate veoma visoko misljenje. Vasem samopostovanju moze puno doprinijeti i citav niz drugih stvari: pohvala vaseg osmijeha, pridrzavanje vrata, i ko zna sta sve ne.

Zene se cesto zale da su muskarci zaboravili fine manire, a na zalost i mnoge zene se ponasaju indignirano ako im muskarac pridrzi vrata i slicno. Ja licno sam vise pristalica stare skole i bas uzivam u takvim sitnim paznjama. I ne mislim da je pohvala mog izgleda negiranje moje inteligencije. Uostalom, samouvjerenost vezana za inteligenciju bi trebala da potice iz vasih uspjeha u skoli i na poslu, a ne komplimenata koje vam hoce ili nece uputiti neki muskarac.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od pahuljica Pet Avg 12, 2011 2:17 am

Cesto cujem "ja se osisala, ofarbala, a on nije primetio". Muskarci ne primecuju sitnice, koje su nama jako vazne, dakle kada primetite neki novi odevni predmet - "super ti stoji", nova frizura, opet kompliment. Kada primetite da se posebno sredila nego inace, slobodno recite, "danas si nesto posebno lepa" (mada to moze i kada je potpuno ne sredjena, sa dodatkom "oci ti imaju neki poseban sjaj") i ulepsali ste devojci dan... Budite orginalni, mastoviti, nepredvidivi... i obavezno osmeh... :D
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od Troja Pet Avg 12, 2011 2:30 am

Divan savjet, pahuljice. I ja se slazem da bi ljudi cesce trebali jedni drugima reci kada primijete da je neko kupio nesto novo i lijepo ili se posebno sredio. Imam seficu koja me odmjerava od glave do pete sa velikim interesovanjem svaki put kada obucem nesto novo, ali mi nikada nije rekla ni jednu jedinu rijec o tome sta misli. Naopako, ali cak i kada sam ja jednom pohvalila nesto sto je ona nosila vrlo je cudno reagovala. Ima nas svakakvih.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od pahuljica Uto Avg 16, 2011 2:59 am

Ženska sreća nastaje kao i kolači: po tačno određenom receptu. Dzordz Eliot Komplimenti 649995
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od ces@ric@ Uto Dec 10, 2013 12:11 am

Nikad nisam bas bila tip koji zna primiti ili dati kompliment. Nekako obicno proradi ona velika doza sumnicavosti u meni, pa mislim "ok, sta mu treba pa mi to govori?". Sad je malo bolje i pocela sam na neke komplimente da gledam drukcije. Recimo, cesto sam cula "slatka si", ali sam to dosta puta dozivljavala "slatka sam, ali nisam lijepa." Sad vise ne, sad se obradujem tom komplimentu. Mada, daleko vise cijenim originalnije komplimente ne samo te "pametne", "lijepe", "slatke"...

I sama sam pocela da cesce udjeljujem komplimente. Kad nesto stvarno mislim, odnosno kad mi je ta misao prva kad nekog ugledam, recicu je. To je tipa nesto "odlicno ti stoji ta haljina" ili "super izgledas, svidja mi se nova frizura, odlicno ti pristaje". Nekako i sama mislim da tako djeluje iskrenije, kad kazes konkretno sta ti se kod nekog dopalo.

I slozicu se, to sto muskarci ne primjecuju novu fizuru, novu boju, ne treba da im bude prepreka da ponekad kazu "danas si mi posebno lijepa" ili "kosa ti je prekrasna, imas novu fizuru?"... Ne mora biti istina, shvatite kao sarenu laz, koja nekom moze popraviti dan :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od ms.k Ned Okt 12, 2014 10:32 am

Ima ono .. kad primjetite da je neko pametan recite mu (ako poželite da date kompliment) da je lijep, a ako je lijep recite (ako poželite da date kompliment) da je pametan ..
Smiješno simpatično ..
Viđala sam kod onih koje su malo manje inteligentne a malo više lijepe da ono 'pametna si' upali .. yes.gif
I jasno se sjećam (uglavnom zbog pomisli 'ne mogu da vjerujem da se primila') da je nekolka puta kod nekih pametnih prošlo 'lijepa si' ..
Lično .. ne sjećam se nitijednog .. lijepa .. pametna .. vjerovatno ga nikad nije ni bilo .. :jj:
Sjećam se poneke misli nadovezane jedne na drugu, nastavljene rečenice, poneke izgovorene u glas .. i pogleda .. podignute obrve .. osmjeha .. negdje u uglu .. preko remena .. Embarassed
Valjda svega onog što je izgovoreno prećutno .. overwhelmed osjećaja .. Embarassed
Tako nekako .. Embarassed
Nešto utisak imam da sam omašila temu .. :facepalm:
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od Ivana_ Čet Jun 18, 2015 1:02 am

:) Komplimenti uvek prijaju, ali meni najviše prijaju iskreni komplimenti koji dolaze od žene. :D Ali ako u njima ima doze sarkazma i nečega što mi ne prija, i odaje osobu kao laskavca ili slično - uzvratiću jako bolno. :D
Mene bi u tom smislu zadovoljio muškarac koji primećuje neke moje specifičnosti i ističe ih. Jer da sam lepa - na svoj način jesam i to znam, da sam pametna - nema potrebe da mi potvrđuje. :D Mada po nekim mojim zaključcima ni lepota ni pamet ne mogu da se izmere ni utvrde. Neko ima lepe oči neko reči. Neko je pametan za matematiku, neko je genije za književnost. Sve je to jako složeno, ali kao što rekoh - volim kada neko primeti sitnice i istakne ih kao deo mene koji mu prija i koji mu je interesantan. Preterano i usiljeno hvaljenje i kovanje u zvezde me iritira i samo može da me odbije. Ako je neko i očaran mnome bolje bi bilo da mi to pokaže bez reči. Da ja osetim. Kada ja osetim da me druga osoba oseća - to je za mene najveći kompliment. Kad znam da sam nekoga dirnula svojim bićem. givenheart


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Komplimenti Empty Re: Komplimenti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu