Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ispunjenost

+8
8
Bult
zanesena
Mima
f-lady
Catwoman
nexstosic
Still_dreaming
12 posters

Ići dole

Ispunjenost Empty Ispunjenost

Počalji od Still_dreaming Sub Apr 03, 2010 10:34 am

Ljudi su većinom bića kojima uvek nešto fali. Ako su zadovoljni jednim poljem, obavezno su tu problemi na drugom ili trećem i nikad zadovoljni. Zašto je to tako?
Ipak, ponekad se desi da sednemo spokojni, sa osmehom na licu, i konačno izgovorimo ''E, sad mi je sve baš kako treba da bude...''

Osetili ste se nekad sasvim ispunjeno i zadovoljno?
Da li vam je nekad neko vreme baš sve išlo glatko i u onom pravcu u kom ste vi želeli?
Koje sve kockice je potrebno sklopiti da bi jedno tako komplikovano biće, kao što je čovek, bilo sasvim zadovoljno, srećno i ispunjeno?
I da li je to uopšte moguće?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od nexstosic Sub Apr 03, 2010 10:59 pm

Ako ljude ispunjavaju samo materijalne stvari, sigurno nikad neće biti potpuno ispunjeni i uvek će im nešto faliti - većina je takvih slučajeva u današnje vreme. Potrebno je biti duhovno ispunjen, i znati šta se želi od života. Svaki put se osećam zadovoljno i ispunjeno kad čujem najbolju drugaricu, i posle mi uvek ide sve kako treba. Dešavalo mi se da mi nešto fali, ali sam uvek porazmislio i uradio sve samo da ne budem nezadovoljan zbog neke glupe sitnice. Srećan sam čovek, najviše što imam osobu uz koju volim da budem i koju volim da čuvam. To me najviše ispunjava.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Catwoman Ned Apr 04, 2010 5:03 am

U pravu je nex kada kaze da materijalne stvari mogu samo da ispune deo vas. Ako nismo ispunjeni u dusi, ako ne prihvatamo sebe kakvi jesmo, nikada i necemo biti zadovoljni.
U covekovoj je prirodi da tezi visim ciljevima, da se trudi da sebi priusti sto vise. Ali, u svemu treba imati granice. Ako ste zadovoljni nekom sitnicom, kada dobijete od zivota vise, bicete vise i zadovoljni. Ko ima meru i ko ne trazi previse od zivota, uvek moze da se oseca ispunjeno i zadovoljno.
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Still_dreaming Ned Apr 04, 2010 8:07 am

Opet nisam dobio odgovor... Da li ste nekada bili sasvim ispunjeni?
Nisam ni pitao za materijalno, nego za život uopšte...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od f-lady Ned Apr 04, 2010 8:11 am

Da. Bilo je trenutaka, kada sam makar na trenutak osecala potpuno ispunjeno pored osoba koje volim, bez briga i opterecujucih informacija ili obaveza. Nekih sat, dva, tri, cela noc, pored dragih osoba. :):

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Mima Ned Apr 04, 2010 8:13 am

Still, mislis na neko "nirvanozno" stanje?

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Still_dreaming Ned Apr 04, 2010 8:16 am

Da da, nešto takvo... Trenutci kad si samo mogla da sediš i smeškaš se zadovoljno...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od f-lady Ned Apr 04, 2010 8:18 am

A tenutak koji kod mene najvise podseca na nirvanu je kada se uvece vracam kuci autobusom i sednem do prozora, stavim slusalice u usi i samo primetim da vise nisam svesna muzike koja dolazi do mojih usiju. Taj trenutak me odmori za sve ono koliko sam bila umorna nakon tog dana.

f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Mima Ned Apr 04, 2010 8:22 am

Koenov koncert, pevaju Webb sisters, moj decko pored mene i pesma "If it be your will" :):

Mima
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 572
Ženski Datum upisa : 19.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Catwoman Ned Apr 04, 2010 8:50 am

Iskreno, ja se cesto osecam potpuno ispunjenom. Tako ponekad bez ikakvog razloga... Sve mi je lepo, sve sto vidim budi u meni ispunjenost.
Ne znam kako vise da docaram...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od nexstosic Pet Apr 16, 2010 1:23 pm

U materijalnim stvarima ljudima nije nikad dosta. Uvek im nešto fali, a i to kad dobiju, opet im još nešto fali. Treba da naučimo da cenimo to što imamo, a ne da tražimo ono što nemamo. Ako ste duševno ispunjeni, onda vam ništa ne treba.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Catwoman Sub Apr 17, 2010 1:14 am

Kao što se kaže : što više imaš to ti više treba i to je definitivno tačno. Gledam ljude oko sebe koi ne znaju šta će više sa parama, ali neee, njima nije dosta, žele još, još, i još... A niko da pogleda makar jedan snimak na you tube-u o životu malih crnaca koji su gladni, jadni i bedni. Kad bismo znali koliko smo srećni i sa onim što imamo ovako malo, ne bismo bili tako samoživi i nikad zadovoljni. Pogledajte ovo i znaćete o čemu pričam...
https://www.youtube.com/watch?v=FG9_tHUYIQ4
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od zanesena Ned Apr 18, 2010 8:26 am

Prilicno cesto se osjecam ispunjeno...dovoljne su mi neke sitnice pa da budem zadovoljna...jedan telefonski poziv, poruka, lijepa rijec...
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Catwoman Čet Apr 22, 2010 8:18 pm

Da, nekim ljudima je potrebno malo d abi bili srecni. A oni koji traze mnogo, i ako toliko ne dobiju, ne mogu biti zadovoljni. Naravno, treba teziti necem boljem, ali ako se zadovoljimo onim sto dobijemo, uvek cemo se osecati lepo. A i ceo ovaj sistem nam je nametnuo osecanje nize vrednosti. Pa pogledajte samo novine i televiziju. Ideal zenske lepote je zivi kostur, i svaka devojka koja tako ne izgleda oseca se lose. Ovo je samo jedan od milion primera... Ko zna sta ce sve izmisliti u buducnosti...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Bult Pon Jul 12, 2010 10:24 pm

Lijepi su ti trenuci kad je covjek ispunjen, mada nisu cesti.
Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Catwoman Uto Jul 13, 2010 7:04 am

Iskreno i realno da gledamo i da se spustimo na zemlju, vecina nas ima ono sto mu je potrebno za normalan zivot: hranu, vodu, krov nad glavom, udoban krevet u kome svake noci spava, patike koje ne propustaju vodu, odelo da se ne zaledi kad mu je hladno, ... i mnogo stosta jos. Druga stanje stvari je kad drustvo zahteva od nas da imamo sto vise, i sto nam treba i sto ne treba.
Cesto kazem sebi kad se zagledam u neku stvarcicu koju ne mogu da priustim: toliko ima gladnih ljudi u svetu, dece bez roditelji, ljudi koji zive ispod mosta i mnogi drugi da ih ne nabrajam. Posle mi sve te stvari budu tako male i jadne, cak bezvredne bez obzira na cenu.
Na zalost, danas ljudi ne razmisljaju u tom smeru. Imaju sve, a misle da nemaju nista i to je osnovni problem drustva. Nezadovoljstvo, pohlepa, ljubomora...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od 8 Pon Nov 01, 2010 10:40 am

Ja sa prazninama ne umem da zivim. U svakom osmehu, u svakom bristrom danu, u mrmoru, u lavezu, u boji, u notama, u deci, u svemu vidim odu radosti.
Prvo je dosla ispunjenost sobom. Posle duge i teske borbe, osetila sam konacno sebe, u punom sjaju i najdubljem dnu. Neopisivo dobro. Stvorila se baza za nadogradnju.
Nisam ni slutila koliko mogu biti ispunjena dok nisam srela mene u njemu i njega u meni. Taj osecaj me je drzao godinama, svakog casa, neumorno.
Onda je zaceta ona. Prosto, ne moze se docarati. Od male crne tacke u materici do njenog osmeha i ruku pruzenih ka meni, sva je moja dusa ispunjena njom.
Nas troje, svako u svom vremenu, na svom mestu, zivimo u meni, baskarimo se i teramo zle duhove od nas. Ish!
8
8
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 31
Ženski Lokacija : Ostendstrasse
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Bult Pon Nov 01, 2010 8:34 pm

I kada nisam skroz ispunjen sjetim se momenata kada sam bio i super se osjecam tada.
Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Troja Čet Mar 17, 2011 11:03 pm

Apsolutno sam dozivljavala trenutke apsolutne srece. Nekada je to bio trenutak srece u ljubavi i nade za buducnost. Nekada je to bilo nesto tako jednostavno kao setnja i sjedenje na klupi okupanoj suncem jednog divnog proljetnog dana. Svoju nirvanu sam svakako dozivjela i kada sam gledala Shawshank Redemption, u trenutku kada Tim Robbins pusta prekrasnu klasicnu muziku veoma glasno preko razglasnog sistema i otvara prozor - trenutak njegove pobune protiv sistema i oslobadjanja od svega sto ga je porobljivalo je velicanstven.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od enigma_ Pet Apr 08, 2011 7:17 pm

Kako se nizu godine trudim se sto vise budem ispunjena.Sitnice umeju da me ispune.Sta god da me snadje, nekako prebrodim (sto znaci da nisam apsolutno ispunjena)i nadjem nacina da se osecam ispunjenom.
Recimo jutarnja kafa me ispunjava posle budne noci.Sunce koje miluje moju dnevvnu sobu, i cvrkut ptica koji se cuje.I noc je zaboravljena.
Malo ljudi znam koji su totalno ispunjeni, uvek im nesto fali.Najgore je kad ne umeju to da nadoknade na drugi nacin i da se osecaju bolje.


Imaju sve, a misle da nemaju nista i to je osnovni problem drustva

Lepo receno, samo ne mislim da je problem drustva, vec licni. Znam takve koji imaju sve i nisu zadovoljni, i nikada nece biti, jer njih nista ne ispunjava.
Nezadovojlni su sa sobom.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Ika Uto Maj 17, 2011 9:21 am

Moguce je.... Kada covek zadovolji sve svoje potrebe u svakom smislu te reci, posebno emotivnom onda je ispunjen i kompletan. Svako razocanjenje, disbalans kvari tu ispunjenost. Da bi bio ispunjen covek mora, pre svega, da upozna sebe.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od ThePoet Sre Apr 10, 2013 11:38 am

Kažu da u čovekovom životu postoji trougao kome uvek bar jedan krak fali. A kraci su: ljubav, zdravlje i posao. Svi oni zajedno daju sreću i sklad.
Bilo je više trenutaka kada sam pomislio da mi je sve potaman, ali nikada ne želim da to naglas izgovorim, jer sam i dalje po tom pitanju sasvim neosnovano sujeveran.

Mislim da je problem u tome što ljudi uvek gledaju vrlo usko. Ja sam se ponovo razboleo, imam neki grip i zbog toga se mnogo nerviram, pa bi se moglo reći da mi krak zdravlja nedostaje. Međutim, ako se pogleda šira slika, zdravlje mi je inače na zavidnom nivou, postoje ljudi koji su nepokretni ili smrtno bolesni, šta je s njima? Tako da je kod mene, kao i kod većine ljud, uglavnom sve u redu. Ponekad se neki krak olabavi, ali daleko od toga da se odvojio. I nadam se da će ostati tako.

Zanimljivo je to što se ljudi uvek žale na ono što nemaju, a vrlo retko pričaju o onome što imaju. Ali, ja smatram da je to i dobro. Ako ne bismo bili okupirani onim što nam stvara nevolju, nikada ne bismo uradili ništa da problem otklonimo. Međutim, nekada treba zakočiti i razmisliti koliko smo, zapravo, nesrećni. Uvek može mračnije, beznadežnije i gore.

Različitim ljudima trebaju različite stvari da bi bili potpuno ispunjeni. Valjda nam je to i neki cilj: da postignemo potpunu ispunjenost u životu. Stalno se oko toga borimo i stalno za tim tragamo.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ispunjenost Empty Re: Ispunjenost

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu