Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Očekivanja

+12
Virginija_Woolf
Troja
Dora_Mar
Sundjer Bob
Nymphadora
zanesena
Still_dreaming
amaranth
Catwoman
nexstosic
ces@ric@
f-lady
16 posters

Ići dole

Očekivanja Empty Očekivanja

Počalji od f-lady Ned Apr 04, 2010 9:22 am


Je l imate neki poseban kalup u koji bi trebalo da se uklapa osoba koja želi biti Vaš prijatelj? Koje kvalitete bi neko trebalo da poseduje da biste Vi mogli da zatvorite oči i bacite se bez razmišljanja, jer znate da će Vas uhvatiti, da Vas neće pustiti da padnete?
Šta Vam to uliva poverenje u nekoga, a od nekoga nas pak odbija? Šta je to za čim tragamo da bi nas nečije postojanje ispunilo nekim drugačijim pozitivnim emocijama, koje nas dižu do nezamislivih visina kada smo sami...
Uhvatiti nekoga za ruku i osmehnuti se, divno, zar ne? Kome Vi pružate ruku?


f-lady
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 652
Ženski Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od ces@ric@ Ned Apr 04, 2010 10:05 am

Posto se obicno moja razmisljanja razilaze od razmisljanja vecine, kad naidjem na osobu slicnih shvatanja, lako se sprijateljimo, osmjehnem joj se i nekako "kliknemo". Sad neki kriterij, pa mora biti dakle slicna po karakteru, nikako neozbiljna, da uvijek zeli da je u centru paznje, jer takve ne trpim i nikad ne mogu biti prijatelj sa takvom osobom.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od nexstosic Ned Apr 04, 2010 10:18 am

naravno, osoba koja želi da mi bude prijatelj mora da ima poštovanje, razumevanje (barem za ozbiljne stvari, zato što većina nije u stanju dosta stvari da shvati kod mene), treba da ima svoj ponos, moral i dostojanstvo (inteligencija to podrazumeva, ali i obrnuto). Za uzvrat uvek dobije prijateljstvo u pravom smislu od mene. (i naravno, sve vezano za prijateljstvo)
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Catwoman Čet Jul 29, 2010 8:58 am

nexstosic ::naravno, osoba koja želi da mi bude prijatelj mora da ima poštovanje, razumevanje (barem za ozbiljne stvari, zato što većina nije u stanju dosta stvari da shvati kod mene), treba da ima svoj ponos, moral i dostojanstvo (inteligencija to podrazumeva, ali i obrnuto). Za uzvrat uvek dobije prijateljstvo u pravom smislu od mene. (i naravno, sve vezano za prijateljstvo)

Dobro, nex... Ali, kada potenciras toliko inteligenciju kod svog prijatelja, onda bi bilo realno da i on to isto potrazuje od tebe, zar ne? :P
A ako zelis da imas prijatelja uz sebe, moras i ti da se potrudis da se njemu priblizis, a ne samo da ocekujes od njega da je uz tebe u svakom mogucem trenutku. Prijateljstvo je uzimanje-davanje...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od amaranth Ned Avg 01, 2010 1:38 pm

Nemam nikakav "kalup" u koji se neko treba uklopiti da bi bio moj prijatelj. Osoba samo treba biti prijatna, da ima razumevanje, spontana, posebna na neki svoj nacin, neko ko ume da te nasmeje ali i utesi, ko ume da saslusa i ko zeli da isprica... Naravno da jedna osoba ne moze imati sve ove osobine, ali lepota druzenja i prijateljstva je upravo u tome, imati sto vise prijatelja razlicitih osobina. Vedre i prijatne osobe su uvek na vrhu moje liste prijatelja.
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Still_dreaming Pet Avg 13, 2010 10:51 pm

Od prijatelja očekujem iskrenost u svakom trenutku, iskrenost praćenu pogledom koji kaže da mi je prijatelj iako ima primedbu. Očekujem nepromenljivost u ophođenju prema meni (kao i u ljubavi). Očekujem da ima poverenja u mene ako ja već imam u njega. Ali, ne očekujem da stalno bude tu, očekujem samo razumevanje i podršku u trenucima kad može da je pruži. Moj prijatelj treba da bude pouzdan i kad mi nešto kaže da će uraditi onda to i uradi. Pravi prijatelj ne bi smeo da sumnja u mene i bude nepoverljiv.


Poslednji izmenio Still_dreaming dana Sub Jun 15, 2013 12:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od zanesena Sub Avg 14, 2010 2:49 am

Nemam nikakav "kalup" koji se moji prijatelji moraju uklopiti...
U prijateljstvu sam prije svega trazila iskrenost i razumijevanje...spremnost da se pruzi onoliko koliko se i dobija...
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Catwoman Sub Avg 14, 2010 12:02 pm

Prijatelje biram onako kako mi se svide... Naravno, u pocetku sam rezervisana i ne ulazim u dublju pricu. Iz nekoliko recenica se sasvim moze primetiti kakva je osoba sa kojom razgovaram, njena razmisljanja... Ukoliko primetim da mozemo normalno da komuniciramo, imacu i dalje kontakt. E, tada sledi dalje ocenjivanje. Da li ta osoba odgovara meni kao covek ili ne...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Nymphadora Sub Avg 14, 2010 5:45 pm

Jeste,imam kalup, nosim spisak u dzepu, i kad upoznam nekoga izvadim i kazem "Cek' samo sekund, da provjerim"...
Ne znam, nekako samo postanemo prijatelji,imam dosta povjerenja(previse), a koga zavolim ne vidim nikakvu losu stranu, a kad vidim, jednostavno se razocaram...Nekako se desi samo od sebe, kao kad vidim svidja li mi se neko ili ne... :) a onda se razvija i postane savrseno :)
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Sundjer Bob Pon Jan 10, 2011 12:26 pm

Osoba slicnih shvatanja,i ciljeva...Sa velikom dozom iskrenosti i razumijevanja...Takva osoba se moze nazvati prijateljem."danas nema pravog prijatelja" - to je previse glupa recenica......... Wink

Sundjer Bob
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 4
Muški Jarac Godina : 33
Lokacija : podgorica
Datum upisa : 08.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Dora_Mar Sre Jan 12, 2011 2:07 am

Nemam kalup,jednostavno se tako desi.Naravno da mora postojati bar neki osnov za pocetak prijteljstva,neke zajednicke teme npr.Vremenom postaje ozbiljnije.Shvatis da ti osoba znaci,da se podudarate u nekim presudnim stvarima za `prijateljstvo`.Naci nekog kome mozes da se povjeris,i da imas povjerebja u njega jako je rijetko!Naravno,svi imamo mane,niko nije savrsen.Pravo prijateljstvo zahtjeva da te mane zaobidjemo i budemo srecni dobrim odlikama.
`Po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji,a nasi neprijateljii nas ocenjuju samo po nasim manama`- Ducic.
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Troja Uto Mar 15, 2011 3:20 am

Ja uglavnom sklapam prijateljstva sa ljudima koji mi se cine jednostavni, iskreni, sa kojima imam zajednickih interesovanja. Ne volim pretvorne, prepotentne i nepouzdane osobe, kao ni one koje su tu samo ako im treba neka usluga.

Desavalo se da se razocaram u prijatelja - dakle, ili sam nekada nekoga pogresno procijenila, ili su nas zivotni putevi nekada odnijeli na razlicite strane.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Virginija_Woolf Ned Avg 28, 2011 4:24 pm

Osoba koja jeste i koja moze da bude moj prijatelj mora prvenstveno da bude dobar covjek.Ne postoji kalup,moji drugovi iz razlicitih zivotnih sfera se uglavnom razlikuju po karakteru,ali svi u osnovi imaju isto.

Opet,odnosi sa ljudima za koje smatram da su izuzetno dobrocudni ali ako nemamo slican karakter ili se na neki nacin ne dopunjavamo uglavnom ostaju na poznanstvu.

Vec polako razlicita sudbina svakog od nas nas razdvaja,ali sam sigurna da i posle dugo vremena ne druzenja sa nekim cu bit tu za njega ma sta god trebalo ako je ono sto smo nekad imali vrijedjelo.
Virginija_Woolf
Virginija_Woolf
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1030
Ženski Vaga Godina : 30
Datum upisa : 26.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od enigma_ Ned Sep 09, 2012 1:59 am

Imam jednog prijatelja, koja je uvek tu.
Sad na osnovu Nje, ja ne mogu od ostalih ljudi očekivati to sve što dobijam od Nje.
Kad sam bila klinka, ona je isto bila tu, bili su i drugi, al ona je posebna i oduvek je tu, postala je deo mene, deo moje porodice.
To sam isto i ja njoj.
Dešavalo nam se da povredimo jedna drugu, jer smo i surovo iskrene jedna prema drugoj.
Tako je i tačka.
Neko je spomenuo neki "kalup" ne mogu tek tako da nazovem moju Ž, jer onda sam i ja taj kalup :D
Od ostalih drugara, očekujem iskrenost, pravičnost, razumevanje i to je to :)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od ThePoet Uto Jul 01, 2014 9:46 pm

Ja posle prvog, eventualno drugog susreta s nekim odmah znam da li ta osoba može da mi bude prijatelj. Mislim da je vrlo bitno da imamo sličan smisao za humor, da osoba nije bukvalista, da nije podmukla. Gore je neko pomenuo inteligenciju - smatram da je i to važno. Ljudi s kojima ne mogu ponekad da pričam o ozbiljnim temama na intelektualnom nivou mi nikad neće biti pravi prijatelji. Mogu mi biti dobri drugovi, ali ne pravi prijatelji. Ne može da mi bude prijatelj neko ko ume da priča samo o fudbalu, ili samo o šopingu.
Mislim da je nezahvalno pričati o kalupu, ali ako razmislim o svim svojim najbližim prijateljima, svi su inteligentni, spontani, dobri ljudi i izrazito duhoviti, otvoreni za sve i s kojima mogu da pričam o svemu.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Dionis Sre Jun 17, 2015 3:43 am

Ne razmišljam uopšte više o tome može li neko da mi bude prijatelj ili ne. Naravno, neću sad suviše zalaziti u trivijalnosti - neke stvari se podrazumevaju. Kad sam bio mlađi više sam kontrolisao sve to i imao neka idealizovanja i očeklvanja ali vremenom se to smanjilo. Jednostavno je, uspostaviš kontakt sa nekom osobom i ukoliko nema trzavica u vašem odnosu i ukoliko se dobro slažete, ne razumem što bi neke druge stvari bile bitne za vaše druženje ili za održavanja kontakta? Ta osoba živi neki svoj život, ti živiš neki svoj, i ako već postoje neke nepremostive razlike između tih života, već na samom početku, vi se nećete razumeti. Bilo bi pomalo paranoično ako bi bilo ko od nas mislio da će neko drugi uraditi ne znam šta samo da bi se družio sa nama. Sve ostalo je pomalo filozofija. Ukoliko je neko dobar čovek za moja razmišljanja, ne znači da je dobar prema svima jer ko to određuje o lestvici dobrote svakog čoveka u svakodnevnom životu. Gledam spram svog života. Ako neko ima diplomu i razumem se sa tom osobom jer se uklapa u moja razmišljanja ne znači da je automatski inteligentna osoba u pitanju jer možda nisam ni ja inteligentan. Gledam spram svog života. Jedina stvar koju očekujem od potencijalnog prijatelja jeste poklapanje humora i da imamo zajedničkih tema, odnosno, interesovanja.
Dionis
Dionis
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 24
Muški Datum upisa : 14.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Ivana_ Sub Jul 11, 2015 1:37 am

Uh, i nemam neka očekivanja, jer da ih imam nikada ni sa kim ne bih mogla ni par reči da razmenim budući da se dosta razlikujem od svoje okoline od pelena. Volela bih iskreno da sretnem ljude, osobu sebi sličnu, ali to je jako teško. Nije nemoguće, dešavalo se, ali nekako su mi ti ljudi iskliznuli. Opet možda je većim delom do mene jer imam zaista specifičnu ličnost. Koju mrzim.
Najbitnija mi je ipak odanost i neko kakvo takvo razumevanje. Poželjno je da osoba ima slična interesovanja. Ali ako uspe da dopre do mene svojom zainteresovanošću i svojim nestrahom od moje ličnosti - skidam kapu. Takvu bih osobu cenila do smrti i učinila bih sve da ne ode nikada. Mnogo sam inače zatvorena, ovako delujem super opuštena i to, ali do mene se jako teško dolazi. Niko to nije uspeo. Žao mi je što je tako.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Očekivanja Empty Re: Očekivanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu