Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.

Heroji našeg doba

Ići dole

Heroji našeg doba Empty Heroji našeg doba

Počalji od Still_dreaming taj Ned Apr 11, 2010 11:00 am

Kroz istoriju čovečanstva mnogi ljudi su se provlačili kroz usta običnog naroda i bili slavljeni od strane njih. Istorija je imala svoje heroje: kraljeve, prinčeve, kneževe, žene prerušene u vitezove, revolucionare...

A imamo li mi svoje heroje?
Ko su naši heroji?
Postoji li danas neko takav?
Šta čovek danas treba da uradi da bi bio heroj?

*ne misli se na svakodnevne podvige, nego na predavanje nekog čoveka nečemu u potpunosti radi postizanja nekog višeg cilja.

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22067
Muški Jarac Godina : 31
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Heroji našeg doba Empty Re: Heroji našeg doba

Počalji od Neyra taj Ned Sep 26, 2010 8:44 pm

Alija Izetbegovic, prvi predsjednik BiH
Neyra
Neyra
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 24
Ženski Vaga Godina : 28
Datum upisa : 26.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od male taj Pon Jan 17, 2011 10:55 am

Mislio sam da je ovo ozbiljna tema... Shocked
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6168
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Pon Jan 17, 2011 1:37 pm

Namera i jeste da bude. Zašto misliš da nije? Rolling Eyes

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od male taj Uto Jan 18, 2011 2:56 am

Zato što su Izetbegović, Milošević i Tuđman zločinci a ne heroji. Izazvali su rat u kome je stradalo na desetine hiljada ljudi, stotine hiljada su u izbeglištvu a ostatak sva od tri naroda (da vas ne smaram sada tezom da je sve to jedan isti narod sa tri veroispovesti) je unazađen za više decenija. I sada je ozbiljno da je neko od njih heroj? Ma daj.
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Uto Jan 18, 2011 3:21 am

Slažem se sa tobom. Potpuno.
A to za Izetbegovića je Neyrino mišljenje.

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ces@ric@ taj Uto Jan 18, 2011 3:50 am

male ::Zato što su Izetbegović, Milošević i Tuđman zločinci a ne heroji. Izazvali su rat u kome je stradalo na desetine hiljada ljudi, stotine hiljada su u izbeglištvu a ostatak sva od tri naroda (da vas ne smaram sada tezom da je sve to jedan isti narod sa tri veroispovesti) je unazađen za više decenija. I sada je ozbiljno da je neko od njih heroj? Ma daj.

Slazem se s tobom za svu trojicu, ali svako ima pravo na svog heroja. Na jednom forumu sam procitala da je nekom heroj Draza. Meni se digla kosa na glavi kad sam to procitala, ali ne smatram zbog tog temu neozbiljnom. Nazalost, ne mogu izbjeci da osobu koja to napise, gledam malo drukcije.

No, svako ima pravo na svoje heroje. Tako da ja za "svog" heroja smatram Tita. Svjesna sam da vecina ne dijeli moje misljenje, ali ja ga smatram herojem jednog doba. Trenutno, nazalost, ne vidim zivih heroja kojima bih se divila, pa se drzim ovog sa svim svojim vrlinama i manama...

My mind is like my internet browser. I have 19 tabs open, 3 of them frozen and I have no idea where the music is coming from
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11882
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od amaranth taj Uto Jan 18, 2011 7:36 am

ces@ric@ ::No, svako ima pravo na svoje heroje. Tako da ja za "svog" heroja smatram Tita. Svjesna sam da vecina ne dijeli moje misljenje, ali ja ga smatram herojem jednog doba. Trenutno, nazalost, ne vidim zivih heroja kojima bih se divila, pa se drzim ovog sa svim svojim vrlinama i manama...

Ces@rice, delim tvoje mišljenje, Tito je bio heroj.

Čini mi se da velik broj ljudi pogrešne osobe smatraju herojima, tužno ali istinito.
Što se tiče današnjih heroja, mislim da se Džulijan Asanž poneo herojski, al da bi neko bio heroj, potrebno je vreme. Videćemo koliko će istrajati.

‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 29
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nelly taj Uto Jan 18, 2011 9:56 am

Nama heroja, osim majki. One su heroji našeg, prošlog i budućeg vremena.
Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od male taj Pet Jan 21, 2011 11:46 am

Ni za Tita se ne slažem. Izazvao je građanski rat, silne ljude pobio ili prebijao po golim otocima naše zemlje. Uništio i unazadio predratnu elitu, intelektualce, industrijalce i doveo čobane s' planina da se šire po gradovima. Lepo se živelo za njegove vladavine jer se zaduživao. Sada to plaćamo.
I on je zločinac.

Ni za majke se ne slažem. Šipak bi one bile majke da to od njih nisu napravili muškarci.
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maja taj Sub Jan 22, 2011 9:45 pm

Ok, male, slažem se sa tvojim mišljenjem u potpunosti kad su Tito i ona trojica u pitanju. Mogla bih dodati još nešto, ali ne želim da ulazim u dalju diskusiju, bespotrebno, sve si rekao kratko i jasno, a i ne želim da se članice koje su navele da je Tito po njihovom mišljenju heroj, uvrede, jer ono šta bih napisala bi bilo suviše oštro. Raspravljati o tome sada je nebitno. Ko razume, shvatiće.
male ::Ni za majke se ne slažem. Šipak bi one bile majke da to od njih nisu napravili muškarci.
E ovde opet dolazimo u situaciju da se vrtimo u krug. Ni muškarci ne bi mogli postati očevi da nije žena. Tako je majka priroda uredila i tačka, nema "važnijeg" pola.
Nelly je iznela svoje mišljenje, i ok neko se slaže, neko ne.
Ja bih rekla da su heroji roditelji, svi roditelji, i oni koji to već jesu i koji će biti. Mislim da u ovoj zemlji nije postojao gotovo ni jedan period ili doba, kako god, kada donošenje novog bića na ovaj svet nije bila hrabrost.

Iako je tema malo drugačije postavljena (zbog poslednje rečenice u prvom postu) ipak po mom mišljenju heroj je svaki čovek koji svesno rizikuje život zbog nekog drugog bez obzira da li je to u opisu njegovog/njenog radnog mesta ili je samo u pitanju nekakav sticaj okolnosti. (mislim da sam ovo već napisala u nekoj temi). Bez obzira što je off, mislim da ipak treba napomenuti i to.

Ali evo da ne bude skroz off topic..
Čovek koga smatram herojem našeg (mog) doba, koji jeste gledao širu sliku i predao se u potpunosti višem cilju, i sa kim je Srbija i imala neku šansu, je bio Dr Zoran Đinđić.
Toliko.

male, pošto si se uključio u temu i napisao sa čim se ne slažeš, što je sasvim ok, bilo bi lepo da odgovoriš na temu i kažeš ko je po tvom mišljenju heroj našeg doba, ili ako ne postoji, možeš i to da napišeš i obrazložiš. Naravno, ako želiš. :)

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od male taj Ned Jan 23, 2011 12:04 am

Maja ::nema "važnijeg" pola.
.....
Ja bih rekla da su heroji roditelji, svi roditelji, i oni koji to već jesu i koji će biti. Mislim da u ovoj zemlji nije postojao gotovo ni jedan period ili doba, kako god, kada donošenje novog bića na ovaj svet nije bila hrabrost.
Slažem se. Pogotovo roditelji sa 3+ dece i oni koje za njih i njihovu budućnost bore i žrtvuju.
Maja ::Iako je tema malo drugačije postavljena (zbog poslednje rečenice u prvom postu) ipak po mom mišljenju heroj je svaki čovek koji svesno rizikuje život zbog nekog drugog bez obzira da li je to u opisu njegovog/njenog radnog mesta ili je samo u pitanju nekakav sticaj okolnosti.
I to se slažem. Svi oni koji svesno rade, po sebe opasne a po ostale korisne stvari su heroji. Znači, određene profesije. I svi oni koji sticajem okolnosti urade neko herojsko delo.
Maja ::Čovek koga smatram herojem našeg (mog) doba, koji jeste gledao širu sliku i predao se u potpunosti višem cilju, i sa kim je Srbija i imala neku šansu, je bio Dr Zoran Đinđić.
Od svih naših političara koji su bili prisutni poslednjih deceniju i više, zasijao je na našem političkom nebu Đinđić. Retko harizmatičan i sposoban čovek. Tadić nije ni bleda senka. I on i ostali političari su nesposobni ali imaju odlične marketinške savetnike. Divne dimne zavese prave. Kao da su indijanci.
Ako malo razmislimo o definiciji "heroj", shvatićemo da su heroji pojedini sportisti. Na prvom mestu Novak, a za njim i svi ostali teniseri i teniserke. U njih država nije ništa uložila a oni su za imidž države uradili više nego svi oni lezilebovići koji putuju (o našem trošku) po svetu.
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maja taj Čet Mar 24, 2011 9:27 pm

Tri radnika nuklearne elektrane „Fukušima 1" koji su radili na saniranju havarisanog reaktora broj 3 ozračena su povećanom dozom radijacije, a dvojica su prebačena u bolnicu.

Heroji našeg doba 1702rojetrs

Radnici su bili izloženi radijaciji od 170 i 180 milisiverta i postoji velika verovatnoća da će dobiti rak. Godišnja doza od 100 milisverta smatra se graničnom vrednošću nakon koje je kancer očekivan.
Portparol japanske vlade Jukio Edano potvrdio je da su tri heroja „Fukušime" ozračena dok su postavljali strujne kablove za pokretanje rashladnog sistema na reaktoru.

- Dva radnika prebačena su u bolnicu pošto su upala u kontaminiranu vodu. Iako su na sebi imali zaštitnu odeću, tečnost je dospela do tela i njihove noge su bile izložene radijaciji. Direktna izloženost obično izaziva upalu i to je razlog zbog čega su prebačeni u bolnicu - rekao je Edano.

On je dodao da su inženjerske ekipe u „Fukušimi" nastavile sanaciju nuklearke, posle jednodnevne pauze napravljene jer je u sredu iz reaktora 3 izbijao crni dim.
- Tehničari su juče uspostavili dovod struje u kontrolnoj sobi reaktora broj 1. Zahvaljujući tome, osposobljene su dve ključne kontrolne sobe, u reaktorima 1 i 3. Nadamo se da će uskoro proraditi i pumpe za vodu koje bi napokon ohladile bazene sa šipkama sa nuklearnim gorivom - naglasio je Edano.
Količina radioaktivnog joda u pijaćoj vodi u Tokiju vratila se na nivo koji je bezbedan za decu mlađu od godinu dana, pa je, za sada, ukinuto upozorenje o zabrani korišćenja.
Prema najnovijim podacima japanskih vlasti, u zemljotresu i cunamiju nastradao je 26.201 čovek. Potvrđeno je da je život izgubilo 9.700 ljudi, dok se 16.501 osoba zvanično vodi kao nestala.

Izvor: http://www.pressonline.rs/sr/vesti/globus/story/155624/Heroji+Japana+ozračeni.html

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Pet Mar 25, 2011 12:05 am

Nakon uspješne evakuacije 33 rudara koji su 69 dana bili zatočeni u urušenom rudniku San Jose, na sjeveru Čilea, u srijedu u 11:30 sati po lokalnom vremenu iz rudnika su izvučena i petorica spasioca, nakon čega je u cijelom Čileu bučno proslavljen završetak najdulje operacije spašavanja u povijesti rudarstva.

Ovo je samo jedna od mnogih prica o ljudskoj hrabrosti.

Svako od nas u sebi ima pomalo heroja. Na primjer, ja sam jednom dozvala sebi psa koji je kidisao na kolica sa mojom braticinom da bih spasila dijete. Bilo me je veoma strah, i jedva sam se i sama uspjela spasiti od njega, ali u meni je, u trenutku kada sam predosjetila opasnost, jednostavno proradio instinkt. Drugom prilikom sam se suprotstavila grupi od troje huligana koji su zastrasivali moju komsinicu na ulazu u naselje. :sparrow:

Sigurna sam da bi i drugi ljudi mogli da ispricaju slicne price. Naravno, neko se nadje u okolnostima koje su mnogo opasnije i ucini nesto mnogo impresivnije. Na primjer, vatrogasac koji izvuce iz zapaljene kuce troje ljudi. I takvo nesto treba i te kako cijeniti. No, to ne znaci da i sve price o hrabrosti malih ljudi ne zasluzuju duzno postovanje. Svijet ce biti utoliko ljepse mjesto za zivot ukoliko je vise ljudi koji se trude da cine dobra djela.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16032
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od male taj Pet Mar 25, 2011 9:25 am

Znam da je sada ovo OFF, ali:
koliko žena ima među onima koji su izloženi svojevoljno radijaciji zarad cele nacije? NIJEDNA! Gde je sada ravnopravnost? Feminizam? Ovo je bila prilika da se reše brkatih žena, ali one se ućutale! Mad
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maja taj Pet Mar 25, 2011 9:37 am

Nije off.
male, svi su izloženi radijaciji i žene koje pomažu onima koji su povređeni...naravno ne u tolikoj meri kao ovi hrabri ljudi, ali ne sumnjam da su se mnoge žrtvovale za neke stvari koje nisu dospele do naslovnih strana, pa makar to bio život samo jednog deteta.
Ok, možda si u pravu da se nijedna nije dobrovoljno prijavila za ovako rizičan posao, ali to ne znamo. Sumnjam da u Japanu sve to ima veze sa feminizmom, budimo realni. Dobro znaš kakva su oni nacija, dobro poznaješ njihovu istoriju, tradiciju..
:)

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Pet Mar 25, 2011 9:40 am

Majo, ote mi rijec iz usta. :)
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16032
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od male taj Pet Mar 25, 2011 10:40 am

Izgovori su poput zadnjice: svako ih ima.... Laughing
Ni u ratovima se nešto niste proslavile. Priznajte da nemate titi! :D
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maja taj Pet Mar 25, 2011 6:55 pm

male, zar bi ti dopustio da ja , recimo, izložim sebe riziku spasavajući nekoga iz zapaljene zgrade...sama bez ikakve obuke i opreme.. :sorry:
Naravno da bih ja to želela, ali znam da bi ti bio hrabar i ne bi to dopustio..jel tako? givenheart

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od male taj Pet Mar 25, 2011 9:18 pm

Opa?! Igramo na kartu mog mekog srca? smajli-a095.gif
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Maja taj Ned Maj 01, 2011 11:20 pm

Evo jedne žene koja je za mene heroj našeg doba.
3.oktobar 1992, mnogo pre nego što su se pojavili slučajevi u Americi, pa se "obratila pažnja", ona se već uveliko borila za decu zlostavljanu od strane katoličkih sveštenika, to čini i danas, neće stati do kraja života. Da se ne lažemo, ima toga svuda, i u SPC (slučajevi za koje se zna Pahomije i Ilarion). Ko će stati na put tome nego mi,vernici ili oni koji to nisu, svejedno. Niko ne može niti sme biti zaštićen i oslobođen pogotovo kad je ovakav zločin u pitanju.

Saturday Night Live, Sinead izvodi a cappella pesmu Bob Marley-a "War" samo što je reč "Racism" zamenila sa "Child obuse".

Samo dve nedelje kasnije.

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh