Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Omiljeni književni lik

3 posters

Ići dole

Omiljeni književni lik Empty Omiljeni književni lik

Počalji od zanesena Pet Sep 10, 2010 9:52 am

Čitajući književna djela, često, zavolimo likove, borimo se zajedno sa njima, proživljavamo njihove radosti i nesreće, naljutimo se kada dožive nepravdu, pokušavamo opravdati sve njihove postupke i svi ti likovi dugo žive u našem sjećanju.

Da li vi imate omiljeni književni lik?
Zašto vam je određen lik postao omiljen?
Da li je to uvijek isti lik ili vam se mišljenje mijenja sa nekim novim pročitanim stranama?
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni književni lik Empty Re: Omiljeni književni lik

Počalji od polly88 Ned Sep 12, 2010 6:59 am

Ja volim one neshvaćene likove, koji se na neki način bune protiv čitavog svijeta... ali su odbačeni ili ih okolina ne doživljava ozbiljno... Ili one likove koji imaju neku svoju filozofiju...

Mislim da sam zaljubljena u Melkiora Tresića iz "Kiklopa" Embarassed
A u užem izboru su i Raskoljnikov i Mersault!

Ne znam zašto, ali omiljeni književni likovi su mi redovito muškarci; ne sjećam se da sam se ikad pronašla u nekom ženskom liku ili da mi se svidio način razmišljanja ili bilo što drugo...
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni književni lik Empty Re: Omiljeni književni lik

Počalji od Liza_N. Pon Maj 20, 2013 2:42 am

Otkako sam pročitala Kaverinov roman Pred ogledalom, opsednuta sam njime. Interesantan je zbog toga što je dat u epistolarnoj formi, što potkrepljuje činjenicu da je zasnovan na istinitim događajima.
Prepiska se odvija između Lizavete Turajeve, mlade umetnice, ruske emigrantkinje u Parizu i Kostje ne-sećam-se-kako-se-prezivao, naučnika.
U Lizu sam se, maltene, zaljubila. Njen pogled na svet i umetnost me je na to naveo. Volela bih da doživljavam život kao ona, i da volim kao ona.
S vremena na vreme se vratim romanu. Uvek se isto oduševim Lizom.
Valjda sam zato i odabrala ovaj svoj nick.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Omiljeni književni lik Empty Re: Omiljeni književni lik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu