Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu

+2
Angerona
Liza_N.
6 posters

Ići dole

Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu Empty Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu

Počalji od Liza_N. Ned Sep 12, 2010 10:06 pm

Jedan dom čine i mnoge priče, tajne, uspomene, od važnosti, naravno, samim ukućanima.
Da li vam se desilo nakada da shvatite kako je neki predmet, neka vazna ili kutija za kafu, u vašoj kući duže nego vi sami? :)
Postoji li neka uspomena, starina, priča iz prošlosti koja vaš dom čini specifičnim i zanimljivim?
Naravno, ne shvatite ovu temu kao želju da pretresam vaše intimne stvari. Interesuje me samo ono što biste voljno podelili sa svima.
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu Empty Re: Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu

Počalji od Liza_N. Ned Sep 12, 2010 10:10 pm

Ono čega ja mogu sad da se setim, jeste jedna paradna sablja mog pradede. Nije oružje, već je više bila ukras i dodatak uniformi. Stoji mi u kući od ko zna kad, a tek skoro ju je jedan komšija primetio i restaurirao. Baš odudara od ćupa sa suvim cvećem uz koji stoji! :D
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu Empty Re: Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu

Počalji od Angerona Pon Sep 13, 2010 9:40 am

U mojoj porodici već pet generacija postoji jedna novčanica od sto dolara. Uz nju ide i zanimljiva priča. Svi vlasnici su povremeno bili u teškim financijskim neprilikama, ta novčanica ih je delila od potpunog bankrotstva, no niko od njih je nije iskoristio.Od prvog vlasnika pa nadalje se razgranala velika porodica, veoma mi je drago što je došla baš meni u ruke. Naravno, ja sam je već prosledila dalje, neka sledeća generacija uči o novcu i slučajnostima.
Angerona
Angerona
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 39
Datum upisa : 04.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu Empty Re: Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu

Počalji od joca Sub Sep 18, 2010 2:30 pm

Ja imam jedan stari stafelaj koji sam dobio od jednog mnogo starijeg slikara dok sam bio veoma mlad, jer mu taj stafelaj nije bio potreban, kupio je novi. Taj stafelaj je stariji od mene, neke delove koji su strunuli il bili rasklimani sam svojim rukama ocistio i zakrpio tako da funkcionise bolje od novijih jer sistem mu je daleko jednostavniji i efikasniji.

joca
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 122
Muški Jarac Godina : 61
Lokacija : Belgija
Datum upisa : 21.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu Empty Re: Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu

Počalji od ces@ric@ Sub Sep 18, 2010 11:10 pm

Pa puno je stvari dosta duze u kuci nego ja sama. Pogotovo sa mamine strane porodice. Vjerujem da se za te neke stvari vezu i neke price, ali nemam vise koga da mi to isprica :sorry:


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu Empty Re: Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu

Počalji od Liza_N. Sub Sep 18, 2010 11:14 pm

ces@ric@ ::Pa puno je stvari dosta duze u kuci nego ja sama. Pogotovo sa mamine strane porodice. Vjerujem da se za te neke stvari vezu i neke price, ali nemam vise koga da mi to isprica :sorry:

Delimično te razumem.
Zato ti ostavi neku svoju priču za sobom, stvori je i zapiši. :)
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu Empty Re: Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu

Počalji od enigma_ Sre Jul 27, 2011 9:34 pm

Naravno da imam u kući mnogo toga sam zatekla ovde. To je sve moja majka kupovala. Imam njene knjige, njeno suđe, njen album itd...Nameštaj je promenjen.
Ne znam dokle ću da to sve čuvam, plašim se da mi omladina ne izbaci to napolje, jer nisu emotivno vezani, dok ja jesam.
Zanimljivo da stari novac i značke, kao nakit im ne smeta.Moreeeeeeeeeeeeeeeeeeee :sparrow:
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu Empty Re: Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu

Počalji od Troja Sre Jul 27, 2011 11:10 pm

U nasem stanu najstarija stvar koju smo zatekli u stanu je starinsko zvono za ulazna vrata, koje je staro preko pedeset godina. Malo je temperamentno, nekad radi, a nekad ne. Zvuk zvona je tradicionalna engleska pjesma, pa je nama bilo interesantno da ga ostavimo.

Najstarija stvar koju posjedujemo je stari sat na kaminu, koji smo donijeli iz prethodnog stana. Inace, englezi mnogo vise postuju starine od nasih ljudi, pa su ovakve stvari na cijeni.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu Empty Re: Pluskvamperfekat iliti davno prošlo vreme u domu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu