Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zaborav... Nekada i danas.

+3
zanesena
Dzangrizava
amaranth
7 posters

Ići dole

Zaborav... Nekada i danas. Empty Zaborav... Nekada i danas.

Počalji od amaranth Pon Sep 13, 2010 10:49 am

Svi mi imamo nekoga koga više nema na ovaj ili onaj način. Ljudi umiru, ljudi odlaze a u našim srcima, duši ostaju sećanja. Sećanja su ta koja najsporije umiru, koja nas poslednja napuštaju. Sećanja blede zavisno od toga koliko nam neke osobe znače, što su nam draže - sećanja duže traju i obrnuto.

Koliko je ustvari lako zaboraviti?
Koliko je vremena potrebno da dozvolimo da neko napusti naše srce?
Da li ikada stvarno zaboravimo ili samo potisnemo sećanja?


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zaborav... Nekada i danas. Empty Re: Zaborav... Nekada i danas.

Počalji od Dzangrizava Pon Sep 13, 2010 11:01 am

Tema je prelepa, ali u isto vreme dirljiva, tuzna , bar meni ovog momenta ...

Bicu kratka posto zurim na spavanje :)

Nikada ne zaboravimo sve i da hocemo, ne , samo sto nekada to zatrpamo dublje u dusi pa da li ono samo ili mi nesvesno ili ti svesno, otkopamo i izvadimo na samoj povrsini kako bi taj gubitak ne brojano puta prosli i doziveli.Mi po nekada i pomislimo da smo tu osobu presputili zaboravu ali jedan trenutak, jedna sitnica ce nas podsetiti da nije tako sve i da mi to zelimo.Cak uhvatim sebe da nije vezana sa tom osobom, ali eto u datom momentu me uzasno asocira na nju i jasno je da ce emocije isplivati i objaviti prisustvo moje tuge koja je bila samo malo dublje gurnuta u mojoj dusi u kojoj nismo ni svesni koliko mesta ima.

Dzangrizava
Dzangrizava
Početnik
Početnik

Broj poruka : 51
Ženski Lokacija : Dzangrizgrad
Datum upisa : 13.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zaborav... Nekada i danas. Empty Re: Zaborav... Nekada i danas.

Počalji od zanesena Uto Sep 14, 2010 9:09 am

Prije nekoliko godina sam izgubila dedu, umro je...bio je poseban covjek, uvijek spreman da da koristan savjet, da saslusa o nekom problemu, da ohrabri i nasmije...miran i tih i do kraja zivota pun pozitivne energije...
Necu ga nikada zaboraviti...njegov topli pogled i smiren glas ce uvijek da zivi u mom sjecanju...
Brojne su situacije koje me na njega podsjecaju, u kojima nedostaje...ne prodje dan, a da ga se ne sjetim...
I sigurna sam da on i sada zna i osjeca da ga se svi rado sjecamo...i da nas sve i dalje ohrabruje u nekim nasim teskim situacijama....
Posebne i bitne osobe koje nisu vise sa nama ne mozemo zaboraviti...mozemo samo manje patiti sto ih vise nema kako vrijeme prolazi...
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zaborav... Nekada i danas. Empty Re: Zaborav... Nekada i danas.

Počalji od Dora_Mar Sre Feb 02, 2011 2:30 am

Mislim da u stvari samo potisnemo osjecanja.Nesto sto je jako zabolelo ne moze da se zaboravi,samo se jako potisne,ali negdje u podsvjesti stoji.
Drage se osobe nikad ne zaborave!Sjecanja na njih su uvjek tu,a bol se trudimo da potisnemo sto dublje.
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zaborav... Nekada i danas. Empty Re: Zaborav... Nekada i danas.

Počalji od Troja Pet Mar 18, 2011 4:29 am

Meni je deda umro kada sam imala sest godina. Jos uvijek se sjecam kako se sa mnom igrao i pokazivao mi fotografije. Otac mi je umro prije sest godina. Bol nije vise tako intenzivna kao kada se to dogodilo, i prihvatila sam neminovnost njegove smrti u medjuvremenu. Medjutim, sjecanje na njega je veoma zivo, i sigurna sam da ce se ugasiti tek kada i mene nestane.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zaborav... Nekada i danas. Empty Re: Zaborav... Nekada i danas.

Počalji od enigma_ Sub Apr 09, 2011 10:45 am

Sjecanja na njih su uvjek tu,a bol se trudimo da potisnemo sto dublje.

Mislim da vecina nas potiskuju sto dublje u sebi one koje nema vise medju zivima.
Moj muz ne spominje oca, otac mu je pre godinu i po preminuo,Naravno ni ja, jer ne mogu,..kako njegovog oca, tako i moje bliznje koji nisu zivi vise.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zaborav... Nekada i danas. Empty Re: Zaborav... Nekada i danas.

Počalji od ThePoet Sre Sep 26, 2012 1:10 pm

Sećam se na jednom času psihologije učili smo o pamćenju i sećanju. Profesorka je tada to metaforički objasnila na sledeći način. Zamislimo naše pamćenje kao ogromnu poljanu preko koje neprestano pada sneg. Mi koračamo po tom snegu i u njega utisnemo naše korake (tj. ono što pamtimo). Uskoro napada novi sneg (nove informacije, novi trenuci, nova sećanja) i prekriju one stare otiske. Možda novi nalet snega jeste prekrio ono staro, ali je ono i dalje tu. Ako dovoljno jako želimo, možemo kopati sve dublje i dublje i pronaći stara sećanja (pa čak i ona koja su potisnuta.)

Dopala mi se ova metafora. Prirodno je da sećanja izblede. Koliko će im trebati za to zavisi koliko jako se ona utisnu u naše pamćenje. Što je neko sećanje dublje utisnuto, teže će biti novom snegu da prekrije tragove.

Uvek težimo da neprijatne stvari što pre potisnemo. Tako je i sa smrću najmilijih, s teškim rastancima i smatram da je to dobro. To je dobar odbrambeni mehanizam u borbi protiv svega onoga što nas opterećuje. Tek kada bol prođe i kada se pomirimo s neminovnim (a šta je neminovnije od smrti?) dozvoljavamo takvim sećanjima da se donekle vrate.

Treba se nekada prepustiti zaboravu, on je lekovit.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zaborav... Nekada i danas. Empty Re: Zaborav... Nekada i danas.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu