Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

+5
ces@ric@
chegirl
polly88
amaranth
Still_dreaming
9 posters

Zid :: Umetnost :: Muzika

Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od Still_dreaming Sub Sep 25, 2010 3:13 am

Bilo bi lepo da jedni drugima preporučimo nekog izvođača ili neki poseban album koji se izdvojio...

Ako imate da preporučite nekog ko je po vašem mišljenju veoma dobar, izvolite... Ovde možete i komentarisati kasnije ako ste downloadovali nečiji predlog da li vam se svidelo ili ne...

Uvećajmo jedni drugima muzičku riznicu...


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od amaranth Sub Sep 25, 2010 9:01 am

Evo, ja bih za početak preporučila Kaliopi. Kako njene starije albume, tako i novije projekte.
Oni koji već nisu preslušali, neće se pokajati ukoliko to učine sada. Wink


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od polly88 Ned Sep 26, 2010 1:32 am

Odlična tema! Obožavam "otkrivati" neke nove izvođače, a i sama volim davati preporuke...

amaranth ::Evo, ja bih za početak preporučila Kaliopi. Kako njene starije albume, tako i novije projekte.
Oni koji već nisu preslušali, neće se pokajati ukoliko to učine sada. Wink
Ja sam za početak skinula 3 pjesme koje su na last.fm-u za free download i mogu reći da su mi se svidjele :) Imaš prijedlog koji album prvo da skinem?

Eh, a sada ja idem nešto predložiti... zapravo, puno toga - za svakoga po nešto :D
- za one koji, kao i ja, vole dobri stari rock, točnije blues rock i progressive rock - Rory Gallagher, legendarni gitarist, preporučila bih album Tattoo; i odličan bend Wishbone Ash (album Argus je lektira), s prelijepim, živopisnim tekstovima; a u slučaju da vam je muzika važnija od tekstova, predlažem mađarsku grupu Omega (ne kažem da nemaju dobre tekstove, ali koliko nas zna mađarski?) - čak i ako niste fan rocka, pa čak i ako mislite da ne podnosite mađarski, poslušajte pjesmu Gyöngyhajú lány, nećete požaliti!

- za one koji vole domaći rock - bend Milost, još uvijek slabo poznat (ako vam treba link za download - javite se), osjeća se utjecaj domaćih hard-rock bendova kao što je npr. Opća opasnost, a pjesme jednostavno tjeraju na ples party.gif ; Sheitans, bosansko-hrvatski bend koji je dosta mlad, ali svejedno "praši"; i još Wasted Generation, također jedan mladi bend, moji Osječani... inače pjevaju na engleskom, sviraju hard rock, a nedavno su bili predgrupa svojim uzorima Guns 'n' Roses

- za one koji su tek otkrili ska - španjolski bend Ska-P nikako se ne smije propustiti; za početak predlažem live album Incontrolable, poželjet ćete skakati do jutra

- za one koji vole folk rock ili folk punk - uz nezaobilazne Flogging Molly, za koje vjerujem da je većina vas čula, predlažem jedan domaći bend - Shamrock, s prekrasnom muzikom (bend ima 9 članova!) koja vas vodi na livade gdje ste bosi i slobodni (tako se ja uvijek osjećam kad ih slušam), a u tekstovima se osjeća utjecaj slavenske mitologije

- i za kraj preporuke za one koji vole nešto mirniju muziku, uz koju se mogu opustiti i uživati - Ryan Adams i album Heartbreaker i svakako Pete Yorn & Scarlett Johansson i album Breakup


huh, nemojte mi zamjeriti na ovolikom postu, imala sam inspiraciju :jeeeej:
i javite ako vam se nešto svidjelo... ili nije...
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od amaranth Ned Sep 26, 2010 8:09 am

Polly, evo za početak neki od ova tri.
Kaliopi - 1986 - Kaliopi
Kaliopi - 1988 - Rodjeni
Kaliopi - 2008 - Zelim ti reci


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od chegirl Pon Okt 04, 2010 9:11 am

Uuu kaliopi,pored kultne pesme "Rodjeni",dodala bih i ove sa novog albuma,poput -Ljubi- i -Probudi me-...

hmmmm...nije tako jednostavno reci sta bih preporucila,al ovako da napravim neki rezime :

- recimo od nasih domacih bendova manje poznatih,preporucila bih bend-SKROZ,koji sam "otkrila"tek ovog leta i stvarno su me odusevili,pogotovo nastupom na beer festu...

-Del arno (regge),Hladno pivo i Familija su dobri za :jeeeej: ,night shift,(iako uglavnom rade obrade,imaju i svoj album -Bez zaklona)

-I iako uglavnom svi imaju dosta predrasuda prema toj vrsti muzike,ja bih preporucila i Marchela,sva tri njegova dosadasnja albuma,jer stvarno ima tekstove za razmisljanje i ne svodi se sve na-cice,kola,geto itd...


chegirl
chegirl
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2818
Ženski Devica Godina : 30
Lokacija : in the middle of nowhere
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od ces@ric@ Pon Okt 04, 2010 9:26 am

amaranth ::Polly, evo za početak neki od ova tri.
Kaliopi - 1986 - Kaliopi
Kaliopi - 1988 - Rodjeni
Kaliopi - 2008 - Zelim ti reci

Inace to ne slusam, pa ne znam je li na nekom od tih i https://www.youtube.com/watch?v=71xSI04Poog - slusam je cijeli dan, zaista divna pjesma

Najbolji izvodjac za mene je Oliver Dragojevic, a posebno bih izdvojila njegov album Dvi, tri rici. Po meni najbolji njegov album, koji toplo preporucujem ljubiteljima ove vrste muzike

Potom preporucujem i Dubiozu Kolektiv i album Firma Ilegal


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od amaranth Pon Okt 04, 2010 9:40 am

ces@ric@ ::
Inace to ne slusam, pa ne znam je li na nekom od tih i https://www.youtube.com/watch?v=71xSI04Poog - slusam je cijeli dan, zaista divna pjesma

To je pesma Rođeni, sa istoimenog albuma... :)


Evo upravo preslušavam album "What Lies Beneath" Tarja Turunen... Pa to i preporučujem. :D Inače, na ovom albumu se nalazi fantastičan cover pesme "Still of the night" od Whitesnake-a. :amaranth:


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od Bult Uto Mar 08, 2011 5:30 am

Ja preporucujem Petera Gabriela
Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od Maja Uto Mar 08, 2011 11:54 am

Volim P. Gabriela.
Bult, šta još voliš da slušaš?
Za Petera sam skontala već po avataru. :)

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od Bult Uto Mar 08, 2011 8:05 pm

Pa znao sam da ce to biti ocigledno, ali eto.

Volim Radiohead, Razorlight, White Stripes, U2, The Strokes, Kings of Leon. Uglavnom slusam puno muzike i kupujem sve sto stignem.
Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od polly88 Ned Avg 14, 2011 10:22 am

Za one koji vole rockabilly, moja je preporuka Imelda May. Mlada pjevačica koja vas vraća u neka davna vremena. Po meni je album Mayhem onaj od kojega treba početi...


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od Nymphadora Uto Okt 11, 2011 6:08 am

Morphine Wink
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od ThePoet Sub Mar 30, 2013 11:59 pm

Pre par dana sam slučajno na Internetu nabasao na bend Icon For Hire. Oni su američki rok bend osnovan 2007. Za sada imaju samo jedan album, ali rade i na drugom. Evo poslušajte dve pesme, možda vam se svidi.

Članovi benda su:
Ariel – glavni vokal
Shawn Jump – električna gitara
Josh Kincheloe – bas gitara
Adam Kronshagen – bubnjevi


Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Icon_For_Hire







najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice Empty Re: Otvorite nam vrata svoje muzičke riznice

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Zid :: Umetnost :: Muzika

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu