Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Politikin Zabavnik

5 posters

Ići dole

Politikin Zabavnik Empty Politikin Zabavnik

Počalji od Liza_N. Ned Okt 31, 2010 1:02 am

,,Politkin Zabavnik" je jedan od najpopularniji časopisa u Srbiji. Prvi broj je objavljen 28.02.1939.
U početku je štapman u novinama i izlazio je 2 puta nedeljno, utorkom i petkom.Trenutno izlazi petkom. Jedna trećina ovog časopisa je strip, druge dve sadrže članke o prirodi, nuaci, istoriji, muzici,interesantnim događajima.
Čuveni slogan časopisa: ,,ZA SVE OD 7 DO 77" izmenjen je u ,,ZA SVE OD 7 DO 107" kada je urednik primio pismo od jednog čitaoca koji je tvrdio da je napunio 78 godina, ali da ,,Zabavnik" i dalje čita.



Prvi broj

Da li čitate ,,Politikin Zabavnik" i koje rubrike najviše volite? Šta, uopšte, mislite o ovom časopisu?


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Politikin Zabavnik Empty Re: Politikin Zabavnik

Počalji od Still_dreaming Sre Nov 10, 2010 11:10 am

Čitao sam ga ranije, mnoooogo ranije i uživao. Uvek je bilo mnogo zanimljivih informacija i toliko puta su uspeli da me zasmeju. Samo, sad mi se čini da mlađe generacije ne čitaju Zabavnik, što je stvarno šteta. Svašta nešto lepo može se naći tamo. Ali mi je jedna divna koleginica poslala online verziju (nekoliko tekstova samo, ali mnogo dobro!) Najdraže rubrike su mi bile ,,Ma šta kažeš'' i ,,Jeste li čuli da...'', koje imaju na sajtu, čime sam se oduševio! :happy!:


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Politikin Zabavnik Empty Re: Politikin Zabavnik

Počalji od Troja Sre Mar 30, 2011 4:06 am

I ja sam Zabavnik citala davno i to mi je bio omiljeni casopis kada sam bila djevojcica. Voljela sam price iz zivota (npr kako su roditelji kaznjavali djecu zbog neposlusnosti), stripove (Mandrak, Fantom itd), Mikija, Paju Patka. U stvari, bilo bi tesko izdvojiti nesto sto mi se nije dopadalo u ovom casopisu.

Steta je ako mlade generacije vise ne citaju Zabavnik, jer je veoma informativan i prigodan nacin za informisanje mladih.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Politikin Zabavnik Empty Re: Politikin Zabavnik

Počalji od ThePoet Pet Nov 22, 2013 12:41 pm

U srednjoj školi sam Zabavnik vrlo često kupovao. I dalje kad se setim ponekad - ja odem i kupim, čisto da me želja mine. Zašto sam prestao - ne znam. Super je što sam naišao na ovu temu, jer me je podstakla da opet počnem da ga kupujem.

Mislim da je časopis vrlo kvalitetan - iz njega sam naučio mnogo novih stvari. Međutim, vrlo je tužno što u prodavnici u blizini moje kuće u rodnom gradu nabavljaju samo dva broja nedeljno. Jedan sam kupovao ja, a drugi se obično vuče do sledeće nedelje, a ponekad se neko seti, pa ga kupi. A preko puta na namučeni Zabavnik cilja poprsje neke starlete sa naslovnica desetina primeraka Skandala.

Od rubrika najviše volim nauku i volim Da li ste znali, Ma nemoj mi reći. Volim stranu s mozgalicama, enigmatikom i citatima. Malo manje volim strip, ali Garfild i Hogar Strašni su odlični. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Politikin Zabavnik Empty Re: Politikin Zabavnik

Počalji od Still_dreaming Sub Nov 23, 2013 1:16 am

Poet, imaš na ovom sajtu arhivu prethodnih 200 brojeva. Nije sve što je štampanoj formi tu, ali su tu tvoje (i moje) omiljene rubrike. :)


Kad sam poslednji put kupio Zabavnik, mnogi nemaštoviti ljudi su mi se smejali i pitali me koliko imam godina. Još uvek nemam 107. :P


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Politikin Zabavnik Empty Re: Politikin Zabavnik

Počalji od Still_dreaming Pet Feb 28, 2014 12:41 am

Danas Zabavnik slavi 75. rođendan :aplauz:

Politikin Zabavnik 16193410



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Politikin Zabavnik Empty Re: Politikin Zabavnik

Počalji od Ivana_ Sub Apr 12, 2014 9:07 am

Obožavam ''Politikin Zabavnik'', imam svoju kolekciju časopisa i prilično je velika. Često ne mogu da dočekam petak da isti kupim :DBudući da sam nepopravljivo dete prvo pročitam strip unutar časopisa :Di potom krećem od kraja, tako inače čitam novine... Jedino me nervira što više na poslednjoj strani nije Garfild - kojeg obožavam, već Paja Patak :PPaja i nije neki lik :D:D:D
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Politikin Zabavnik Empty Re: Politikin Zabavnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu