Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uspon i pad

+3
enigma_
ces@ric@
Still_dreaming
7 posters

Ići dole

Uspon i pad Empty Uspon i pad

Počalji od Still_dreaming Čet Nov 11, 2010 8:53 am

Obično ljudi, hrleći ka ostvarenju svog cilja i pritisnuti obavezama, a i zadacima koje su sami sebi zadali da bi došli do njega, nesvesno prestaju da obraćaju toliko pažnje na druge stvari oko sebe. Pred nečim višim izgube konce koje su do tada čvrsto držali. A došavši na vrh, strepe od pada. I koliko god to okrutno zvučalo, pad je, i pored silnog truda, neminovan. A onda konce opet treba pohvatati...

Koliko ste izgubili usponom, a koliko dobili padom?
Tj. koliko vam je uspon oduzeo, a koliko pad dao?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od ces@ric@ Ned Nov 21, 2010 11:40 am

Koliko god to zvucalo cudno, zaista se trudim da ne zamarujem druge stvari na putu do tog nekog cilja. To ustvari i jeste moj glavni problem zbog tako rijetkog uspjeha. Vise puta mi se desilo da se samo i iskljucivo na taj uspjeh skoncentrisem i da opet padnem i onda? Onda nemam opcija. Zato uvijek pravim vise opcija tako da i kad padnem mogu dobiti. To, naravno, znaci da i sami uspon moze biti gubitak zbog drugih stvari, ali manji nego sto bi to bio da nisam obracala paznju na nesto u tom trenutku manje znacajno.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od enigma_ Čet Nov 25, 2010 12:53 pm

Generalno..svaki moj pad, me ocvrsnuo, i postajala sam sve jaca i jaca, i sposobnija da se suprostavim i najgorem problemu.Onda to bude moj uspon.
Secam se kad sam ostala bez posla, pa to je bio pad nad padovima. Dan mi je bio ravan godini...neko vreme sam jurila neki posao, ali nisam se snasla, i uz dogovor sa Viloticem, ja sam ostala kuci i postala stub 'glava' kuce, a on je radio,i skolovao se.Tako da ja stojim iza njega, jer pred njegove ispite, ja sam pazila da bude tisina, kao sto sam pazila dok je klinac studirao.
Zato sam uvazavana maksimalno u kuci. Tako da taj moj pad gubljenje posla, je uspon moj..jer moji ciljevi su uvek bili usko povezani sa mojom decom, mojom porodicom.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od Still_dreaming Ned Jan 09, 2011 9:48 am

Pad je teži ako je visina veća. Visina na koju sam jednom uzleteo bila je tolika da je pad bio opasan... Ne samo po pitanje mog duha, nego i po čitav tok događaja koji sam imao u planu ispred sebe. Ja, koji sam u svojim očima bio jaka osoba, nepodložna spoljašnjim pritiscima i uvek sposobna da prepozna pretvaranje, dopustio sam da mi krila da neko nedostojan njih. Neko ko nije smeo da se uvuče pod kožu.

Usponom i padom nakon njega sam izgubio tu sliku o sebi kao o nekome ko drži sve pod kontrolom. Pad me je podučio da se još više usredsredim na sebe, da sebično stavljam svoje potrebe ispred tuđih i da nikad ne naviknem sebe da zavisim od nekog drugog (emotivno - u ovom slučaju). Pad me je naučio da mešavina bele i crne nije dobra, da je dobra samo jedna od njih - ili čista crna ili čista bela. Jer samo kada je sve to ‚‚čisto'', mogu da nastavim dalje. I nastavio sam, teškom mukom produžio u pravcu svog cilja (koji je tim uzletom pauzirao neko vreme). Tresnuvši o dno, osvestio sam se i ponovo počeo da grabim ka gore, samo ne u istom pravcu, nego starim, zacrtanim putem.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od Ubica_mekog_srca Čet Jan 27, 2011 12:23 pm

Do sada uspeh mi je oduzeo dosta toga u zivotu prijatelje,zabave,druzenja,zezanja... sve ono sto je imalo da kazem dijete koje nije imalo obaveza kao ja ..
Jako mi je krivo zbog svega toga,ali sami krojimo svoju sudbinu..
Sami biramo sta cemo biti u zivotu..
Zivot se sastoji od uspona i padova..
Danas smo na vrhu sjutra smo na dnu..
Posle svakoga pada ustajem jaca...
Svaki pad me necemu nauci..
Ubica_mekog_srca
Ubica_mekog_srca
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 27
Ženski Lav Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od enigma_ Sre Feb 02, 2011 8:40 pm

Do sada uspeh mi je oduzeo dosta toga u zivotu prijatelje,zabave,druzenja,zezanja... sve ono sto je imalo da kazem dijete koje nije imalo obaveza kao ja .
Super! Crying or Very sad Nista nije isgubljeno, sve ce se postici. Citam Te, i kao da pise moje starije dete, koje isto to misli,Mislila sam i ja u Vasim godinama.
I, pravi prijatelji su uvek tu, razumeju sve...ako ih trenutno nema, pojavice se. Tacno je da svaki pad ojaca coveka, pa to bude i teeeeeeeeeeeee kako uspon!
(mali off izvinjavam se)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od Troja Pet Feb 11, 2011 9:26 am

Ja sam pazljivo pisala odgovor na ovo pitanje pola sata pokusavajuci da dam sto bolji odgovor. Onda sam kliknula na dugme "poslati". U tom trenutku kompjuter je krahirao i ja sam izgubila sve sto sam radila zadnjih pola sata. mebiro_01.gif Mada sam izgubila volju za zivotom, u tom sam trenutku dobila i vrlo snaznu zelju da uzmem cekic i razlupam kompjuter. :sparrow:

Dakle - Bog uvijek jednom rukom uzima, a drugom daje. Kakav skrtac! hysteric.gif
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od zanesena Sub Feb 12, 2011 8:56 am

Svaki svoj pad sam na neki nacin dozivjela i kao uspon.
Iz svakog sam ponesto naucila, poslije svakog sam bila jaca i spremnija za sve sto me ceka u buducnosti. Svi padovi su me dosta ocvrsli, naucili da ne moze sve da bude jednostavno i da se odvija bas onako kako sam ja zamislila.
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od Troja Ned Feb 13, 2011 10:38 pm

Kada je poceo rat u Bosni izgubila sam sve sto sam do tada imala. Porodicu, prijatelje, posao, drustveni status. Otisla sam u Englesku sa mladicem sa kojim sam se zabavljala godinu dana, koferom garderobe i par prijatelja.

Izgubila sam sve sto sam imala, ali sam dobila jedinstvenu priliku da se iskusam u nekim novim i posve neocekivanim zivotnim okolnostima. Bio je to izazov da upoznam sebe, da pronadjem svoje granice. Posvetila sam se daljem obrazovanju, gradjenju karijere i potom preuredjivanju stana koji smo kupili. Poceli smo sticati imovinu, ali smo pogubili prijatelje koje smo imali kada smo tek stigli. Onda sam izgubila posao.

Dobila sam svo slobodno vrijeme ovog svijeta, ali sam izgubila strukturu zivljenja i nadu da cemo jednoga dana imati para koliko nam srcu drago. Bilo je to vrijeme velike usamljenosti, ali sam se posvetila bastenskom dizajnu i pocela opet biti veoma sretna. Nakon nekoliko godina opet sam se zaposlila u racunovodstvu jedne firme. Otkupili smo stan, preuredili ga jos bolje i poceli putovati po inostranstvu. Medjutim, u isto vrijeme sam shvatila i da je vrijeme za neke stvari zauvijek proslo i da ih nikada u zivotu necu imati. Na primjer djecu.

Savrsena sreca ne postoje, mada postije trenuci savrsene srece. Treba nauciti uzivati u njima jer zivot proleti za tren.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od Bult Pon Feb 14, 2011 8:17 am

Nekad mi sve tako dobro ide, da mi se cini da sam na krovu svijeta, ali na zalost to cesto ne potraje, pa se desi nesto sto me spusti na zemlju.
Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od Still_dreaming Uto Feb 19, 2013 2:28 pm

Izgleda da uspon na jednom polju obavezno znači pad na drugim poljima. Ako fakultet (=posao) ide savršeno, zapušteno je društvo. Ako ljubav ide savršeno, zapušten je ili fakultet ili društvo ili i jedno i drugo. Ako je druženje savršeno i aktivno, fakultet malo koči. Dobija se i gubi i usponom i padom. Sve zavisi od toga kako se gleda na njih.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Uspon i pad Empty Re: Uspon i pad

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu