Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Otvorena veza

+4
Troja
zanesena
enigma_
Still_dreaming
8 posters

Ići dole

Otvorena veza Empty Otvorena veza

Počalji od Still_dreaming Ned Nov 21, 2010 1:49 am

U poslednje vreme čujem da ima dosta ljudi kojima nije bitno da li ,,dele'' partnera sa nekim ili ne... To nazivaju ,,otvorenom vezom''.
Naime, oba partnera mogu imati još nekog sa strane i pored toga što su u vezi. Potuna sloboda za oboje. Neki ljudi kriju to, a neki čak i otvoreno kažu da su u otvorenoj vezi. Zanima me mogu li takve veze doći do braka? I da li se to u braku nastavlja?

Kako uopšte funkcioniše ta veza? Kolika bliskost može biti postignuta u takvoj vezi?
Kako vi gledate na to?



Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od enigma_ Ned Nov 21, 2010 8:39 pm

Ja ne mogu da razumem otvorene veze...mozda je to zato sto imam vek i po...ali meni to lici na neki 'dil' izmedju patrnera.
Ma kakav brak...ne znam...meni je to van pameti...A, znam da ima te otvorene veze.., i mislim da tu nema ljubavi...na sta to lici, ne smem ni da zamislim..ne mogu...nisam moralista, vec mi to bzv...
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od zanesena Sre Dec 01, 2010 3:45 am

Uopste ne razumijem funkcionisanje u otvorenoj vezi...zasto to uopste nazivati bilo kakvom vezom.
Meni se licno takav nacin komunikacije izmedju dvoje ljudi ne dopada...ne vjerujem da tu ima ikakvih emocija, bliskosti, povjerenje, iskrenosti.
A, da li ce takva veza zavrsiti brakom zavisi od onih koji je upraznjavaju...mozda ce poslije veze imati otvoreni brak.
zanesena
zanesena
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2574
Ženski Ribe Godina : 41
Lokacija : na oblaku...
Datum upisa : 17.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od Troja Uto Dec 14, 2010 11:38 pm

Ja vjerujem da otvorene veze imaju ljudi koji bi zeljeli promijeniti partnera, ali za to jos uvijek nemaju hrabrosti ili ne mogu sresti nekoga drugoga sa kime bi zeljeli biti. Moj sef je godinama varao zenu - za sta su svi znali, pa vjerovatno cak i ona - da bi na kraju odlucio da se razvede kada se nasao u vezi sa djevojkom dvije godine starijom od njegove cerke. Sada ima dijete koje je rodjeno vanbracno i ozenio se svojom mladom ljubavnicom. Nisam sigurna da li bi njegovu vezu nazvali otvorenom, ili bi samo rekli da je varao zenu, ali je najbolji primjer koji znam za ovu tematiku.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od Nymphadora Čet Jan 13, 2011 3:59 pm

Ja vjerujem, i razumijem.Sto se bliskosti tice, sve zavisi.
Ako je u pitanju veza SA emocijama, onda prevara, kao neki fizicki kontakt sa drugom osobom ne bi trebala da predstavlja nikakav problem.Svakome nekad treba promjena, i mislim da je to dobar nacin da se izbjegne monotonija, a da veza i dalje traje.
Ali naravno, ili precutno ili dogovorom, oboje znaju kako veza funkcionise.
Tolerise li se takva "prevara" ili ne.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Otvorena veza

Počalji od Troja Sre Jan 19, 2011 1:23 am

Nymphadora ::Ako je u pitanju veza SA emocijama, onda prevara, kao neki fizicki kontakt sa drugom osobom ne bi trebala da predstavlja nikakav problem.Svakome nekad treba promjena, i mislim da je to dobar nacin da se izbjegne monotonija, a da veza i dalje traje.
.

Ja mislim da je tvrdnja da seks sa nekim ko nije tvoj partner dobra da se izbjegne monotonija pogresna. Ja vjerujem da ljudi pozele nekoga drugoga osim svog partnera samo ako nisu zadovoljni nekim vaznim aspektima svoje veze, i ako zele da promijene partnera. Nemogucnost da to i ucine vjerovatno prikrivaju tako sto sami sebe uvjere da zele da imaju samo aferu. Ako je veza u krizi bolje je pokusati da pronadjes put da poboljsas ono sto ti smeta. Ako to ne mozes, moras nauciti da zivis sa onim sto ti se nudi. I ljudi tada postupaju na tri razlicita nacina: fantaziraju o nekom ko ce ispuniti sva njihova ocekivanja, varaju partnera sa nekim drugim ili prihvataju stvarnost takvu kakva jeste i mire se sa cinjenicom da ne mogu dobiti ono sto zele.

Varanje partnera je garantovano da vodi tome da duboko povrijedite osobu sa kojom ste, bez obzira u kakvom je stanju vasa veza i kao takvo bi se trebalo izbjegavati. :kiss:
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od ces@ric@ Sre Jan 19, 2011 2:48 am

Ne pricamo o varanju, vec o otvorenoj vezi. U otvorenoj vezi nema varanja, sve je otvoreno, zato se tako i zove. Znate tacno sta ocekivati, a sta ne iz te veze. U jednom periodu mi je to odgovaralo i imala sam takvu vezu. Znacajno mi je bilo da imam nekom da se vratim, da neko za mene brine. A na drugu stranu, nisam imala ljubomorne ispade, nije mi bilo bitno s kim dijeli postelju kad mene nema, niti sam osjecala griznju savjesti kad sam s nekim drugim. Imala sam i pruzala sam odanost, ali ne i vjernost. I zaista, bilo mi je super.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od nexstosic Sre Jan 19, 2011 2:56 am

Po mom mišljenju, to nije ni veza. Da imaš nekog drugog pored 'glavne' osobe sa kojom si, to mi je potpuno bezveze. To mi je nekako tip 'ko će koga više da prevari', pa se međusobno takmiče u tome. Tu uopšte nema ljubavi, to je samo telesna privlačnost i ništa više.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od ces@ric@ Sre Jan 19, 2011 3:05 am

nexstosic ::Po mom mišljenju, to nije ni veza. Da imaš nekog drugog pored 'glavne' osobe sa kojom si, to mi je potpuno bezveze. To mi je nekako tip 'ko će koga više da prevari', pa se međusobno takmiče u tome. Tu uopšte nema ljubavi, to je samo telesna privlačnost i ništa više.

Nazalost, nije temelj svake veze ljubav. Neki imaju srecu, pa se zaljube svako malo, a nekima kao meni, treba jako dug period. Ja sam imala takvu vezu, to nazivam otvorenom vezom, i radije bih to imala nego brak u kojem ja sa strane imam nekog, a on sa strane neku, niko nista ne zna, a zivimo kao dva stranca skupa, ali okolo svi to nazivaju savrsenom vezom i brakom (ne znajuci nista). I ne, kod nas nije bilo toga "ko ce koga vise da prevari", niti nekog takmicenja, poenta je bila da kad ti se neko dopadne, a tog tvog nema u blizini, da se ponasas kao slobodna osoba i da te ne grize savjest, a toj tvojoj osobi nema potrebe da prijavljujes bilo sta.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od Troja Sre Jan 19, 2011 5:54 am

Nemam iskustava sa otvorenom vezom, ali sam citala o francuskinji koja je napisala knjigu o svom otvorenom braku. I ona i muz su smatrali da treba da zive kao seksualno oslobodjeni ljudi bez ikakvih ogranicenja, pa su cak zajedno prisustvovali mnogim orgijama. Grupni seks im je bio nesto sasvim normalno, a o tome da su imali i druge partnere dok su bili jedno sa drugim da i ne govorim. Ne sjecam se njenog imena, ali znam da je njena knjiga bila dosta skandalozna cak i za slobodno francusko drustvo. Kada je ostarila ista zena napisala je drugu knjigu. Kao starijoj zeni njoj je postao manje dostupan seks sa brojnim partnerima, a pomalo je oslabio i njen interes za to. Njen muz, medjutim, jos uvijek ima dobru prodju kod ljepseg pola i zivi svoj seksualni zivot slobodno kao i uvijek. Njoj je to pocelo da smeta i postala je ljubomorna na svog muza. Mislim da se sve zavrsilo tako sto je on ostavio i poceo da zivi sa nekom mladjom zenom. Ona je sama i puna gorcine. Dakle, nema nekog velikog "happy end"-a za zenu koja je od zivota uzimala sta god joj je palo na pamet. Usamljena starost vrlo lako moze biti cijena takvog izbora ne samo za ovu zenu.

Iskljucive veze traze neke zrtve i odricanja, ali i nude zastitu zajednickog zivota kada prodju zivotne bure i oluje. Ne znam zasto je ces@ric opisala brak kao vezu dvoje vrlo frustriranih ljudi koji ne vole jedno drugo i skrivaju svoje afere, dok se pretvaraju da su slozni pred drugim ljudima. Ne kazem da nema i takvih veza, ili da mozda vecina veza ne prodje kroz neku krizu u kojem partneri sumnjaju u vrijednost svojih osjecanja, ali jedan takav trenutak je vise nego vrijedan svih onih godina zajednicke sloge i radosti i zivota ispunjenog ljubavlju.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od Nymphadora Sre Jan 19, 2011 9:05 am

Nije slobodna veza za svakoga.Sve ima svojih prednosti i mana, i valjda osoba treba da se odluci sta joj vise odgovara.Iskreno, ja bih radije bila "zena koja je uzimala od zivota sto god joj je palo na pamet" (jako mi se svidja ova recenica :gd: )
i ostala usamljena starica sa svojim mackama :) .Mada koliko ja mogu da primijetim te "ozbiljne" otvorene veze su jako rijetke, uglavnom je to sve neko zezanje,nista ozbiljno, u mladosti.
Nymphadora
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 31
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od ces@ric@ Sre Jan 19, 2011 11:49 am

Nymphadora ::Nije slobodna veza za svakoga.Sve ima svojih prednosti i mana, i valjda osoba treba da se odluci sta joj vise odgovara.Iskreno, ja bih radije bila "zena koja je uzimala od zivota sto god joj je palo na pamet" (jako mi se svidja ova recenica :gd: )
i ostala usamljena starica sa svojim mackama
:) .Mada koliko ja mogu da primijetim te "ozbiljne" otvorene veze su jako rijetke, uglavnom je to sve neko zezanje,nista ozbiljno, u mladosti.

Takodjer, radije bih da prozivim zivot uzivajuci u sadasnjosti, nego da konstantno planiram starost koje mozda nece ni biti.

I slazem se da to nije za svakog. Svi smo mi razliciti i treba to razumjeti. Meni je tesko razumjeti da se neka djevojka od 16 godina udala i stvorila porodicu sa svojom prvom ljubavi i prozivjela s njim cijeli zivot i da pri tom smatra da je zivjela zivot i bila sretna, kao sto je i njoj ili nekom drugom tesko razumjeti te ljude u otvorenim vezama i shvatiti da su bili sretni. No, ja prihvacam na kraju nekako da ta osoba to smatra srecom i ne osudjujem je, kao sto ocekujem i od nje po pitanju nekih mojih vidjenja.

Troja, ta zena koju si opisala ne zali sto je tako prozivjela svoj zivot, nego zato sto se taj period zavrsio.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od Nelly Sre Jan 19, 2011 12:16 pm


nexstosic :: Da imaš nekog drugog pored 'glavne' osobe sa kojom si, to mi je potpuno bezveze.

Niko tu nije glavna osoba, odnosno, svi su glavne osobe, jer za svaku nas svaka u datom momentu veže nešto što ona druga osoba ne može da pruži.

nexstosic ::To mi je nekako tip 'ko će koga više da prevari', pa se međusobno takmiče u tome.

Zašto bi se takmičili, ako fino i o svemu popričaju? Mada, nikad se ne zna, ima različitih ljudi, kao i razloga zašto ulaze u takve veze. Varanja ponajmanje mislim da ima u takvim vezama.
A i varanje je širok pojam. Ima mnogo vrsta varanja.


nexstosic ::Tu uopšte nema ljubavi, to je samo telesna privlačnost i ništa više.
Ne doživljavamo ni pojam ljubav svi na isti način. I voli se na različite načine.


Ovim naravno, ne tvrdim da nisi u pravu, tj. da su isključeni slučajevi gde je u vezama baš tako kako opisuješ u svom postu.

Već sam rekla, ne percipiramo svi na isti način veze, ozbiljne, neozbiljne, kao ni ljubav.
Sve je to individualno, ali je mnogo poštenije, otvoreno reći partneru šta želiš i očekuješ od veze,
nego da ga držiš u zabludi, da glumimo nešto što nismo. Svako od nas ima pravo na izbor.


Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od Troja Sre Jan 26, 2011 5:59 am

ces@ric :: Troja, ta zena koju si opisala ne zali sto je tako prozivjela svoj zivot, nego zato sto se taj period zavrsio.

Ces@ric, ja ne mislim da ona zali sto je tako prozivjela zivot, ali sam sigurna da zali sto sada kada vise nije mlada nema pored sebe partnera koji bi obracao paznju na nju i trudio se da je ucini sretnom. Zivot je mnogo laksi i ljepsi udvoje za one koji su bili mudri i imali srece da pronadju partnera koji im je i prijatelj i ljubavnik. love
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Otvorena veza Empty Re: Otvorena veza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu