Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.

Zašto licemerje?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Zašto licemerje?

Počalji od Still_dreaming taj Čet Dec 09, 2010 10:43 am

Sigurno da svi znamo ljude koji su toliko fini sa nama, a ustvari samo čekaju priliku da im okrenemo leđa pa da ,,ospu paljbu''. Ponekad ničim izazvani... Bilo kako bilo, nekad nas opeče licemerje onih kojima smo verovali.

Zašto licemerje?
Da li su neki ljudi sami po sebi takvi?

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 21722
Muški Jarac Godina : 29
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Re: Zašto licemerje?

Počalji od Troja taj Pet Dec 10, 2010 5:45 am

Licemjerje je nastalo kao rezultat potrebe ljudi koji su slabici da izgrade prijateljstva sa sto sirim krugom ljudi, a jos uvijek zadrze pravo da izraze svoje misljenje o negativnim stranama aspekta licnosti sa kojima se druze. Naravno, kao slabici oni ne biraju da prokomentarisu te negativnosti sa ljudima kojih se to tice, nego iza njihovih ledja. To je posljedica straha da ako bi direktno komentarisali sa ljudima njihove mane da bi ih mogli izgubiti kao prijatelje. U nekim slucajevima, ljudi to cine jer osjecaju zavist prema ljudima koje ogovaraju iza ledja, a u nekim drugim jer osjecaju da bi ih to moglo zbliziti sa ljudima kojima se povjeravaju, jer povjeravanje se cesto tumaci kao znam povecane intimnosti i prijateljstva. Ako neko cesto pribjegava kritikovanju drugih ljudi koji nisu prisutni to moze da ukaze na slabost karaktera onoga koji to cini. Ako neko odbija da ikada kritikuje icije ponasanje to, medjutim, ukazuje na ogromnu samokontrolu. Tako se ponasaju ljudi koji ne zele da se ikada ikome zamjere i na koji nacin, i koji se ne mogu opustiti i biti u potpunosti iskreni prema svojim sagovornicima.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 15450
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Still_dreaming taj Sre Dec 22, 2010 2:04 pm

Sam biram ljude sa kojima ću provesti dan ali je ponekad neizbežno sresti se sa licemerjem. Što je najgore čini mi se da ti licemerni ljudi ustvari rade sve ono što drugima ,,zameraju''. Sve puca od morala i čuvanja obraza - da, u priči samo. ,,Ja nikad ne bih to, ja nikad ne bih ovo'', a onda izjave ,,ja nisam planirao, desilo se!'' Ma daaaaj! Pa onda za istu stvar u sasvim normalnim i zdravim okolnostima umeju vama da natrljaju na nos. To licemerje ustvari ,,gaje'' samo prizemne ličnosti, samo one osobe koje žele da prikriju svoje nedostatke, pa ih onda ističu i preuveličavaju kod drugih da se kod njih ne bi videle. U takvim situacijama ne znam da odgovorim, ne mogu da se izjednačim sa napadačem i uzvratim istom merom jer jednostavno ne razmišljam kao on i nemam razlog da se hvatam za nekakvu slamku jer cenim sebe, imam dovoljno samopoštovanja da bih druge koristio kao lek za svoje frustracije. I koliko god znao da mi se obraća isfrustrirana osoba, ipak me malo pecne.

Troja ::Naravno, kao slabici oni ne biraju da prokomentarisu te negativnosti sa ljudima kojih se to tice, nego iza njihovih ledja.

Upravo na to sam mislio. Te negativnosti čak nekad nisu ni toliko negativne koliko ih takve osobe mogu učiniti negativnim.

Troja ::U nekim slucajevima, ljudi to cine jer osjecaju zavist prema ljudima koje ogovaraju iza ledja, a u nekim drugim jer osjecaju da bi ih to moglo zbliziti sa ljudima kojima se povjeravaju, jer povjeravanje se cesto tumaci kao znam povecane intimnosti i prijateljstva. Ako neko cesto pribjegava kritikovanju drugih ljudi koji nisu prisutni to moze da ukaze na slabost karaktera onoga koji to cini.

I ovo potpisujem. Samo što sam ja gore pričao o ljudima koji to bez blama kažu u lice ubeđeni da su u pravu. O ljudima koji vam se klanjaju i predstavljaju kao prijatelji, savetodavci, ali prvom prilikom iskoči zloba na videlo i sve što ste rekli bude upotrebljeno protiv vas. Pa makar i kroz šalu - jer to ume biti rečeno takvim tonom da se dosta razlikuje od šale, čak da se pretvori u njenu suprotnost.

A tu su i ti koje si ti pominjala, naravno - ,,sašaptači''. I koliko god znao da pričaju gluposti i da oni koji me znaju neće ni u jednom trenutku poverovati ni reč, ipak me pecne kad saznam sve to ili se suočim licem u lice sa licemerejem. I posle kratkog šoka slatko se ismejem, postavši svestan da oni čak ne znaju ni da se smeju iskreno. I naposletku mi pomalo žao bude jer ipak je njima najteže sa samim sobom.

Amor fati

Live today
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 21722
Muški Jarac Godina : 29
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dora_Mar taj Pet Jan 14, 2011 12:22 am

Mislim da oni nisu takvi rodjeni.Nisu oduvjek tako radili.To dolazi u izvjesnim godinama.Jos u osnovnoj skoli (5.6razred)sam se susrela sa tim.Meni je takvih ljudi zao.Njihovo licemerje dolazi prije svega iz nesigurnosti,kompleksa...Kasnije postaje ozbiljnije.Ljubomora,lazi,spletke,LICEMJERNOST,dvolicnost.Sve je to uzasno.I sve to bez razloga,iako ce oni sebe uvjek pravdati,i traziti greske drugih ljudi,a nece ni primijetiti koliko nisko su pali.
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2795
Ženski Vodolija Godina : 25
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nymphadora taj Pet Jan 14, 2011 4:53 am

Valjda im je to u prirodi, ili su okolnosti to od njih napravile, stvarno ne znam.
Znam samo da je jako ruzno kad se razocaras u nekoga kome verujes.I mislim da ko je licemjeran, nikad to nece priznati ni sebi ni drugima.
Nymphadora
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1206
Ženski Lav Godina : 25
Datum upisa : 09.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zasto licemerje?

Počalji od Troja taj Ned Jan 16, 2011 10:49 am

Nymphadora ::Valjda im je to u prirodi, ili su okolnosti to od njih napravile, stvarno ne znam.
Znam samo da je jako ruzno kad se razocaras u nekoga kome verujes.I mislim da ko je licemjeran, nikad to nece priznati ni sebi ni drugima.

Sasvim si u pravu. Licemjeri nikada nece priznati ni sebi ni drugima da negdje grijese, a ni mnogi drugi. Imala sam koleginicu na poslu koja je bila jako prgava, neljubazna, uvijek agresivnu i ruznu rijec imala za svakoga. Nekoliko puta smo se zakacile i u jednom od sukoba ja sam joj rekla sta ljudi misle o njoj i posavjetovala je da pokusa da izgradi bolji stav prema drugima, pa ce je i drugi ljudi vise cijeniti. Na taj sasvim ozbiljan savjet ona mi je prkosno odgovorila kako i mene ljudi ogovaraju iza ledja i da ne zamisljam da o meni niko nista lose ne govori.

Ona je bila prva osoba koja je otpustena sa posla kada je pocela kriza. Da je imala pameti da me ozbiljno shvati i poslusa moj savjet mozda bi imala mnogo bolje sanse da zadrzi posao.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od enigma_ taj Sre Feb 02, 2011 9:25 pm

Nauci coveka zivot da se sklanja od takvih ljudi. Ima ih svuda, Da l su rodjeni, ili je to steceno, nikad mi nece biti jasno.Kao ni to da nemaju 'herca' da kazu ono sto misle, vec tamo negde kod nekoga...a, sa nama su 'super'.
Dok sam bila klinka (osnovna skola) imala sam i ja takve drugarice, koje su se divile mom uspehu u skoli...i, od mene dobijale uradjene domace zadatke, samo da prepisu...i, tada sam im bila super, a cim odu, bila sam guska koja po sav dan samo uci.Tada nisam se sklanjala od njih, mala sam bila, a vaspitana sam da nikada ne kazem ono sto mi je neko rekao. Tako da mislim da licemerje mozda potice iz porodice.
Kroz zivot, sretala sam ljude, koji su isti kao 'ta' deca, samo sto su sposobniji da sakriju to.I,naravno sposbniji da 'sapletu' coveka, iskoriste itd..zato mi je trebalo vremena da uvidim ko su i sta su.., kad god sam uvidela, onda sam se sklonila, a njih je bilo sramota, mene ne.
Mislim da im je to dusevna hrana,,,a, to je dno dna...!

Licno sam da kazem ono sto mislim, biram reci, i momente, ali kazem osobi direktno.Cak sam i mom bivsem direktoru lepo sve rekla, i nikada vise nisam svratila tamo gde sam radila...iako on nije vise direktor, ja i okrecem glavu od 'preduzeca' u kom sam radila.
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 48
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Sre Feb 02, 2011 10:22 pm

Enigma - u pravu si. Veoma je ruzno kada te neko iskoristi, a licemjeri to vole da rade ako im se za to ukaze prilika. Cini mi se da smo dosta slicne osobe, posto sam i ja znala istresti to sto mislim i nekim bivsim, a i sadasnjem direktoru. To me je kostalo nekada posla, a nekada samo dosta teskog perioda u kojem sam bila lose tretirana i omalovazavana u znak odmazde sto sam se drznula da otvoreno kritikujem. Ali moram reci da mi nije zao sto sam rekla sto sam mislila. Mada se ponekad pitam da li su licemjeri stvarno mudriji bar u tim situacijama sto stvari rjesavaju na druge nacine.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od enigma_ taj Pet Feb 04, 2011 12:00 am

Ne znam da l je to mudrost @Troja...samo znam da ljudi koji imaju rukavice, i koji su takvi, mnogo bolje prodju u zivotu.Sigurna sam da sve krece iz kuce.Jer svi smo mi osetili i kao mali to 'licemerje' na koje smo cutali...
Gledam moje klince, i oni se raspamete kad ih neko od drugara 'saplete'...i, to su 'mali' padovi..nadam se da ce da ocvrsnu,i da ce kroz zivot umeti da poznaju tu 'crtu' kod nekih ljudi.

Skoro...moja cera je radila frizeraj i za neki nas casopis.U ugovori pise da ce ispod modela pisati njeno ime...iiiiiiiiiiiii, gazda salona je iskoristio njeno umece, mala je radila, a potpis je bio njegov.
Za mene je to sitnica, koja je mogla da se ispravi, jer ne moze vecno to da traje.A, za devojku od 21 god je to sok,razacarenje, i drugacije se ophodi prema vlasniku salona...gresi, al ja nemam pravo da joj namecem svoje misljenje, pokusala sam da je usmerim kako da se ponasa, ne vredi,ona je prekinula da radi za taj casopis.Gazdi rekla da to nije ok...ne razmisljajuci da ce sve te dame dolaziti kod nje, a gadza nek se potpisuje.
Da sam ih drugacije vaspitala, njih ne bi to toliko dotaklo, vec bi imali rukavice, i plivali kroz zivot. Nisam umela, nisam se nikada postavila tako,i valjda je noramalno da su i klinci takvi.

Zato mislim da je sve to iz porodice...i, da se kroz zivot takvi ljudi su spremni na sve , samo da oni isplivaju na povrsinu.
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 48
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Troja taj Pet Feb 04, 2011 6:33 am

U pravu si, Enigma, sve polazi iz porodice. Moji roditelji su bili sposobni, ali iskreni i ni malo pokvareni ljudi, pa ni mene nisu znali nauciti licemjerju.

Kaze se da su djeca neiskvarena, a ja se sjecam kako sam imala deset godina kada su dvije djevojcice iz zgrade u kojoj sam zivjela, sa kojima sa bila u sukobu, izmislile kako sam ja rekla nesto lose za trecu djevojcicu. Ta laz je imala za cilj da mene i tu djevojcicu posvadja i, na zalost, ja sam im rekla u lice sta je u stvari istina, ali mi se sve smucilo, pa se vise nikada nisam druzila sa djecom iz zgrade, pa su dakle one ipak ostvarile svoj cilj.

Da mi je sadasnja pamet mislim da bih se znala bolje postaviti. No uvijek je lakse biti pametan poslije boja.
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ivana_ taj Ned Avg 23, 2015 1:50 am

:) Prosto su jadni i to je sasvim u redu. Neko ne može da živi bez toga. Moram da priznam da umem i ja da budem licemerna, ali to radim namerno, svesno i kad imam potrebu da nekome upropastim gnjidastu nastrojenost prema meni dragima.
Inače licemerje prezirem i kao potrebu, i kao osobinu. Mada su mi oduvek bili izuzetno interesantni jer oni, uglavnom, nemaju ništa drugo u sebi... jako retko.
Izbegavam ih mada je to kuga, kao i glupost i ne znam, ježim se kad to i sama primenjujem. Al' s takvima moraš isto, inače će te samleti.
Ali ipak, najčešće prosto odem odatle, nestanem. Bez reči. I to je to.

She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?

Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3047
Ženski Jarac Godina : 29
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh