Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukinut obavezni vojni rok

2 posters

Ići dole

Ukinut obavezni vojni rok Empty Ukinut obavezni vojni rok

Počalji od Still_dreaming Čet Dec 16, 2010 6:12 am

Odlukom Skupštine Srbije, obaveza služenja vojnog roka u Srbiji biće ukinuta od 1. januara 2011. godine.

Izmenama Zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi, koje je usvojio parlament, omogućeno je da od sledeće godine i žene mogu dobrovoljno da idu u vojsku. Time će biti uspostavljena potpuno profesionalna vojska, što menja tradiciju služenja vojnog roka u Srbiji, koja, u različitim oblicima, postoji gotovo dva veka.

Dobrovoljno služenje vojske sa oružjem biće omogućeno i ženama i rezervistima koji su obavili civilnu službu ili su vojni rok ranije odslužili bez oružja, utvrđeno je izmenama Zakona o vojnoj, radnoj i materijalnoj obavezi koje je takođe danas usvojio parlament.

Predsednik Srbije, na predlog ministra odbrane, može skratiti trajanje služenja vojnog roka, dok će obavezu služenja u rezervnom sastavu imati obveznici koji su rok odslužili sa oružjem, bez oružja ili dobrovoljno. Ministar odbrane predlagaće za svaku kalendarsku godinu broj i strukturu ljudi (po činu, rodu, službi, specijalnosti i po jedinicama) s kojima se može zaključiti ugovor o angažovanju u aktivnoj rezervi.
Izvor: B92.net

Kakav je vaš stav po pitanju ove odluke?


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut obavezni vojni rok Empty Re: Ukinut obavezni vojni rok

Počalji od Troja Pet Feb 11, 2011 6:12 am

Ja kao zena nisam nikada ni sluzila vojsku. Moram reci da mi nije bilo mrsko uciti kako da koristim pusku i pucam. Voljela bih da smo se malo vise bavili streljastvom. Ucenje sta da radis u slucaju nuklearnog rata mi se uvijek cinilo maksimalno glupo, posto je moja pretpostavka bila da bih u tom slucaju sigurno i onako brzo stradala, pa ne bih morala da se dalje brinem o tome.

Moj suprug smatra da je bilo puno tracenja novca kada je vojska u pitanju, jer se obuka mogla zavrsiti i za mjesec dana. Sve ostalo je bilo tracenje novca i vremena.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu