Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Muzički ukus članova

+4
amaranth
Still_dreaming
Nelly
Maja
8 posters

Zid :: Umetnost :: Muzika

Ići dole

Muzički ukus članova Empty Muzički ukus članova

Počalji od Maja Sub Jan 15, 2011 8:25 am

,,De gustibus non disputandum est"

O ukusima se ne raspravlja, to i nije svrha ove teme. Šarenolikost muzičkog ukusa članova Zida se može videti u ,,Katalogu pesama sa takmičenja", kao i po muzičkim klipovima koje članovi postavljaju u pdf-u Muzika, posebno u temi ,,Uživajmo zajedno". I to je jako dobro, jer na taj način svako od nas može da čuje nešto što ranije nije čuo ili nije želeo iz nekog razloga, osim toga na taj način imamo šansu/mogućnost da obogatimo sopstvenu muzičku riznicu.

Čiji muzički ukus Vam se najviše sviđa?
Da li ste možda nešto promenili u svom, slušajući muziku koju su postavljali drugi članovi i zavoleli neku vrstu muzike koju ranije niste slušali ili niste prosto imali prilike da je čujete?

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Muzički ukus članova Empty Re: Muzički ukus članova

Počalji od Maja Ned Jan 16, 2011 6:05 am

Ajd, evo ja ću da probijem led i na ovoj temi. :D

Moj muzički ukus se najvećim delom poklapa sa ukusom child_in_the_night (kao i mnogo toga drugog, da ne poveruje čovek Surprised :D )
Tako da je sasvim logično dami se dopada njen ali i muzički ukus amaranth, Lize...sigurno sam nekog zaboravila ovde , kad je poklapanje u pitanju.

Domaću muziku (osim EKV,naraFski) skoro da nisam slušala. Mogu da kažem da se zahvaljujući nekim članovima to promenilo, bar onoliko koliko je moglo da savlada moj neki urođeni otpor iline znam šta već... Dopada mi se muzički ukus cesarice(koja je sušta suprotnost u odn. na mene i sluša ugl. domaću muziku), ali ne toliko zbog pevača, grupa nego zbog tekstova pesama i emocija kojima su prožeti. To mnogo govori o njoj, zato mi se sviđa. :)

Nije mi se promenio muz.ukus i dalje je to uglavnom indie/alternative/new wave/elektropop/rock/metal(ali ne svaki) , i tu se između ovih pravaca umeće čitav niz prelaznih oblika, podpravaca itd...Naravno tu je muzika ,60-tih,70-tih, 80-tih, i do polovine 90-tih, posle ono što je bilo dobro je ostalo, ono šta se pojavljivalo manje više je bilo prežvakavanje i recikliranje, mada pronašao se i tu po neki biser. :D

Mislim da je najveće promene u mojoj muzičkoj riznici,ali i razbijanju mnogih predrasuda doneo Still. Uz njega sam zavolela i počela da cenim, slušam, uživam i saznajem mnogo toga o nekim muzičarima, pevačima koje ranije nisam slušala. Tu je naravno najpre Nelly Furtado, nju ću jedino da izdvojim jer sam jedino sve njene albume pažljivo preslušala i uvrstila u svoju muzičku kolekciju. Što se tiče drugih, to se može videti po mojim postovima u pdf-u Muzika.


:)


Poslednji put izmenio Maja dana Sre Jul 06, 2011 2:38 am, izmenio ukupno 2 puta

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Muzički ukus članova Empty Re: Muzički ukus članova

Počalji od Nelly Ned Jan 16, 2011 6:18 am


Ja imam dovoljno godina, da smem reći da je moj muzički ukus davno formiran, te ga je stoga nemoguće menjati, što naravno ne znači da nisam otvorena ka novim saznanjima ili želji da uvek čujem i preslušam nešto novo.


Rado slušam EKV, Azru, Smak, The Doors, Deep Purple, Pink Floyd.
Ni grunge mi nije stran.
Slušam i klasičnu, a fado je moja velika ljubav.

Eto, toliko o mom muzičkom ukusu, a ukuse članova ne bih komentarisala.
Koliko sam primetila vrlo je raznobojan ovde na forumu, što je i logično.




Poslednji izmenio Nelly dana Ned Jan 16, 2011 6:19 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muzički ukus članova Empty Re: Muzički ukus članova

Počalji od Still_dreaming Ned Jan 16, 2011 10:21 am

Muzički ukus mi je najbliži Lizinom, čini mi se. Skoro sve što sam video da je ona izbacila ovde, svidelo mi se. Amy i chegirl dosta često umeju da me ‚‚pogode u žicu'' (što bi rekao jedan Balkanac), a Maja mi je dosta toga otkrila i približila. Zavoleo sam dosta njenih pesama sa takmičenja (i ne samo pesama, nego i izvođače jer sam se posle usmerio na Youtube i polako...) Svako ko je ostavio bar jedan post u ‚‚Uživajmo zajedno...'' učinio je da čujem nešto novo. Hvala i na tome. love


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Muzički ukus članova Empty Re: Muzički ukus članova

Počalji od amaranth Ned Jan 16, 2011 10:29 am

Kada je muzički ukus u pitanju, odgovara mi ukus Chegirl, Maje...
Dopada mi se i izbor Stilla, Lize i Nelly.
Ono što mi najviše odgovara jeste što ima dosta raznolikosti, pa tako otkrivam neke nove izvođače, žanrove... Eh, da, super je i to što nema granda. TOO


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Muzički ukus članova Empty Re: Muzički ukus članova

Počalji od ces@ric@ Pon Jan 17, 2011 9:15 am

Po muzickom ukusu davno sam primijetila da odudaram od vecine ovdje, pa me zato uglavnom nema u takmicenju za najbolju pjesmu. Nije problem kako ce moja pjesma proci, vec to sto moram poslusati toliko toga sto inace ne slusam i ne volim. Nazalost, mislim da se dosad nije desilo da sam cula nesto za mene novo ovdje, a da mi se dopalo. Tako da zasad ne mogu nikog izdvojiti da mi se njegov muzicki ukus dopada. Da se razumijemo, i da niko ne shvati ovaj post kao kakvu uvredu, ne kazem da je bilo kome muzicki ukus los, samo da ga ne dijelimo...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Muzički ukus članova Empty Re: Muzički ukus članova

Počalji od dalila Ned Jun 05, 2011 2:11 am

Slušam sve živo što mi prija u datoj situaciji a da zavisi od mog raspoloženja :D od Silvane do Nirvane i nazad connie_mini_dance-1.
dalila
dalila
Istraživač
Istraživač

Broj poruka : 199
Ženski Datum upisa : 05.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Muzički ukus članova Empty Re: Muzički ukus članova

Počalji od Still_dreaming Ned Jun 05, 2011 9:05 am

Dalila, obrati pažnju na formulaciju teme. Tamo gde si ostavila šta trenutno slušaš trebala si da napišeš ovo. Tj. ovde https://wall.serbianforum.info/t18-sta-slusate U ovoj temi se radi o nečemu drugom.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Muzički ukus članova Empty Re: Muzički ukus članova

Počalji od Troja Ned Jun 05, 2011 9:30 am

Ja sam na forumu oko sest mjeseci, i, na zalost, do sada sam najmanje vremena provela slusajuci pjesme koje su drugi clanovi foruma postavili. To je uglavnom zbog toga sto ni jedan od dva kompjutera koje najcesce koristim kada sam na forumu nemaju zvucnike. Trecem kompjuteru gotovo nikada ne mogu da pristupim jer ga moja jaca polovina gotovo nikada ne ispusta iz ruku. :ej bre :blabla: Zbog toga su moji stavovi o muzickim ukusima drugih clanova foruma formirani uglavnom na osnovu listi pjesama koje vole da slusaju. Koliko ja vidim, najblizi po ukusu mi je Still koji, kao i ja, uglavnom slusa stranu muziku i voli rok. Po gore napisanom sam otkrila i da imam zajednickog i sa Nelly.

Sigurna sam da cu vremenom otkriti da imam ponesto zajednicko sto se tice muzickog ukusa i sa nekim drugim clanovima foruma, a mozda i prosiriti svoje vidike slusanjem pjesama koje su postavljene da ih cuju i ostali clanovi foruma.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Muzički ukus članova Empty Re: Muzički ukus članova

Počalji od polly88 Ned Avg 28, 2011 6:33 am

Posebno sam za ovu temu prošvrljala po "Uživajmo zajedno..." i evo što sam zaključila:
Still je definitivno podijelio najviše pjesama i ima stvarno šaroliki izbor. Dosta toga mi se sviđa - Gibonni, James Blunt, Aerosmith, Damien Rice, The Cure... To je sve ono što i ja slušam.

Zatim Maja. Dok nisam "dobila posao" moderatora, nisam toliko primjećivala što ona sluša, ali ispostavilo se da slušamo skoro istu muziku. Ono što bih izdvojila, to je Jeff Buckley kojega prije nisam slušala. Bila sam čula za njega, ali nikako se nisam mogla nakaniti da ga poslušam. Vidjela sam da je Maja otvorila temu o njemu ovdje i da samo ona postavlja tekstove pjesama. Preslušala sam ga nekoliko puta i mogu reći da sam se zaljubila. Hvala Majo!

I s Amaranth dijelim sličan muzički ukus. Ona kao da je ona druga strana mene. Uglavnom slušam stariji rock, ali imam faze kada mi jako prija metal; izdvojila bih Haggard, Elvenking, ponekad i Nightwish.

Chegirl, Nelly, Ika i Troja također su dosta često stavljali nešto od muzike koja mi se sviđa.

Svakako ću još izdvojiti i Ces@ricu. Da, istina je da joj se muzički ukus dosta razlikuje od svih ostalih, ali Balaševića i Gibonnija nikako ne mogu izostaviti iz svoje muzičke kolekcije. Pronašla sam još jednu pjesmu koju je postavila, a koja mi je stvarno prelijepa: Andrea Bocelli ft. Giorgia - Vivo per lei.

Mislim da već imam dosta izgrađen muzički ukus pa bi ga sad bilo teško mijenjati, ali uvijek sam spremna poslušati nešto novo, čak i ako nije blisko onome što inače slušam.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Muzički ukus članova Empty Re: Muzički ukus članova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

Zid :: Umetnost :: Muzika

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu