Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vaš životni prostor

+5
enigma_
Bult
polly88
Nelly
Troja
9 posters

Ići dole

Vaš životni prostor Empty Vaš životni prostor

Počalji od Troja Pon Jun 20, 2011 9:41 am

Nekim ljudima je veoma važno kako je uređena soba ili stan u kome žive. Oni se trude da daju lični pečat svemu izborom boje, slika ili fotografija, namjestaja, stvari, što taj prostor čini onim sto jeste. Drugi svoje mjesto življenja tretiraju kao hotel i ne mijenjaju ni detalj, nego prepuštaju ideje o tome kako bi prostorije u kojima žive trebale izgledati drugim ljudima. Mladi ljudi obično imaju manje novaca, pa rijetko utiču na krupne stvari u uređenju, ali mogu pomagati roditeljima u izboru boja ili namjestaja, ili stavljati svoje postere ili lutke, knjige, igračke ili cvijeće kao ukrasne predmete u sobu.

Da li je vama važan izgled prostora u kome živite?
Da li ste i sami uticali na izgled svoje sobe ili stana u kome živite?
Koje boje volite da koristite pri uređenju - bijelu, pastelne boje ili jake boje?
Da li smatrate da ste ostavili lični pečat na svoje okruzenje stavljanjem sitnih detalja?
Boravite li često u stanu, ili samo gledate kako da što prije izađete napolje?
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od Nelly Pon Jun 20, 2011 11:14 am



Da li je vama važan izgled prostora u kome živite?

Naravno da je vazan. Jedna od bitnijih stvari je prostor u kome zivim.
Da li ste i sami uticali na izgled svoje sobe ili stana u kome živite?
Naravno. Uticem na, i menjam sve ono sto mogu zarad svog dobra, kao i mojih ukucana.
Koje boje volite da koristite pri uređenju - bijelu, pastelne boje ili jake boje?
Volim pastelne boje i prirodne materijale.
Da li smatrate da ste ostavili lični pečat na svoje okruzenje stavljanjem sitnih detalja?
Nema sitnih detalja, osim ogledala, zavesa, svecnjaka, i poneka slika. Volim velike prostorije sa sto manje namestaja i dosta svetla.
Boravite li često u stanu, ili samo gledate kako da što prije izađete napolje?
Ne boravim, ja uzivam u svom stambenom prostoru.


Nelly
Nelly
Profi
Profi

Broj poruka : 362
Ženski Datum upisa : 06.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od Troja Pon Jun 20, 2011 9:15 pm

Vazno mi je kakav je prostor u kome zivim. Jedna od prvih stvari koje sam samostalno stavila da promijenim taj prostor kao tinejdzer bio je dzinovski poster Bijelog Dugmeta (2 x 1 metara) i mnogo manjih kojima sam oblijepila vrata. Zatim sam stavila dvije vunene lutke koje mi je poklonila najbolja drugarica iznad svog radnog stola. Poslije sam odrasla, pa kupila kaktuse, statuicu Atine, stalak za novine i pomagala u izboru boje cilima.

Sa svojim sadasnjim partnerom sam zajedno birala boje stana, koje su uglavnom jake i tople boje - takve nikada nisam vidjela da se koriste u Jugoslaviji, uticaj su engleskih ideja o unutarnjem uredjenju stana. Takodje sam pomagala u izboru namjestaja i slika, a iskljucivo su moje i neke plisane igracke koje drzimo u jednoj od soba.

Inace, stan mi je mjesto za odmor. Volim da izlazim i to cinim kada god to vrijeme dopusta, ali uzivam i da se opustim kod kuce gledajuci tv ili slusajuci muziku.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od polly88 Uto Jun 21, 2011 8:42 am

I meni je dosta važan izgled prostora u kojem živim. Kada sam kući, dijelim sobu s bratom i točno se vidi što je moje, a što njegovo. Imam nekoliko polica s knjigama, na zidu mi je veliki poster Garfielda, a na noćnom ormariću lampa za čitanje. Što se boja tiče, baš ovo ljeto planiram obojati sobu u dvije boje - bordo i boja bijele kave. Bilo je u dogovoru s bratom, ali njemu baš nije previše stalo do boja pa je odluka uglavnom moja. Dosta sam često u svojoj sobi (kad sam kući). Tu mi je sve što trebam, imam svoj kutak i poznajem ju pa se osjećam sigurno.

No preko tjedna sam uglavnom u stanu (u gradu u kojem studiram). On je, naravno, iznajmljen pa nisam mogla utjecati na izbor boja, namještaja... ali svidio mi se čim sam ga vidjela. Naravno, i u njemu sam ostavila svoj pečat - poster benda na zidu, crtež koji sam dobila od prijateljice pokraj kreveta, radni stol pun knjiga, svjećnjak na stolu... Volim i u njemu boraviti, ali od silnih obveza ponekad mi se dogodi da samo prespavam u stanu (ako i to...).

Općenito ne volim bezlične prostore - kada se ni ne vidi da netko živi u stanu, ili kada se ne vidi što ta osoba voli...
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od Bult Sre Jun 29, 2011 2:59 am

Meni je moj zivotini prostor uvijek bio veoma vazan. Jos dok sam dijelio sobu sa bratom bilo mi je vazno da ta soba sto ljepse izgleda. Otkad znam za sebe kupovao sam casopise i knjige za unutrasnje uredjenje. Kasnije kada sam dobio svoju sobu uredio sam je totalno po mojim zeljama, sa puno slika na zidovima i puno knjiga na policama. Naravno nisu nedostajale ni ploce i kvalitetna muzicka linija. Tu bih se zatvorio i uzivao u svom svijetu.

Kasnije sam od sobe napredovao do stana i veliki trud ulozio u njegovo uredjenje. Tada sam mogao ispuniti ono o cemu sam godinama mastao.

Mozda sam se u zivotu mogao baviti unutrasnjim uredjenjem, ali mozda je to jos ljepse imati kao hobi.

Pokusavam da stan odrzavam sto urednijim, ali to nije uvijek lako, jer vremena nikad dovoljno.

Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od enigma_ Pet Jul 01, 2011 7:16 am

O, daaaaaaaaa..naravno da mi je veoma bitan moj životni prostor.Posebno dnevni boravak i kuhinja, verovatno što tu najviše provodim vremena.
Tako da su te dve prostorije baš onako kako ja želim. Dok spavaća soba nije. Tu smo se kao dogovarali (svađali) i nisam uspela da spavaća soba bude onako kako sam ja želela.
Zanimljivo dok smo bili mlađi, nije bilo raspravke oko spavaće sobe, bila je po mom ukusu.No, sad nije, verovatno zato i stalno pišem kako nemam sobu :D
Dečije sobe su sada onakve kako oni žele, tu se ne mešam, dok oko spavaće sobe je bilo nesuglasica.
Kupatilo je isto moje...samo ne znam dokle će biti, jer nešto čujem da će da menjaju ono što sam ja već promenila.
Inače volim urednosti pastelene boje :)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od nexstosic Ned Jul 03, 2011 9:50 am

Troja ::
Da li je vama važan izgled prostora u kome živite?
I da i ne. Najbitnije mi je da mogu da se snađem i da znam gde sam šta ostavio, što mi je najlakše u 'uređenom haosu'.

Troja ::Da li ste i sami uticali na izgled svoje sobe ili stana u kome živite?
Uvek ja utičem, sem kad dođe majka. E onda ne bih znao ni gde mi je mobilni telefon koji je bio na stolu.

Troja ::Koje boje volite da koristite pri uređenju - bijelu, pastelne boje ili jake boje?
Pa neke lagane boje, da ne budu mnogo upadljive, niti da su baš bele. Svetlije varijante.

Troja ::Da li smatrate da ste ostavili lični pečat na svoje okruzenje stavljanjem sitnih detalja?
Naravno da jesam, obeležavam stalno nešto. Poslednji put sam iz Ferrero kugli odlepio one nalepnice i pozalepio po celom kompjuteru i olovkama koje često koristim.

Troja ::Boravite li često u stanu, ili samo gledate kako da što prije izađete napolje?
Volim svoj svet u sobi, ali ne mogu mnogo da izdržim a da ne izađem napolje, da udahnem svež vazduh, barem da održim neku kondiciju, iako to radim neretko i u sobi.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od ces@ric@ Sre Apr 03, 2013 12:00 am

Ja sam jako dugo vremena dijelila s nekim sobu, najrpije sa bratom, kasnije sa cimerkom. Kad sam konacno dobila svoju sobu bilo mi je znacajno da je uredim po svojoj zelji. Naravno, tad nisam zaradjivala, tata me finansirao, pa je prvobitno moja soba bila u nekom njegovom stilu. Srecom, mi imamo dosta slican ukus (za razliku od maceha, koja se isto petljala, ali se nasi ukusi skoro u potpunosti razlikuju). Postepeno sam mijenjala i uskladjivala sa onim sto se meni dopada. Naprimjer police sam prefarbala u crno da idu uz radni sto. Kupila sam krevet, koji nije u stilu koji zelim, ali je bolji od onog kakav su moji zeljeli za mene ili kakav sad brat ima. Volim zelenu boju, pa sam dodala nekih zelenih detalja, tipa prekrivaca za krevet (ne znam za vas, ali moj krevet mora imati prekrivac), zeleni okvir za sliku... Moj pecat su i moje plisane igracke, koje sam dobila na poklon od raznih ljudi i koje drzim na ormaru u sobi.
Imam i jedan ram za slike koji drzim na zidu i te slike mijenjam u prosjeku jednom godisnje. Moj su pecat, jer niko sem mene ne voli apstraktnu umjetnost. Tata je recimo insistirao na slikama gradova, koje ja ne volim. Trenutno imam tri slike koje sam ja uslikala i koje sam napravila u crno-bijeloj varijanti, ali nisam pretjerano odusevljena njima.
Uskoro se ponovo selim i mislim da cu tad opet dosta toga mijenjati kako bi uskladila da sve bude onako kako zelim. Sad sam u vecoj mogucnosti jer radim i zaradjujem. Zelja mi je da napravim crno-smedje(oker)-zelenu kombinaciju...
Nisam ljubitelj nekih figurica, ponjava i slicnog. Jezim se od tog. Moja maceha to obozava, pa mi je toga nanosila, no konacno sam se rijesila nakon selidbe :)

U zadnje vrijeme jako malo vremena provodim kod kuce, pogotovo u svojoj sobi, no to ne umanjuje moju zelju da taj prostor lijepo izgleda :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od enigma_ Uto Avg 06, 2013 4:29 pm

Onim delom stana koji baš ja koristim, sam više nego zadovoljna.
Pre nekih mesec dana stan je renoviran. Sad imam četiri sobe,dnevnu i kuhinju. Ali nemamo terasu, koja mi jako nedostaje, kao što nemamo špajz :( 
Ostavili su mi od terase mali deo da kao bude špajz i jeste to uređeno tako da je su samo police, no meni fali terasa. Evo sada umesto da sedim na terasi i pijem kafu, ja sam u dnevnoj.Terasa je sada kuhinja.Sa terase -kuhinje se ulazi u dnevnu, koja je ostala ista kao i ranije, a iz dnevne se ulazi u moju sobu. ranije je to bio špajz:( 
Dnevna soba se nalazi između moje sobe, naše spavaće i kuhinje.
Moja soba je mala, samo ležaj je mogao da stane, plakar, neka natkazna uz krevet i ništa više :( 
Naša spavaća je veća i udobnija, ista je kao i pre :) No pitanje je vremena koliko će još biti to naša spavaća...
Dečije sobe su ostale iste, menjan je samo nameštaj.Ne sviđa mi se Sandrin izbor nameštaja, pokušala sam da je ubedim da to što je ina umetnička duša ne mora isticati u sobi preko boje nameštaja, do boje zidova.
Markova soba je ok, prava muška soba. Ima jedan plakarčić koji je uz njegov plakar, to je plakarčić za devojkine stvari.Moram da priznam da mi je malo to zasmetalo, no nisam ništa rekla niti ću ikada reći.
Ne znam zašto imam osećaj, kako ja, tako i Vilotić, da naša spavaće soba će biti za par godina Markova:(  iskreno, ne želim to, ne zbog sobe, već ne želim da živimo u zajednici ni dan, a kamoli par godina.Jer Vilotić ne može da putuje nekih osamdeset kilometra do posla.
Tako da je velika verovatnoća da ćemo Vilotić i ja biti u mojoj sobi i da sam ja svesno nas nabila  u taj "špajz" :( 
Možda to nisam trebala da radim.
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od ces@ric@ Čet Jan 29, 2015 11:01 pm

Prosle godine sam se preselila da zivim s momkom. Konacno uzivam u uredjivanju cijelog stana, ne samo jedne sobe. Istina, ovaj stan samo iznajmljujemo, ali namjestaj koji imamo nam ostaje gdje god da odemo. Prosle sedmice sam kupila radni stol, ugaoni, kakav sam vec dugo zeljela. Odlicno se uklopio u nasu spavacu sobu. U biti momak i ja se slazemo i najvise novca dajemo na uredjenje stana. Ja zaista uzivam u tom. Dok se kupovina odjece svela na to da nesto zgrabim i bez probanja kupim, ovo pazljivo birkam.
Nas pecat su vjerovatno magneti na frizideru, suveniri iz gradova koje smo uglavnom posjetili (i dva od mog brata, koje nismo, ali planiramo). Bijela orhideja u dnevnom boravku je takodjer moj pecat, a zadrzala sam i plisane igracke :D


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od Still_dreaming Uto Maj 12, 2015 10:57 am

Mnogo mi je važno kako izgleda mesto na kome živim. Imam utisak da ono velikim delom utiče na moje raspoloženje i na moje viđenje svega onoga što se nalazi izvan njega.

Prethodni stan me je gušio svojom učmalošću, starošću, neinventivnošću, zatvorenošću. Ovaj stan me golica, inspiriše me.

U njega sam prvo doneo knjige i obezbedio mesto za njih. Za ostalo se našlo mesta. Odmah sam počeo da razmišljam da uramim minijaturne crteže jedne umetnice sa Instagrama u jedan ram. Da to odštampam kako valja i stavim na zid tako da svako ko dođe otkad pozicioniram to na zid zastane nekoliko trenutaka pred tim, jer to se ne gleda ovlaš, pošto je jako sitno. Ali ne zbog toga, nego zato što bih ja zastajao često pred tim.

Odvek sam želeo svoj kutak, mesto na kom ću moći da se osamim. Da, znam da to zvuči kao da nisam razmišljao o zajedništvu - jednostavno trenutno nisam za zajedništvo. Hoću da budem sebičan, da budem ja, da se vidi moj pečat.

Dok sam išao u srednju školu, kupovao sam časopise za uređivanje stana i maštao da ću upisati dizajn enterijera (zato, između ostalog, i volim da gledam Ikine radove na tu temu).

Zato jedva čekam da steknem uslove da imam svoj stan i da ga uredim po svojoj želji. I siguran sam da ću se prvo pozabaviti policom za knjige i (počasnim) mestom koje če ona zauzeti. A pošto sam od onih koji vole da odlažu zadovoljstvo (čak i kad su najbanalnije stvari u pitanju), pomalo se i plašim trenutka u kom ću shvatiti da sam završio uređivanje i da je to to.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od Dionis Uto Jun 16, 2015 11:19 pm

Huh, nije mi baš preterano bitno kako izgleda prostor u kom živim. Normalno je da volim da mi je pred očima nešto što mi se dopada ali nisam opsesivan u vezi toga. Urednost? To je već nešto drugo, no, svakako, ne bih mogao da živim baš u sterilnom prostoru pa je u redu ukoliko postoji i malog haosa - u kom se zapanjujuće dobro snalazim.
Da, jesam učestvovao u izgledu sobe i generalno stana, no, činjenica je da svako odrastanje ima neku svoju fazu - ono što mi se nekad dopadalo i oko čega sam kao tinejdžer bio okružen, danas ne bih mogao. Boje mi ne predstavljaju apsolutno ništa, sem u slučaju zidova - volim kad su beli ili neutralnih svetlih boja, a od stvari jedino da nisu previše šarene. Želeli mi to ili ne, u svakom životnom prostoru ostavljamo tragove i vlastite pečate, tako da - da, ima ih i to svuda. :D
Boravim često u stanu jer tu se i osećam najprijatnije. :)
Svuda pođi kući dođi, što bi se reklo.
Dionis
Dionis
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 24
Muški Datum upisa : 14.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vaš životni prostor Empty Re: Vaš životni prostor

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu