Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dueti

+5
Troja
Maja
polly88
ces@ric@
Still_dreaming
9 posters

Zid :: Umetnost :: Muzika

Ići dole

Dueti Empty Dueti

Počalji od Still_dreaming Pet Okt 07, 2011 3:53 am

Koji su po vašem mišljenju najbolji dueti? Ko je to uspeo da se pronađe, spoji i stvori nešto zajedničko?
Koji dueti su vas iznenadili? (kada npr. izvođači koji pripadaju različitim žanrovima snime duet)
Koji dueti su po vašem mišljenju totalni promašaj? Zbog čega?


*Možete postaviti i video.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od ces@ric@ Pet Okt 07, 2011 9:28 am

Po meni malo neobican, ali prekrasan duet:





"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od polly88 Sub Okt 08, 2011 8:43 am

Oh, ima toliko dueta koje volim, ali teško mi ih se sad svih (ili većine) sjetiti... No već nekoliko dana iznova i iznova preslušavam jedan koji me obara s nogu. To je suradnja Jonathana Davisa iz grupe Korn i Amy Lee iz grupe Evanescence, a radi se o pjesmi Freak on a Leash. Pjesma je zapravo snimljena za album MTV Unplugged gurpe Korn, a Amy je bila gost. Davis me s vremena na vrijeme stvarno zna iznenaditi svojim glasovnim mogućnostima (valjda zato što uglavnom nisam na to navikla slušajući nu metal), ali Amy ima predivan glas uvijek :) Nisam ih nikada zamišljala zajedno pa sam se ugodno iznenadila kada sam prvi put čula njihovu zajedničku izvedbu (koja mi čak bolje zvuči od originala).



Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od Maja Pon Okt 10, 2011 7:22 am

Isto kao i polly, ima dosta dueta koje volim. Ali nekako prvi koji mi uvek padne na pamet kad pomislim na duete je pesma Henry Lee, mislim da su je P.J i Nick snimili kad su bili u vezi. I u spotu i u njihovom zajedničkom pevanju se vidi da bliskost, iskrenost.. nije usiljena nego autentična, bar sam ja uvek tako doživljavala tu pesmu. Kad duet naprave ovakva dva vanserijska muzičara, to retko kad može da omane. :)


Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od Troja Pet Okt 28, 2011 12:59 am

Evo ga jedan vjecni duet koji me je odusevljavao kao djevojcicu - Simon i Garfunkel u svom najboljem izdanju.


Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od polly88 Sub Okt 29, 2011 4:09 am

Ovo je tako sjajna izvedba da znam i zaplakati slušajući ju. Pjesma je stara skoro 30 godina (što se vidi i po Cockeru :D), ali mislim da ju vrijeme nikada neće pregaziti.



Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od amaranth Sub Okt 29, 2011 12:00 pm

Dvoje potpuno različitih umetnika koji su stvorili savršen (moje je mišljenje) spoj.



‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od Maja Pon Okt 31, 2011 9:38 am



Kad je Bowie u pitanju nemam nikakav komentar, prosto ostanem bez teksta. Svaku pesmu, bilo u duetu ili obradu, uvek podigne na neki n-ti stepen, ne znam kako to da objasnim..

Maja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6121
Ženski Datum upisa : 19.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od polly88 Sub Dec 03, 2011 3:21 am



Pjesma "Love Hurts" jedna mi je od najljepših balada. Zato sam se malo bojala poslušati ovu obradu... Osim toga, Keitha prije svega cijenim kao gitaristu i znam da kao vokal nije ništa posebno. Ali je zato Norah Jones toliko "izvukla" pjesmu, da sam ostala paf :) Prekrasan glas, čak mi se čini da se dobro nadopunjava s Richardsom.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od nexstosic Sub Dec 03, 2011 8:57 pm



'Ajde ko ih napravi, nego ko ih sastavi ? Ovo je vrhunski duet dva umetnika: muzičke parodije i muzičke zabavne pesme.

Kol'ko sam dueta slušao, ne bih mogao ni za jedan da kažem da je 'promašen', barem na takve nisam naletao.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od ces@ric@ Ned Jul 08, 2012 11:59 am

Danas sam cula duet Dragane Mirkovic i Plavog orkestra. Iznenadio me jer pripadaju razlicitim zanrovima. Pjesma je totalno glupa, ali udje u uhoi samo se zateknes kako ponavljas "Ti mislis da je meni lako, lako..." :buahahhaha:



"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od Born to die Uto Avg 28, 2012 5:42 am


Trenutno mogu da se setim dva najbolja dueta,a sigurna sam da ih imam jos mnoooogo.
To su Tina Tarner i Eros Ramazzotti - "Cosas de la vida"
Neka Ukraden i Zeljko Samardzic- "Samo je nebo iznad nas"
Iako ne volim Nedu bas kao licnost, odlicno peva i ima dobrih pesama, pogotovo starih....ali ovaj duet je odlican.





Born to die
Born to die
Profi
Profi

Broj poruka : 315
Ženski Jarac Godina : 34
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od promaja Uto Mar 17, 2015 5:24 am

promaja
promaja
Početnik
Početnik

Broj poruka : 91
Muški Datum upisa : 23.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dueti Empty Re: Dueti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


Zid :: Umetnost :: Muzika

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu