Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Recepti

5 posters

Ići dole

Recepti Empty Recepti

Počalji od Troja Čet Feb 23, 2012 1:50 am


Svi mi ponekad kuvamo i imamo neke svoje omiljene recepte za koje vjerujemo da su veoma dobri. Ovo je kutak gdje recepte za svoje specijalitete možete podijeliti sa ostalim forumašima.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od Troja Pon Feb 27, 2012 2:08 am

Ovo je recept za bifteke koje volim spremati i posebno mi je vazno sto se moze napraviti za 7-8 minuta.

Sastojci:
2 bifteka (vrlo je bitno da je meso vrlo kvalitetno)
malo ulja
so
biber
malo putera

Pripremanje:
U tavu ne stavljate ulje. Bifteke samo malo nauljite (nekoliko kapi ulja koje razmazete prstom po mesu), posolite i pobiberite sa obje strane. Pecete u tavi na dosta jakoj vatri. Zagrijte platu, pa onda pecite bifteke tri minute, zatim okrenite na drugu stranu, pa pecite jos tri minute. Po isteku vremena stavite biftek na tanjir i mozete dodate vrlo tanki listic putera po vrhu. Ovo jelo mozete jesti sa saltom, gljivama, pire krompirom i slicnim prilozima.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od polly88 Pon Feb 27, 2012 9:50 am

Evo jedan recepti iz moje studentske kuharice :D

Paprike punjene krumpirom
½ kg baburastih paprika
½ kg krumpira
2 dl vrhnja (pavlaka)
sol, papar
ulje
Paprike (cijele) operite i očistite od sjemenki. Krumpir ogulite i naribajte, posolite, popaprite, pouljite i napunite paprike. Punjene paprike posložite u tepsiju, svaku prelijte vrhnjem i pecite na laganoj temperaturi (150⁰C) u pećnici oko 1 sat.

P. S. Ja vrhnje stavljam tek kada serviram papriku, a fino je i sa svježim sirom (pogotovo ako volite hladno-vruće kombinacije). Ovo se može poslužiti kao prilog uz neko meso, ali može se jesti i samo (inače ovo vole moje prijateljice vegeterijanke).


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od polly88 Ned Jun 10, 2012 1:46 am

Jastučići iznenađenja

Sastojci:
1 kg brašna
4 jaja
350 ml mlijeka
150 g naribane šunke
150 g naribanog sira
sol
papar
peršinov list

Priprema: Jaja, brašno i mlijeko umutimo u jednoličnu smjesu, dodamo šunku, sir i začine. Smjesu žlicom stavljamo pržiti u kipućem ulju.


P. S. Ja sam malo improvizirala, tako da sam umjesto šunke stavila sitno nasjeckanu kobasicu i nisam imala peršinov list... Servirala sam uz svježi sir, paradajz i krastavce. Bilo je odlično :)
Recepti Jastu269i263iiznena273e


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od enigma_ Ned Jun 17, 2012 4:05 am

Musaka od pohovanih tikvica :sparrow:

Ustati pre zore. oljuštiti tikvice ( 2 kg) iseći što tanje i posoliti. ostaviti da stoji dva sata.
600 grama mlevenog mesa sa glavicom crnog luka ispržiti na tihoj vatri.
Iscediti tikvice od tečnosti koje su pustile,
Svaki listić tikvice valjati u brašno pa u jaja i pržiti na vrelom ulju (treba Vam dva sata za prženje pohovanje tikvica)
Polovinu od pohovanih tikvica poređati u vatrostalnu činiju, preko tikvica staviti prženo mleveno meso, a preko mesa ostatak tikvica.
Umutiti dve pavlake i tri jaja i preliti musaku.Preko musake sipati malo ulja.
Rernu ugrejati na 200 stepeni. pa tek staviti musaku da se zapeče.
Musaku peći najviše pola sata.

Juneća čorbica

Pola kile junetine ( ja kupujem but) pileća leđa i povrće.
Povrće: Šargarepa, paškanat, peršun, celer, crni luk.
Svo povrće što sitnije iseckati.
Junetinu iseckati na kockice, a par pilećih leđa ne seckati, već ih staviti cela da se kuvaju.
Povrće i meso sjediniti i naliti vodu oko dve litre.
Ubaciti neko zrno bibera i kuvati nekih sat vremena.
Kad je kuvano, umutiti dva jaja sa 50 gr griza, malo peciva i praviti kašičicom knedle.
Knedle spuštati dok vri čorba i kuvati još nekih desetk minuta.
Pre toga posoliti i začin po ukusu.

Sladoled torta

10 belanaca umutiti sa 10 kašike šećera, u umućenu masu dodati jedno pecovo i 11 kašike brašna i par kašika ulja.
Peći na 200 stepeni pola sata...kad je pečeno, preliti sa litrom kuvanog, zaslađenog hladog mleka (kora se ne vadi iz pleha).Da bi upila mleko, kora mora da bude vrela, a mleko hladno.
Fil:
1.Skuvati tri pudinga od vanile u pola litre mleka.
2. Skuvati tri pudunga od čokolade u pola litre mleka.
Hladne filove odvojeno mutiti sa po 125 grama margarina.
Preko kore namazati fil od vanile, pa fil od čokolade
Odozgore šlag.

Za sve ovo Vam treba ceo dan Shocked
Nemoj da spremate ovakav ručak nedeljni, nek se nose svi u... :buahahhaha:
Još ako ne smete da jedete to, ijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaoooooooooooooooo girl_cray.gif

enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od enigma_ Pon Jul 09, 2012 3:59 am

Punjene parike sa sirom

Brzo i jednostavno :)

Desetak paprika za punjenje
Kilogram jačeg sira
Pet jaja
Par paradajza.

Sir ispasirati i dodati malo pavlake (jedna mala pavlaka), zatim izmućkati jaja i sjediniti sa sirom,
U sir i jaja, dodati malo ulja.
Puniti parije i sirom i zatvarati ih paradjazem.
Namazai tepsiju uljem i ređati punjen parike i peći nekih sat vremena.
Pre pečenja parike poprskati uljem pa u rernu.


Kad sam kod paprika, da čas napišem kako brzo da napunite parike sa mesom.

Četrnaest paprika (ja toliko kupuje :D ), pola kilograma mlevenog mesa, 300 gr pirinča,luk, šargarepa, peršun i začin.
Njapre skuvati pirinač.Dok se pirinač hladi, spremiti fil.
Fil:
Sitno seckani luk propržiti na ulju, dodati meso i pržiti još nekih pola sata.
U meso dodati, rendanu šargarepu, seckan pešun, alevu pariku i sve to fino sjediniti.
Na kraju dodari kuvani pirinač uz stalno mešanje.
Napuniti paprike, zatvoriti ih paradajzom i ređati u neku dublju tepsiju.
Punjene parike preliti sa: čaša vode, malo začina, malo aleve parike, kašičica brašna, malo ulja.Sve to izmešati i preliti parike.
Staviti ih u rernu i peći najviše sat vremena.

Sladoled givenheart

Pola kilograma šlaga
Litra mleka
300 gr šećera
10 vanilinih šećera
200 gr mlevene plazme
Voće

Umutiti šlag sa mlekom, postepeno dodavati mleko, šlag mora da bude čvrst, čvršći nego za filovanje totre.
Podeliti umućen šlag na dva dela, u jedan staviti miksovano voće,a u drugi plazmu i vanilin šećer.
Sipati u plastičnu posudu voćni i plazma krem.
Smrznuti.
Da bi se vadile kuglice, topla kašičica (ako nemate kašiku za sladoled) i ređati kugle u činijicu.
Preko sladoleda može i voće, čololada (po želji)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od Troja Pon Jul 09, 2012 8:38 am

Pitala bih te privatnom porukom, ali vjerujem da će i ostale forumaše interesovati na kojoj temperaturi pečeš paprike. Hvala unaprijed. givenheart
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16896
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od enigma_ Pon Jul 09, 2012 10:34 pm

Troja Tebi sam odgovorila sada, a sada na pišem ovde, vidim da mi to promaklo.
Moja rerna je malo slabija, pa ja to pečem na najjačiu temperaturu.
Ako je rerna dobra,peći na 200 i ne gledati na sat, već gledati parike da l su dobile boju i da l su pečene.
Znači da porumene i da su mekane. :)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od polly88 Uto Jul 24, 2012 2:25 am

Pizza palačinke

Sastojci:
10 palačinki
150 g šunke
150 g sira
kečap
origano
ulje

Priprema: Ispržite palačinke. Dno vatrostalne okrugle posude premazati uljem. Složite prvu palačinku. Bogato je premažite kečapom. Stavite drugu palačinku i nju premažite, zatim treću i također je premažite kečapom, a onda rasporedite isjeckanu šunku, naribani sir i origano. Ponovite postupak ispočetka. Posljednju palačinku premažite kečapom, stavite dosta naribanog sira i na kraju origano. Zapeći u zagrijanoj pećnici na 200 stupnjeva oko 10 minuta.


Ako nekome treba, evo recept i za palačinke:
Smjesu za palačinke pripremite od: 2 jajeta, 150 g brašna, 300 ml mlijeka i malo soli. U zdjelu stavite brašno, jaja, sol i mlijeko te pjenjačom dobro izmiješajte kako biste dobili glatku smjesu. Na zagrijanoj tavi za palačinke s malo masnoće ulijevajte zaimačom lijevano tijesto te ga brzim okretanjem tave rasporedite po cijeloj njezinoj površini. Kada palačinka na površini promijeni boju, okrenite je pomoću palete i kratko pecite na drugoj strani.


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od polly88 Uto Sep 18, 2012 10:40 pm

Meksički čokoladni napitak

Sastojci:
2 žlice kukuruznog brašna
2 žlice mljevenog amaranta (sameljite u mlincu za kavu)
pola žličice cimeta
250 ml vode
prstohvat soli
400 ml mlijeka
25-50 g tamne čokolade

Priprema:
U loncu pomiješajte prva četiri sastojka i stavite na srednje jaku vatru. Kad smjesa zakipi, dodajte sol i kuhajte poklopljeno desetak minuta na laganoj vatri. Kuhanoj smjesi miješajući dodajte mlijeko i kockice čokolade. Kad se čokolada istopi, napitak je gotov.


P. S. Nisam imala gdje nabaviti amarant (niti znam gdje bih ga uopće mogla nabaviti), tako da sam stavila samo malo više kukuruznog brašna i kraće kuhala (oko 5 min.). Jako je ukusno :)


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od male Uto Sep 18, 2012 11:52 pm

Lovačke šnicle a la Male

Potrebni sastojci:
2,5kg buta od divlje svinje
1 kg ovčetine
400g crnog luka
0,5kg šampinjona
0,2l mlevenog paradajza
0,6l belog vina
dve glavice belog luka
peršunov list
ljuta tucana paprika, kim, biber, kari, soja sos


2,5kg buta od divlje svinje i 1 kg ovčetine iseći na manje šnicle, izlupati i usoliti. Ostaviti 2 dana u frižideru.
Meso na jakoj vatri propržiti kratko na ulju u složiti u zemljanu šerpu. Ostaviti na toplo (na ringlu).
U tiganju gde se pržilo meso ispržiti 400g sitno seckanog crnog luka. Dodati ljutu tucanu papriku, kim, biber, kari, mleveni paradajz i malo vina. Pustiti da provri. Dodati 0,5kg šampinjona seckanih na listiće i soja sos. Pustiti da provri, pa dodati pregršt seckanog (ili suvog) lista od peršuna, dve veće glavice belog luka sitno seckanog i naliti ostatak vina. Kada provri, naliti šnicle i kuvati uklopljeno pola sata. Prebaciti u vrelu rernu i, i dalje uklopljeno, peći na 200 stepeni sat i po. Ostaviti u vrućoj rerni još pola sata.


To izgleda ovako:
Recepti Lovackesnicle2

male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od male Uto Sep 18, 2012 11:58 pm

Jagnjeći perkelt A’la Male

Perkelt je vrsta gulaša koji se pravi od jagnjetine ili jaretine. Ređi je od klasičnog gulaša.
Spremao sam u kotliću za više ljudi (10 nenormalno ješnih koji jedu za po dvojicu normalnih ljudi) pa vi kombinujte količinu prema potrebama.

Sastojci:
4,3kg jagnjeće ili od mlade ovce plećke sa potplećkom i rebrima
0,65kg juneće plećke
1kg crnog luka
1kg šargarepe
1,5 kg krompira
4 velike paprike
2 otrov ljute papričice
2dcl belog vina
5g bibera, so, ulje, 1 dodatak za gulaš, slatka aleva paprika, 0,5l tomatino paradajza
Posebno: 3 kašike projinog brašna, 2 kašike margarina ili maslaca, soja sos, tabasko sos, vorčester sos, kari, đumbir u prahu, kardamon u prahu, cimet.

Meso prvo odvojiti na delove posebno plećku, potplećku sa rebrima, deo leđa i vrat, špic grudi. Otkostiti plećku, vrat i leđa. To meso i junetinu iseći na komade veličine osrednjeg dlana (bez prstiju) debljine 1,5cm. Loj sitno iseckati ako je u većim grumenima, a ako je u manjim ostaviti uz meso. Špic grudi satarom iseći na komade dužine 5 cm. Rebra posebno odvojiti i iseći na komade dužine prsta. Složiti u sud. Junetinu na dno, pa jagnjeće meso, pa kosti sa mesom (rebra i špic grudi) i na kraju masne delove. Posoliti, pobiberiti i naliti vino. Odozgo opet posoliti jer je vino spralo so.
Samleven luk i jednu samlevenu šargarepu, ulje i malo soli staviti na vatru i pržiti. Dodavati po malo vode, ali tako da uvek vrijucka. Dodati alevu papriku – 4 kašike i krupno isečenu ljutu papriku. Kada se to lepo prodinsta (20-30 minuta), i da sada je dodato više od litar vode, ubaciti krupno isečenu šargarepu. Neka ostane odozgo, bez mešanja, dok ne počne da opet vri. Tada primešati. Pustiti da malo vri pa dodati masne delove mesa i sitno isečen loj. Kada provri, promešati i opet sačekati nekoliko minuta pa ubaciti meso sa koskama. Isti postupak. Postepeno dodati i ostatak mesa. Dodavati vodu da bude tečno. Ubaciti krupno isečen krompir. Posle sat vremena dodati paprike isečene na deblje rezance. Kuva se dok to ne uvri uz povremeno mešanje (pažljivo da se krompir ne raspadne). Postepeno dodati tomatino. Kada je jelo pri kraju kuvanja, dok lagano ključa, dodati smesu za gustinu, kuvati 15 minuta iz pažljivo mešanje. Dodati dodatak za gulaš. Kuvati još 15 minuta.
Smesa za gustinu: viljuškom pasirati 3 kašike projinog brašna i 2 kašike margarina. Kada se izjednači masa, dodati po malo soja sosa, tabasko sosa, vorčester sosa, karija, đumbira, kardamona i cimeta, prema ukusu. Ponovo izjednačiti.
Recepti 1074883

Recepti 1074885


Recepti 1074888


Recepti 1074893


Recepti 1074890


Recepti 1074895


Recepti 1074899


Recepti 1074916


Recepti 1074917

male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od male Sre Sep 19, 2012 12:04 am

Čorba od pečuraka A la Male

Ova čorba je pravo zadovoljstvo za čula ali i zdravlje! (Može i Šolim da jede smajli-a095.gif )
Od sastojaka za 5 litara čorbe, treba vam sledeće:
600g šampinjona
50g suvih vrganja
30g suvih bukovača
0,5 l mleka
1 osrednji paškanat
0,5 celera
2 kašike brašna
3 glavice crnog luka
3 češnja belog luka
So, biber, kari, vegeta
Recepti Corbaodpecuraka1


Crni i beli luk samelji ili narendaj. Posoli i proprži ga, ali ne sme da se užuti. Dodaj malo vode i dodaj brašno. Kada to malo ukuvač, izgledaće kao pire. Sada dodaješ rendano povrće, začine i po malo vode - ukupno do pola litra. Kada to lepo provri, ubaci suve pečurke. Prokuvaj to neki minut pa dodaj šampinjone sečene na krupnije listiće. Sipaj mleko. Kada provri, postepeno dodaj vruće vode do potrebne količine.
Recepti Corbaodpecuraka2



E, sada pazi da ne iskipi. Mleko je to!
Zapeniće kako kada se kuva mleko. Tada mešaj i smanji vatru da samo vrijucka. Za par minuta, prestaće da peni. Tada više ne može da iskipi. Pojačaj i kuvaj . Sat i po.
Recepti Corbaodpecuraka3


Kada isključite i čorba malo odstoji, evo kako treba da izgleda:
Recepti Corbaodpecuraka4


Preporuka je da stavite malo više bibera i soli.
male
male
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 6176
Muški Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 15.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od enigma_ Ned Nov 04, 2012 10:16 am

Pesak torta

Litar i po mleka, pola kg šećera, u to skuvati šest podinga od vanile.
Dva margarina umututu sa 200gr šećera u prahu i sjediniti sa hladnim pudingom.
Masu podeliti na tri dela.
U prvi deo staviti 300 gr mlevene plazme
U drugi deo dodati 300 gr kokosa
U treći deo dodati 300 gr mlevenih oraha.

Na tacnu staviti prvi deo, pa preko drugi i onda treći..(znači rukom rastanjiti deopo deo)
Odozgore jak šlag :D ( 300 gr šlaga i postepeno dodavati kiselu vodu, najpre dve čaše, onda po ukusu dolivati i mutiti)


enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od ces@ric@ Ned Dec 23, 2012 1:52 pm

Supa od tikvica (4 osobe)

Sastojci:
1 veca glavica luka
1 manja tikva
2-3 cesnjaka bijelog luka
2 veca krompira
150 ml vrhnja za kuhanje
Puter (ne mora, moze i ulje)
So, biber
Vegeta (skoro nista ne pravim bez nje :) )

Priprema:
Isjeci sitno luk i proprziti ga malo na laganoj vatri, na puteru dok ne pozuti.
Na luk dodati sitno izrezanu papriku i prziti je jedno 5 minuta na laganoj vatri. Najprije rezem na kolutice, pa prepolovim da bi se lakse kasnije jelo.
Oguliti i sitnije narezati krompir. Dodati ga na tikvice, a u isto vrijeme dodati i litar vode, malo vegete i soli po ukusu. Ostaviti da se kuha jedno pola sata, odnosno dok se krompir ne skuha.
Potom dodati nasjeckani bijeli luk i ponovo zaciniti ako treba.
Na kraju dodati vrhnje i pustiti da prokuha.

Za ukus je dobro na kraju dodati i malo limunovog soka, ako imate. Nije obavezan...



A kad sam u nedostatku slatkog, najbrze i najbolje mi je napraviti:

Sutlijas (2 osobe)

Sastojci:
1,5 soljica rize
Pola litre mlijeka
1,5 soljica secera
1 kesica vanila secera
cimet (po zelji)

Priprema
Staviti da prokuha zajedno pola litra vode, pola litra mlijeka, secer i vanila secer.
Kad prokuha dodati rizu i kuhati dok ne dobijete zeljenu gustinu (odnosno kad je riza skuhana)
Cim zavrsite prespite u manje zdjelice i po zelji posuti cimetom


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od polly88 Pet Mar 01, 2013 7:50 am

Pita s tikvicama i grizom

Sastojci:
1 kg mladih tikvica
50 g brašna
100 g griza
1 vrećica praška za pecivo
5 jaja
250 g svježeg sira
1 kašika Vegete
papar
sol

Priprema:
Tikvice operite, naribajte i ostavite sa strane (nemojte ih soliti). Brašno, griz i prašak za pecivo izmiješajte. Jaja razmutite, umiješajte sir, Vegetu, papar i sol. Dodajte u smjesu brašna i na kraju umiješajte tikvice. Vatrostalnu posudu premažite uljem i pospite grizom, pa ulijte pripremljenu smjesu. Pitu pecite u pećnici zagrijanoj na 180°C oko 35 min. (dok ne porumeni). Pitu možete poslužiti i hladnu uz jogurt.


P. S. Veliki sam ljubitelj tikvica i jedva čekam ljeto da ih pripremam na sto načina :D Ova pita je više predjelo (za 4 osobe). Ako želite pripremati kao glavno jelo, onda svakako napravite duplo Wink


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od ces@ric@ Ned Mar 24, 2013 10:20 pm

Snicle s prelivom

Sastojci:
500 g svinjskog mesa
1 tikvica
3 paradajza
100 g krem sira
2dl vrhnja za kuhanje
So, biber, vegeta, aleva paprika...

Priprema:
Istucati snicle tuckom i dobro posoliti. Isprziti ih na vrelom ulju pokrivene. U medjuvremenu oguliti i isjeci na krugove tikvu. Posoliti je i ostaviti da omeksa. Kad su isprzene, snicle izvaditi iz tave i ostaviti na tanjiru sa strane. U tavu dodati isjeckane i posoljene tikvice i oguljen i isjeckan na sitne komadice paradajz. Po potrebi dodati jos malo ulja i pustiti da sva voda ispari. Kad voda ispari dodati krem sir i pomalo dodavati vrhnje za kuhanje. Posoliti po ukusu, dodati vegete, malo aleve paprike i bibera. Dodati isprzene snicle i sve prziti jos 10-ak minuta da snicle upiju sto vise preliva.


Cokoladni kolac (hot brownies)

Sastojci
100 g cokolade za kuhanje
100 g tamne cokolade
100 g mlijecne cokolade
250 g putera (i jos malo za tepsiju)
14 kasika secera u prahu
5 jaja
3 kasike prezle
Sladodle od vanilije ili neki drugi po zelji (nije obavezan)

Priprema:
Istopiti na pari svu cokoladu i puter. Dodati tome secer u prahu i sve dobro izmjesati da postane jedna masa. Skinuti sa pare i dodavati jedno po jedno jaje. Jaja dobro umutiti sa ostatkom smjese. Na kraju dodati 2 kasike prezle i ponovo promijesati. U medjuvremenu zagrijati rernu na 180 C. Dublju, manju tepsiju premazati puterom i posuti po tome jos jednu preostalu kasiku prezle. Presuti smjesu u to i staviti u rernu. Peci 30-35 min. Servirati odmah zajedno sa sladoledom :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od polly88 Uto Jun 11, 2013 4:28 am

Mirisni izljevak
(za 2 osobe)

Sastojci:
3 jajeta
150 g brašna
malo mlijeka
1 prašak za pecivo
1 žlica vegete
150 g dimljene slanine ili kulena
1 crveni luk (stavila sam samo trećinu luka jer mi smeta kad ga jedem)
500 g krumpira
3 žlice svježeg sira

Priprema:
Slaninu (ili kulen) i luk isjeći na sitno, krumpir naribati. Posebno izmiješati jaja, brašno, malo mlijeka, prašak za pecivo, vegetu i svježi sir. Sve sastojke umiješati i izliti u tepsiju (ja ju uvijek premažem uljem). Peći na 180 C dok ne porumeni! (Volim da je jelo jače zapečeno pa sam pekla nekih 20 min.)
Poslužiti uz jogurt ili salatu.

Recepti Mirisniizljevak


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od polly88 Pet Nov 29, 2013 8:04 am

Pizza muffini

Sastojci (za 12-15 muffina):
3 jajeta
200 ml jogurta
100 ml ulja
220 g brašna
1 žličica soli
1 prašak za pecivo
1 žličica origana
50 g ribanog sira trapista
100 g sjeckane šunke, slanine i/ili salame
kečap po želji

Priprema:
Umutiti jaja, dodati jogurt, ulje i promiješati. Sjediniti brašno, sol, prašak za pecivo, origano, sir, šunku, slaninu i/ili salamu, zatim dodati jaja i jogurt, a onda promiješati da se smjesa ujednači. Puniti papirnate korpice i peći u zagrijanoj pećnici na 200°C oko 15 min. Vaditi iz korpica tek kad se malo ohladi. Poslužiti uz kečap.

Recepti 9xsx


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Recepti Empty Re: Recepti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu