Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poruka koju šalju nik i avatar

+2
ces@ric@
Still_dreaming
6 posters

Ići dole

Poruka koju šalju nik i avatar Empty Poruka koju šalju nik i avatar

Počalji od Still_dreaming Čet Jun 14, 2012 9:59 am


Pretpostavljam da većina ljudi svoj nik bira ili smišlja tražeći pravu reč / reči koje bi ga što bliže opisale, dok samo manji deo ljudi za nik izabere prvo što mu padne na pamet u trenutku registracije. Ali i na jedan i na drugi način šalje se nekakva poruka drugima, hteli mi to ili ne. Što se tiče avatara, i to verovatno ide istom logikom, mada je možda čak više ljudi koji za avatar postave jednostavno fotografiju koja im se dopada čisto onako, ne povezujući je sa sobom. Ali druga strana i to ‚‚čita'' kao poruku. Na forumu su nik i avatar ono na osnovu čega stičemo prvi utisak o osobi.


Da li izborom nika i avata svesno ili podsvesno želite drugima poslati sliku o sebi ili je to samo znak raspoznavanja?
Mislite li da su izbor nika i avatara bitni za to na koji način će nas drugi videti (pored naših odgovora na teme)?
Donosite li nekad nekakve zaključke o drugima na osnovu nika i avatara?



Poslednji put izmenio Still_dreaming dana Sub Jun 29, 2019 10:06 am, izmenio ukupno 3 puta


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poruka koju šalju nik i avatar Empty Re: Poruka koju šalju nik i avatar

Počalji od ces@ric@ Čet Jun 14, 2012 10:13 am

Ne znam kako drugi dozivljavaju moj nick, ali mislim da nema neko vece znacenje osim sto sam to uzela po omiljenoj pjesmi Olivera Dragojevica :) Sto se tice avatara, tu uvijek biram ono sto mi je lijepo. Ako je nesto duhovito ili sa nekim citatom, to je nesto sto zelim poruciti ili me jednostavno nasmijalo i zelim podijeliti sa drugima.

Sto se drugih tice, pa iskreno govoreci slabo obracam paznju na nickove i ne znace mi puno. Ne sudim po nicku o toj osobi. Jedino bih mozda rekla za Still_dreaming i Enigmu da im bas odgovaraju ti nickovi. No nisam ih odmah od pocetka gledala po nickovima, vec kad sam ih malo bolje upoznala nekako su se bas u njih uklopili. A o tudjim avatarima... to mi vec vise govori o nekom. Moze se lako saznati sta voli, koju seriju prati, pa i kako se osjeca...


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poruka koju šalju nik i avatar Empty Re: Poruka koju šalju nik i avatar

Počalji od enigma_ Pet Jun 15, 2012 11:09 am

Nik sam oprezno birala,jer mislim da je ovaj svet jedna velika "enigma" za sve nas, a ja pripadam i ovom svetu. :)
Avatar, predhodni sam nekoliko godina imala, samo zato što obožavam plave oči i mislim da je ono bilo jedinstveno plavo oko u ovom svetu. Onda mi je dosadio taj avatar i birala sam sa Vama ovde i odabrala ovaj avatar.
Pre par sati, zezala sam se nešto sa klincima i kuckala ovde, tada je moj klinac video da sam promenila avatar.Oduševio se i rekao mi da uz mene i uz moj nik ide baš taj avatar.

Inače, slagala bih kad bi rekla da ne primetim svaki nik i promenu avatara. Kad neko od nas menja avatar, najpre tu promenu doživim kao pozitivnu, jer nešto se novo dešava, a posle čitam.No ima (doduše retko) kad je promena avatara ostavi utisak na mene da je osoba tužna.Tada čekam da to prođe ili pokušam umesno da kroz neki post dam do znanja svakome ko je tužan da će to proći.
Recimo Troja od kada je došla ima isti avatar, kao i Malac.Čitajući njihove postove, mislim da uz Troju baš ide taj avatar, dok uz Maleta ne. No Malac oduvek šeta svog ljubimca koga ne može da prežali i ja ga razumem.
Uz Stila, da l što mislim da ga znam, al njegov svaki avatar je deo njega, nik čist pogodak.
Cesarica je uvek imala lepe avatare i ja nju doživljavam kao princezu :)
Maja menja avatare svi su joj lepi sem jednog i mislim da njen avatar opisuje njeno raspoloženje :)
Miloš je skoro promenio avatar i ja sam se oduševila, jer ja volim tako blesave avatare givenheart
Čehoslava, Ona ima oduvek ovaj avatar, kad smo se srele ovde, njen avatar sam doživela kao neku "lenštinu" :buahahhaha:
Zanesena, njen nik je meni prelep, ništa mi nije govorio o njoj, dok avatar da.Mislim da voli starke :)
Ika :) originalan sa nikom, kao i Miloš. I svaki avatar im ide uz Iku :)

I što napisa Cesarica, a ja sad nesvesno potvrdih, jer napisa svoje mišljenje o nekim članovima, koje sam najpre primetila po avataru, pa po niku i ništa nisam znala šta hoće da kažu sa svojim nikom i avatarom, samo sam ih primetila i posle verno čitala :)

( znam da sam malo 'omašilča temu , nisam htela :sorry: )




enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poruka koju šalju nik i avatar Empty Re: Poruka koju šalju nik i avatar

Počalji od Troja Sre Feb 20, 2013 11:25 pm

I nik i avatar doprinose stvaranju pozitivnog ili negativnog stava prema bilo kojoj osobi, pa sam ih ja pazljivo birala. Nik ima vise simbolicko znacenje jasno samo meni, a avatar salje sliku u svijet toga kako ja vidim sebe. Mislim da sam odabrala dobar avatar koji mi odgovara, i cak i podsjeca na mene fizicki. Ne volim da mijenjam avatare jer mislim da je lijepo kada je neko prepoznatljiv na prvi pogled po avataru, kao sto su ljudi u zivotu po crtama lica i glasu.

Nikovi i avatari uticu na to kako dozivljavam druge ljude. Slozila bih se da je nekada moguce osjetiti da neki forumas prolazi kroz veliku zivotnu krizu po avataru koji odabere, i cak mi se znalo desiti da saljem poruke podrske i razumijevanja tim osobama u takvim trenucima i mislim da nisam pogrijesila zbog toga. Meni i nikovi govore mnogo toga, pa recimo mislim da Zanesena voli da masta i sanjari, dok mi njene tene na avataru govore mnogo manje o njoj. :D
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poruka koju šalju nik i avatar Empty Re: Poruka koju šalju nik i avatar

Počalji od polly88 Sub Mar 09, 2013 1:27 am

I nadimak i avatar imaju za mene neko značenje, ali to se značenje ne mora poklapati s onim kako će to tumačiti drugi članovi foruma. Ali obično i moj nadimak i moj avatar odaju što volim, a ne i kakva sam kao osoba (mislim i na nadimke i avatare koje imam na nekim drugim forumima i profilima). Zato mislim da ne šaljem time nikakvu sliku o sebi, nego da je to najviše znak raspoznavanja. Članovi foruma najbolje me mogu upoznati čitajući moje postove, a ako će to u nekom trenutku povezati s mojim nadimkom ili avatarom, to je stvar njihove interpretacije. Zbog toga ni ja ne donosim zaključke na osnovu tih forumskih oznaka, nego se trudim upoznati osobe čitajući sve što napišu. Slažem se s onim što je Cesarica napisala - da npr. avatar može odati koju seriju ili film forumaš voli, što sluša, kakav humor voli i slično, a eventualno i kako se osjeća (mislim da je Maja vrlo često imala avatare u skladu sa svojim raspoloženjem).


Gnothi seauton!
polly88
polly88
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6404
Ženski Blizanci Godina : 35
Lokacija : across the universe
Datum upisa : 28.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poruka koju šalju nik i avatar Empty Re: Poruka koju šalju nik i avatar

Počalji od Ivana_ Sre Feb 10, 2016 10:30 pm

Nik i avatar su mi jako bitni. Zato sam i izabrala za nik svoje lično ime. Ne volim da svoju individualnost prikrivam na ma koji način. Jako sam svoja i to volim da ističem. Ljudima uglavnom smeta - ali to sam ja. Mada na drugim profilima, forumima čak i dok sam bila na fejsu birala sam nikove poput Luda Ofelija, Prometeja, Neprilagođena, Fausta, Orfeja kći, i bla bla ... mnogo njih - i uvek su povezani sa mojom ličnošću, to mi je simbolička karakterizacija ...
Što se tiče avatara - uvek me predstavlja, često ga menjam - znači da je uvek u skladu sa mojim trenutnim nastrojenjem. Ako ga malo duže ostavim znači da sam zapala u blaženo stanje mira koje je retko za mene.
Pošto sebe na taj način prezentujem, isto vidim i kod drugih. Obraćam pažnju šta im je nik, avatar, pa čak i potpis. To mi podstiče maštu i navodi na odgonetanje. Ili barem pretpostavke o osobi iza svega toga. Verujem da su oni koji slučajno lupe nik i avatar ljudi bez puno mašte i bez puno osećaja za detalj.


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poruka koju šalju nik i avatar Empty Re: Poruka koju šalju nik i avatar

Počalji od Still_dreaming Sub Jun 29, 2019 10:11 am

Kada sam osmišljavao nik dobro sam razmislio misleći da se on ne može menjati. Tada sam želeo da ono glavno o sebi istaknem u prvi plan a ada u isto vreme obuhvatim što više. Posle sam imao želju da menjam nik, ali to je ipak nešto što nam zamenjuje ime i po čemu smo prepoznatljivi, pa sam odlučio da mi to bude forumsko ime svuda.

Što se tiče avatara, njega menjam u skladu sa raspoloženjem i uvek se trudim da on bude u skladu sa onim što sam ja, da kaže o meni da sam neko ko voli umetnost na prvom mestu, a onda i da pošalje signal da sam pomalo osobenjak s kojim nije baš lako izaći na kraj.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poruka koju šalju nik i avatar Empty Re: Poruka koju šalju nik i avatar

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu