Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Putovanja

3 posters

Ići dole

Putovanja Empty Putovanja

Počalji od Troja Ned Jul 07, 2013 8:54 pm

Na ovoj temi mozete da pisete o svojim putovanjima koja su na vas ostavila jak utisak.  Pisite nam o mjestima koja ste posjetili i prikazite nam fotografije onoga sto vas se najjace dojmilo.  Recite nam:

Zasto ste se odlucili za tu destinaciju?

Sta ste ocekivali da dobijete svojim putovanjem?  

Da li su vasa ocekivanja ispunjena?

Sta ste vidjeli?  Prilozite fotografije onoga sto vam se najvise dopalo i ako znate napisite imena umjetnika/arhitekata koji su to stvorili.

Da li biste zeljeli da ponovo posjetite istu destinaciju?
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Putovanja Empty Re: Putovanja

Počalji od Troja Pon Jul 08, 2013 9:12 pm

U Cikago sam otisla jer sam cula da ima mnogo divne moderne arhitekture koju sam zeljela da vidim i svojim ocima.  Ocekivala sam prije svega da se lijepo odmorim i opustim dok setam gradom, i da obogatim svoja saznanja o jos jednoj svjetskoj metropoli.  Posto tamo zivi i moja drugarica iz osnovne skole takodje sam zeljela vidjeti je i lijepo se provesti.  Sa zadovoljstvom mogu konstatovati da je moj boravak bio toliko prijatan da su moja iscekivanja ispunjena.

Cikago je nastao 1833-ce godine.  Izgorio je u poznatom pozaru koji je izbio 1871-ve godine, o cemu je cuvenu pjesmu "The Night Chicago Died" napisala grupa Paper Lace.



Cikago je ubrzo obnovljen, a 1883-ce godine je napravljen i prvi neboder sa celicnom konstrukcijom.  Danas najpoznatiji neboder u Cikagu je Sears Tower, koji je do prije par godina bio treci po velicini u svijetu po broju spratova gdje se zivi.

Putovanja Chicago

Dvadesetih i tridesetih godina dvadesetog stoljeca Cikagom je harao Al Kapone, cuveni ganster koji se obogatio krijumcarenjem alkohola u vrijeme prohibicije.  O tome govori poznati film "The Untouchables" Briana de Palme sa Kevinom Costnerom u glavnoj ulozi.  

Danas je Cikago treci grad po velicini u SAD iza Njujorka i Los Andjelesa.
Najpoznatija i najinteresantnija skulptura u Cikagu je "Cloud Gate" (Kapija u oblake), koju je napravio Anish Kapoor.  Napravljena je od visoko uglacanog nerdjajuceg celika i tezi 110 tona.  Inspirisana je kapljicom zive koja podsjeca na zrno pasulja.

Putovanja The-bean

Ova se skulptura nalazi na ulazu u poznati Millenium Park, gdje se nalazi i konstrukcija poznatog arhitekte Frenka Gerija (Frank Gehry).

Putovanja Great%20Lawn%20at%20Millenium%20Park%20Chicago%203

Staza koja vodi kroz park takodje je napravljena od nerdjajuceg celika, vijugava je i veoma neobicna.

Putovanja 480

U blizini Cikaga zivio je i stvarao svoja djela poznati americki arhitekta Frank Lloyd Wright o kome su poznatu pjesmu napisali Simon i Garfunkle.  Njegova kucica i radionica su napravljene od drveta, kao i gotovo svi predmeti u kuci.  Frank je bio poznat kao tvrdica koji nije bio omiljen medju svojim pomocnicima jer ih nije placao, ali je napravio citav niz predivnih gradjevina kojima se svijet i danas divi, od kojih je najpoznatija kuca Falling Water.  

Ovo je njegova kuca.

Putovanja His+house

Cikago je poznat i po nazivu "Windy City" (Vjetroviti grad) zbog svoje nepredvidljive klime.  Klima cesto varira jako puno i tokom istog dana, zime su jako hladne i snjezne, a ljeta vrela.  Grad je izgradjen na rijeci koja je nekada bila toliko zagadjena da kazu da se moglo hodati povrh tog smeca.  Ulivala se u jezero Micigen, ali su joj zbog zagadjenja promijenili tok, pa sada otice iz Micigena.  Jezero Micigen je ogromno i sada dovoljno cisto da se ljudi mogu kupati u njemu.  Pored njega je duga pjeskovita plaza, pa se posjetioci koji dodju ljeti mogu lijepo rashladiti i osvjeziti kupanjem u ovom jezeru.

Grad je nocu vrlo lijepo osvjetljen, te su setnje predivne.

Putovanja Chicago_265014k

Zeljela bih nekada ponovo posjetiti ovaj grad i vidjeti kako se dalje razvija.  Najbolje vrijeme za posjetu Cikagu je maj ili septembar jer je tada vrijeme najugodnije.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Putovanja Empty Re: Putovanja

Počalji od Troja Pon Avg 12, 2013 9:33 pm

U Rim sam putovala u maju 2006-te godine.  Iscekivanja su mi bila ogromna jer sam o Rimu cula dosta od oca koji je tamo cesto bio na poslovnim putovanjima, a dosta toga sam ucila i u skoli iz istorije i istorije umjetnosti.

U Rimu ima divnih gradjevina, i neki dijelovi Rima ne zaostaju za Parizom ili Londonom, ali postoji i dosta gradjevina u samom centru Rima koje su dosta skromne spoljasnjosti, sto me je jako iznenadilo.  Vrijeme je bilo lijepo i toplo, sto me je posebno odusevilo na ulicama su vec sazrijevale narandze, sto je za mene djelovalo vrlo egzoticno.

Jedna od najpoznatijih turistickih atrakcija Rima je Fontana di Trevi, koja je izgradjena u baroknom stilu.  Okruzena je zgradama i okolo ima mjesta za sjedenje.  Sveukupni utisak je kao da se nalazite u nekom pozoristu, dok se pred vama nalaze prekrasne skulpture i predivna cista i prozracna voda.

Putovanja Fontana11

Nedaleko od ove fontane su i Spanske stepenice.

Putovanja Spanish-Steps-22

Krenete li dalje vijugavim ulicama grada doci cete do veleljepne crkve zvane Panteon.

Putovanja Pantheon_Rome_(1)

Posebno je lijepo uradjen krov ove crkve.  Sto je neobicno, ostavljen je otvor u sredini krova kroz koji dolazi svjetlost, ali i pada kisa.

Putovanja Pantheon_rome

Mnoge crkve u Rimu su mi pomalo kicaste, ali Panteon i posebno crkva Svetog Petra u Vatikanu su zaista neobicno lijepe.  Do crkve svetog Petra se dolazi ulicom u kojoj se nalaze polukruzni nizovi vrlo visokih stubova i to djeluje tako da u vama zaista izaziva neku vrstu strahopostovanja.

Putovanja Saint_peters_7

Crkva Svetog Petra je veoma jednostavna i elegantna, visoka i prostrana.  Plafoni su ukraseni na vrlo lijep nacin.

Putovanja DSC_3525-Dome-interior-three-St.-Peters-Basilica-Vatican-City-Rome-Italy

Putovanja Inside_st_peters_basilica

Jedan od najznacajnijih spomenika starog Rima je Koloseum.  Spolja je interesantan, a iznutra je bar meni bio ruznjikav.  Ne znam da li je pod propao, ali ja nisam nikako sebi uspjela da predocim kako su se tu mogle desavati borbe gladijatora.

Putovanja Rome

Unutrasnjost Koloseuma izgleda ovako:

Putovanja Destinations-roman-history-hero

U blizini su i rusevine starog Rima, koje su bar meni bile jako interesantne.

Putovanja R_the_forum

Kako je to sve izgledalo u vrijeme sjaja i uspona Rima mozemo vidjeti po rimskom Forumu koji je uradjen u novije vrijeme u starom stilu, a nalazi se blize centru Rima.

Putovanja 035-RomeVenezia

Jedna od gradjevina koje svakako treba posjetiti je i Sistinska Kapela u Rimu.  Tu se nalazi ogromna kolekcija kipova, kao i mnoga umjetnicka djela poznatih slikara.

Putovanja 3472965060_ceb06e48f9_o

Putovanja 2013-08-04-vatican.jpg

Putovanja Sistine-chapel-picture

Najpoznatija je naravno slika na tavanici Mikelandjela Buonarotija.

Putovanja Danonino-snack-sistine-chapel-small-99502

Za ulazak u Sistinsku kapelu obicno se mora cekati u redu bar pola sata, ali stvarno vrijedi to uciniti.  

Inace, hrana u Italiji je dobra i nama bliska, restorani nisu preskupi.  Jedino sto mi se nije dopalo je nacin na koji italijani voze, pa je svaki prelazak ulice avantura u kojoj stavljate glavu u torbu i nikada nista sigurni kakav ce ishod biti.  

Za posjetu Rimu bilo bi dobro odvojiti nedelju dana.  
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Putovanja Empty Re: Putovanja

Počalji od Troja Pon Sep 16, 2013 9:17 pm

U prvoj sedmici septembra isla sam u Pariz.  Ovo je bila moja treca posjeta tom gradu koji me uvijek ocara svojom ljepotom i u koji bih ponovo voljela otici.

Pariz je glavni i najveći grad Francuske. Smješten je na obalama rijeke Sene u sjevernoj Francuskoj, u središtu pokrajine Ile-de-France, također poznate kao "Pariška regija". Stanovništvo grada Pariza, u svojim od 1860. uvelike nepromijenjenim granicama, procijenjuje se na 2,167,994 (2006.), ali metropolitansko područje naseljava više od 11 miliona stanovnika, što je najnaseljenije metropolitansko područje u Eurozoni.

Mnogi prizori Pariza su svima jako dobro poznati.  Jedan od njih je Ajfelov toranj.  Nalazi se u neposrednoj blizini poznatog trga zvanog Trokadero.  U Pariz sam isla tri puta, a na Ajfelov toranj se pela samo jednom jer su redovi veoma dugi, pa nisam imala strpljenja da cekam da dodjem na red.

Putovanja Eiffelturm1

Drugi vjerovatno najpoznatiji prizor u Parizu je Trijumfalna kapija.  Ova je kapija izgradjena po Napoleonovom nalogu, nakon francuske pobjede u bitci kod Austerlitza 1806.  Izgradnja je trajala oko 30 godina.  Mi smo se jedno vece peli stepenicama na vrh Trijumfalne kapije i ne znam da li bih to ponovo uradila, jer je zaista visoka.  Sa vrha se pruza divan pogled na Pariz i obliznju ulicu Jelisejska polja (Champs Elysees)

Putovanja Pariz1

U blizini Ajfelovog tornja nalazi se i poznata gradjevina Les Invalides, u cijem je sklopu grob Napoleona Bonaparte, gradjevina sa pozlacenim krovom.

Putovanja The_Dome_Church_at_Les_Invalides_-_July_2006

Napoleonov je sahranjen u dzinovski mermerni kovceg na mermernom postolju.  Pomalo mi je cak i smijesno da je jedan tako mali covjek sahranjen u jednoj tako dzinovskoj grobnici.

Putovanja Les%20invalides%20005

U neposrednoj blizini nalaze se i dvije palate: velika palata (Grand Palais):

Putovanja Grand-Palais-00.fullsize

Detalj sa krova velike palate

Putovanja Images?q=tbn:ANd9GcRvqcsjLdSBtTqIoeZMPfJ4V4S9btiRToM03N5VgFDLHp6ELkZpPg

I mala palata (Petit Palais) koja se nalazi preko puta velike palate.

Putovanja Petit_Palais_dsc06490

U blizini je i most Aleksandra Drugog, sa predivnim stubovima sa pozlacenim statuama:

Putovanja Tumblr_luiv9gknqH1qgd9who1_500

U blizini je i obelisk iz Luxora donesen iz Egipta:

Putovanja Place_de_la_concorde

Parizom dominira crkva Sacre Coeure (Sakr Ker), smestena na brdu Monmartr.  Meni je ovo zaista prekrasna crkva koja me zadivljuje i svojom bjelinom i svojim arhitektonskim detaljima:

Putovanja Sacre-coeur-2

Ni jedna posjeta Parizu ne bi bila potpuna bez obilaska Luvra, poznatog muzeja u kome se nalaze mnoga poznata umjetnicka djela medju kojima je i Mona Liza Leonarda da Vincija.

Putovanja Louvre1

Takodje vrijedan posjete je i dvorac Versaj (Versailles), koji se nalazi nesto dalje od centra grada:

Putovanja 4

Detalj fasade:

Putovanja Images?q=tbn:ANd9GcQ2PraL43d_s4F1DMhvo7T7uCvOHrhiOPBf--o-xaMaXmkxaaKO

Versaj je okruzen veleljepnom i velikom bastom:

Putovanja Versailles%20gardens_132218128354518

U Parizu se nalazi i poznata crkva Notr Dam (Notre Dame), ili Bogorodicina crkva.  Ove godine se slavila 850-togisnjica izgradnje crkve.

Putovanja NotreDameI

Jedan od prelijepih hramova izgradjenih u Parizu je i Panton (Pantheon).

Putovanja Pantheon

Ocigledno je da je Pariz prestonica nekada veoma bogate nacije koja je vladala svijetom i bila i veliki kolonizator.  Tu je mnogo muzeja, crkvi i prelijepih gradjevina koje su sve izgradjene od slicnog materijala - pomalo kremaste gradjevine - sa mnogo stila, te je meni licno ovo vjerovatno najljepsi grad na svijetu.  Nemoguce je pobrojati sve sto mozete vidjeti u ovom gradu, no ja sam pokusala da vam ga docaram najbolje sto sam mogla.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Putovanja Empty Re: Putovanja

Počalji od Troja Pon Jun 16, 2014 8:40 pm

U Njujork sam prvi put putovala pocetkom oktobra 2007-me godine.  Bio je to jedan od mojih najljepsih odmora.  Iako je vec bio oktobar mjesec bilo je dosta toplo - oko 27 stepeni  Celzijusa kada sam tamo stigla.  Toliko nam je bilo lijepo da smo odlucili da ga nekad opet vidimo i ove godine mi se ta zelja ispunila.

Ono sto mi se odmah svidjelo u Njujorku je nacin na koji su ulice napravljene na Menhetnu.  Sijeku se pod uglom od 90 stepeni.  Ulice u jednom pravcu oznacene su brojevima, a u drugom imaju imena - Leksington Avenija, Park Avenija i tako redom.  Ovo jako omogucava snalazenje u Njujorku, te se necete izgubiti cak ni prvog dana kada stignete tamo.  Inace, Menhetn je srce Njujorka i za mene svakako njegov najljepsi dio.

Putovanja Lower_Manhattan_Aerial

Kao sto se vidi sa fotografije, Menhetn je prepun visokih zgrada, pa nije lako snimiti dobru fotografiju tamo, jer ste uvijek u sjeni neke od visokih zgrada.  Menhetn je pun raznih muzeja koji su vrlo lijepi i interesantni za posjetiti.  Jedan od najpoznatijih je Gugenhajm muzej.
Putovanja Oqhjpx

Dizajnirao ga je cuveni americki arhitekta Frank Lloyd Wright.

Jedan od najvecih nebodera u Njujorku je Empire State Building.  Pela sam se na njegov vrh kada sam isla prvi put, ali nisam bila odusevljena pogledom jer je bilo neke izmaglice, a i bili su popodnevni sati, tako da ako budete zeljeli to da ucinite uvijek se prvo uvjerite da su svjetlo i vremenski uslovi izvanredni.

Putovanja Empire_State_Building

Drugi najpoznatiji neboder u Njujorku je Chrysler Building.

Putovanja Empire_state_building

U blizini Wall Streeta, koji je finansijski i poslovni centar i gdje se nalazi berza, nalazi se poznata statua bika.

Putovanja Images?q=tbn:ANd9GcTvRcEp5GwkxKuXxq6sNlLzQ1Wm7oNlpchqbF4jpbfws4Rhc5xDyw

U blizini se nalazi i muzej americkih indijanaca koji je meni licno bio vrlo interesantan.

Putovanja 5068061-National_Museum_of_the_American_Indian_New_York_City

Mislim da bismo se svi mi slozili da je tuzna sudbina ovih ljudi koji su ocigledno imali neku svoju, nama stranu, kulturu i zivjeli vrlo jednostavnim stilom i u skladu sa prirodom.  Ovo je jedan od eksponata iz muzeja.

Putovanja Images?q=tbn:ANd9GcR9OIqGpgu0AqAQXmGFimucKffs-g0oRgWCmOGUJkgHOWmj3wn4

Najbolji pogled na Njujork se zapravo pruza sa brodica kojima putujete do Kipa Slobode u njujorskoj luci.  Nas je vrijeme posluzilo i fotografije iz tog ugla su ispale zaista fantasticne.  Kip Slobode nalazi se na ostrvcetu na koje se mozete iskrcati i obici taj spomenik.

Putovanja Statue-of-liberty-l

Pogled sa brodica:  

Putovanja 2vv7uvq

Putovanja 35jfj84

Zgrada koja dominira na ovoj slici je World Trade Number One, koja je izgradjena umjesto porusenog World Trade Centra.

Putovanja 2nqqnpv

Pogled na Bruklinski most:

Putovanja 33zcv8y

Cuveni Tajms Skver:

Putovanja 30m1toj

Inace hrana u Njujorku se moze kupovati u restoranima, jer nije previse skupa, a ukusna je.  Ako zelite jeftiniju varijantu mozete otici u neki od restorana koji imaju sistem samoposluzivanja, gdje odaberete sta god zelite od ponudjenog, oni vam to izvagaju i na osnovu toga platite.  Ako vas posluzuje konobar bice skuplje.  Postoji citavo obilje ukusa i kuhinja od meksicke do domace kuhinje.  Bila sam jako zadovoljna i hranom i kvalitetom usluge za vrijeme naseg boravka tamo.

Za one koji vole kupovinu najbolje je otici u jednu od dvije najpoznatije robne kuce Macy's ili Bloomingdale's.  Na sezonskim snizenjima mogu se pronaci vrlo lijepi odjevni predmeti pristojne cijene.

Ja sam bila vrlo zadovoljna i ovim odmorom i ne iskljucujem u potpunosti mogucnost da cu nekada ponovo otici tamo.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Putovanja Empty Re: Putovanja

Počalji od ThePoet Pon Avg 18, 2014 9:25 pm

U Grčku sam išao sa najboljom drugaricom kod druga Grka gde smo ukupno proveli 13 dana. Prvo smo došli kod njega u Solun, u prelepi grad u kome bih lako mogao da živim. Taj drug inače ima ogroman stan i žao mi je što ga nisam slikao, jer je urađen sa mnogo stila. Ima i predivan pogled s terase:

Putovanja Img_2020

Putovanja 20140810

Nismo uslikali previše slika u Solunu a da i mi nismo na njima, tako da ne mogu još puno da okačim. Ovo je Bela kula u Solunu, koja se nalazi tik pored obale:

Putovanja 10544410

A sama luka je jednako divna i predstavlja jedno od omiljenih mesta gde se mladi okupljaju i provode dane i večeri. Prostor je jednostavno i zanimljivo uređen i baš mi se dopada:

Putovanja Img_2021

Putovanja Img_2022

Putovanja Img_2023

A i evo i mene i druga, gledamo u daljinu:

Putovanja Dscn8410


Nakon toga smo otišli u mesto koje se zove Nea Kalikratia i tamo smo proveli 10 dana. Mesto je manje, nismo uspeli da izlazimo koliko sam ja zamislio, ali smo se divno odmorili u njegovoj vikendici na moru i sa kučetom Tomijem, zlatnim retriverom. More je bilo savršeno, baš zbog toga što je mesto manje, voda je čista i pre podne prozirna, a posle podne se malo zaprlja zbog kupača.

Putovanja 20140811

Putovanja 10579010

Ovo nam je bilo omiljeno mesto za ležaljke, a konobari su nas zapamtili, pa su nam ih dali čak i besplatno, jer se inače plaća:

Putovanja 20140812

Nisu mi stigle i druge slike s jedne udaljene plaže koja je divna i sa neke stene, pa ću to okačiti naknadno.

Sve u svemu, predivne dve nedelje sam proveo tamo i mnogo se lepo odmorio. Propuručujem svima da posete Solun, neće se pokajati, mada bi bilo dobro da poznajete nekog ko je ili već bio ili ko tamo živi, da vam pokaže neke skrivene kutke na koje je teško nabasati kao turista.

A grčko more je divno. Ja sledeće godine planiram na neko ostrvo. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Putovanja Empty Re: Putovanja

Počalji od ces@ric@ Sub Nov 15, 2014 7:32 am

Menorca

Ispunila je i vise od mojih ocekivanja i voljela bih ne samo tamo ponovo otici, vec se tamo i preseliti :)

Pet minuta od kuce gdje smo boravili je ova "stijena", gdje smo se najcesece kupali. Tu je voda duboka, za razliku od vecine plaza na kojima se mora daleko otici da bi voda bila tek preko glave. Pored toga, ono sto ja posebno volim, je sto nikad nije bilo previse ljudi. Pod vodom se ima sta vidjeti i moj momak je proveo vecinu vremena roneci.

Putovanja 10eeltz

Jedan dan je bila neka parada jedrilica, koju smo mogli posmatrati sa "stijene":

Putovanja 34hcbuu

Nesto malo dalje je velika pjescana gradska plaza Punta Prima:

Putovanja S5va1h

Uglavnom smo samo isli od plaze do plaze, trudili smo se sto vise njih posjetiti. Na ovoj, Cala Binibequer, smo bili par puta i meni je poslije "stijene" omiljena:

Putovanja Fxar8x

Na maloj, zabacenoj plazici Caló Roig se, nazalost nismo uspjeli okupati, jer je taj dan bila prepuna meduza. Inace, idealna je za osobe poput mene koje vole intimniju atomosferu:

Putovanja 1zx4ln7

No sa iste smo zabiljezili i fin pogled na Torre d´Alcaufar:

Putovanja 2l9tpc6

Do drugog, Torre de Son Ganxo smo uspjeli prosetati:

Putovanja Rjjczl

Za lijep pogled smo otisli na Monte Toro i tu napravili neke divne fotografije. Na vecini tih smo mi, pa samo ovu mogu postaviti:

Putovanja Iemu1c

Najveci i glavni grad Mahon smo obisli par puta, tu smo kupili najvise suvenira. Ovo je pogled na isti sa broda:

Putovanja 2mysrjm

Inace, preporucila bih taj obilazak luke brodom, prekrasan pogled, turisticki vodic koji govori o svemu, a i mogucnost da se vidi i morski svijet.
Mene su u pomenutom gradu dojmile ove stepenice:

Putovanja 16jo68h

Otok ima i mali Zooloski vrt. Meni licno nista posebno, ali ljubiteljima zivotinja bih preporucila. Neke zivotinje mozete bez problema dotaci.

Putovanja 2wea0rd

Pogled s plaze iz nama najblizeg gradica, Punta Prime i usput trazena slika sa sesirom s ledja :D

Putovanja 2gvorqf


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Putovanja Empty Re: Putovanja

Počalji od Troja Ned Okt 04, 2015 9:32 pm

Prag

U septembru sam bila u Pragu, pa bih voljela da postavim par lijepih slicica sa putovanja.  Najinteresantniji u Pragu je stari grad koji nije preveliki i vrlo se lako moze obici i pjeske.  Za hodanje po Pragu treba pripremiti neke cipele sa malom potpeticom, jer su ulice pokrivene kockom koja nije ravna, pa nije bas jednostavno hodati.

Prag zovu gradom hiljada tornjeva.  I zaista, nevjerovatno je koliko ima crkava i tornjica na vrlo malom prostoru u starom dijelu grada.  Jedna od najpoznatijih znamenitosti je Karlov most na kome ima mnostvo skulptura i katedrala Svetog Vita koja se nalazi na brdu i dominira gradom.

Evo nekih prizora iz Praga.

Putovanja 33vm5v4

Putovanja 2dwcb9z

Putovanja Sg084m

Putovanja 243ktc9

Putovanja Iy0y9z

Putovanja 2c0w0p
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16879
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Putovanja Empty Re: Putovanja

Počalji od ces@ric@ Sub Okt 24, 2015 11:28 pm

U aprilu sam bila u Milanu sa najboljom prijateljicom. Grad me nije nesto odusevio, ali bih podijelila par slika koje sam napravila:

Il Duomo - ubjedljivo najljepsa stvar u Milanu
Putovanja DJofDoQ

Galleria Vittorio Emanuele II - jako lijepo za vidjeti, no sve su pokvarili ljudi, koji te stalno presrecu da ti nesto prodaju i uvale. Ako to ne zelis da kupis, onda pocnu da te prate i proklinju:
Putovanja IXkZF5s

Basilica di San Lorenzo:
Putovanja KnaMRO9

Teatro Alla Scala:
Putovanja RN74ohu

Arco della Pace - steta sto je taj dan bio vrlo vjetrovit i prohladan, inace bi vise uzivala u ovom pogledu:
Putovanja IMtpPkK

Vlasnica stana, koji smo iznajmile je jedna vrlo simpaticna gospodja, koja nam je odmah ispricala kako je stan bio prvenstveno namijenjen njenom sinu i njegovoj buducoj zeni, pa izgleda kao pravo ljubavno gnijezdo. Medjutim, pred samo vjencanje, njen sin je nasao drugu (zapravo staru ljubav, sa kojom se kasnije razisao) i ona je odlucila da mu ne da stan, vec da ga iznajmljuje. S obzirom da ja ne znam italijanski, pricale smo na spanskom, a kad sam odlazila dala mi je ovo:
Putovanja Ad7aWNv


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Putovanja Empty Re: Putovanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu