Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pogled

+2
Troja
nexstosic
6 posters

Ići dole

Pogled Empty Pogled

Počalji od nexstosic Čet Jun 02, 2011 1:47 pm

Koliko vam je bitan pogled voljene osobe? Umete li da ga čitate? Da li vam se čini da nekad, kad vam nešto kaže, njen/njegov pogled govori suprotno?
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 36
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pogled Empty Re: Pogled

Počalji od Troja Čet Jun 02, 2011 8:25 pm

Mislim da sam ja prilicno dobra u citanju pogleda, ali je moj dugogodisnji partner prava sfinga koja veoma malo pokazuje osjecanja na neki ocigledan nacin, i to mi je nekada veoma zao. Jedino sto nekada uspijem "procitati" u njegovom pogledu je veselje kada se nasmije. Mozda je to i posljedica toga sto je on veoma stabilna i uravnotezena osoba koja nije sklona pretjeranim izlivima emocija i ciji se zivot vise zasniva na logici nego na burnim emocijama.

Medjutim, u zivotu sam susretala ljude cija su lica mnogo izrazajnija, u cijim sam ocima mogla procitati interesovanje, odobravanje, simpatiju, zaljubljenost, negodovanje, ljubomoru, zbunjenost, zavist, ravnodusnost i ljutnju. Moram priznati da je za mene prilicno zabavno kada sretnem neku takvu osobu, koju doslovno mogu citati kao otvorenu knjigu, jer je ono sto ljudi presute nekada interesantnije i zabavnije od onoga sto kazu. I naravno - mozda je bas raskorak izmedju to dvoje (recenog i vidjenog) ono sto citavu stvar cini zabavnom.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pogled Empty Re: Pogled

Počalji od Bult Čet Jun 02, 2011 8:55 pm

Ma citam je ko knjigu. :)
Bult
Bult
Odvažni član
Odvažni član

Broj poruka : 546
Muški Lokacija : London
Datum upisa : 03.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pogled Empty Re: Pogled

Počalji od Dora_Mar Čet Jun 02, 2011 9:44 pm

Njegov pogled mi znaci mnogo.Cesto kaze i vise od rijeci :) viannen_39.gif
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pogled Empty Re: Pogled

Počalji od Ika Sub Jun 04, 2011 4:19 am

Mnogo znači... mnogo ume da kaže čak i ako ćuti. :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pogled Empty Re: Pogled

Počalji od ThePoet Pet Sep 14, 2012 9:44 am

Čovek lako može da sakrije reči, ali teško može da sakrije pogled.

Iz očiju može mnogo toga da se pročita. Sva ona osećanja koja neko pokušava da opiše mnogo su jasnija ako uspeju da se pročitaju iz pogleda. Sad, mi smo takva bića da volimo da nam se sve kaže i ‚‚nacrta". Ali, sve ono što se kaže malo je u odnosu na ono što govore oči.

Teško je naučiti čitati pogled voljene osobe. Ipak, jednom kad se to savlada reči postaju suvišne u sve više i više situacija.

Pogled luta i pokazuje nervozu ili postiđenost; pogled prezre mnogo teže nego reči; pogled voli mnogo jače nego glasovi koje izgovorimo; pogled pruža mnogo dublji pogled u nečiju dušu, nego što se da saznati iz nečijih reči.

Pogled govori mnogo, nekada i previše, samo treba pronaći kod za dešifrovanje poruka koje nam oči šalju. Jednom kada se on pronađe, komunikacija postaje mnogo lakša.

Ja sam zaljubljenik u reči, te čak i ako uspem da pročitam sve iz pogleda voljene osobe, vrlo često tražim potvrdu u rečima. Mislim da je to zbog toga što i dalje savladavam tehniku čitanja pogleda, pa mi je vrlo često potrebna potvrda da sam u pravu. Ali, da, neretko se dešava da dobijem odgovor ‚‚Sve je u redu.", a pogled mi govori kako mnogo toga se unutra survava.

Tako smo napravljeni da sve zajedno: i naše lice, i usta, i pogled, i telo čini komunikaciju. Mnogi ljudi se koncentrišu samo na reči, a bitno je sagledati sve. Tako i ja radim s voljenom osobom. Sagledavam celu sliku, a u nju ulazi i uspešno čitanje pogleda.


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pogled Empty Re: Pogled

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu