Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pričam ti priču...

+3
Still_dreaming
Dora_Mar
Liza_N.
7 posters

Zid :: Zabava :: Igraonica

Ići dole

Pričam ti priču... Empty Pričam ti priču...

Počalji od Liza_N. Pet Jun 03, 2011 4:25 am

Evo jedne igrice kojom treba da uposlite maštu.
Neko postavi fotografiju, a naredna osoba treba da sastavi priču na osnovu asocijacija koju mu ta fotografija budi.
Član koji odgovori na zahtev može postavljati sledeći zadatak.
Napomena: vaša priča nije prostorno ograničena, dakle, pustite mašti na volju. Niste u obavezi da se nadovezujete na priču prethodnog člana.

Za početak, dozvolite meni da postavim prvu fotografiju:


Pričam ti priču... Keybyb10


Poslednji izmenio Liza_N. dana Pon Jun 06, 2011 8:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Dora_Mar Pet Jun 03, 2011 8:38 am

Nije osjetio nista, samo je bledo gledao cas u nju cas u u stari zardjali kljuc koji je bacila ispred njega.
Sta mu to nudi? Sta predlaze ta naizgled bezazlena djevojka? Ima li smisla uzimati ga u ruke i koja sad vrata otvara od svih koja su pred njim?Toliko mogucnosti a samo su jedna prava.

:)
Pričam ti priču... Tumblr_l7ol9tE1zr1qc7kpgo1_500_large
Dora_Mar
Dora_Mar
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 2926
Ženski Vodolija Godina : 32
Lokacija : negdje...
Datum upisa : 17.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Still_dreaming Ned Jun 12, 2011 2:08 pm

Na koja god vrata da je izašao, ne bi pogodio. Jednostavno, put kojim je krenuo nije bio pravi. Iza nije gledao. Ispred nije video.

Pričam ti priču... The_way_home__by_oooindreooo-d3etyc9


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Troja Ned Jun 12, 2011 8:48 pm

"Obecavas?"
"Obecavam."

Polako su zakoracili tracnicama. Sunce je milovalo njenu kosu. Vjetar se poigravao nestasnim pramenom koji je pao preko njenog lica. On je pricao. Kao i uvijek. Pricao je o nekom nesmotrenom vozacu koji ga je zamalo udario kada se vracao sa posla. A njene misli su lutale. Milovala je pogledom brezuljke na horizontu i zamisljala kuda ih vodi taj put kojim su krenuli. Na voz sigurno nece stici. No bice i drugih vozova. Nikada nije kasno da stignete tamo gdje zaista zelite stici.



Pričam ti priču... Sadnessvr

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Still_dreaming Uto Jun 21, 2011 12:35 pm

‚‚Njima je bilo smešno što plačem. A ja sam silno želeo da stignem da gledam svoj omiljeni crtać. Toliko im je bilo smešno da su me fotografisali uplakanog. A ja nisam gledao svoj crtać!''

Pričam ti priču... Eb0d43a1107947a1d3feff75c5f8862e-d3hueu9


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Troja Čet Okt 20, 2011 11:43 pm

"Oh, Boze, nemam vise snage da se borim." Ispustila je vesla i legla prepustajuci se da je voda nosi. Camas se njihao na talasima kao nosen nekom nevidljivom rukom i cinilo se da joj voda zubori neku drevnu uspavanku. Voda je polako prodirala u camac, i sada su joj gleznjevi vec bilo potopljeni. Hladna tmina je mamila u svoja nedra. Samo se treba prepustiti na trenutak...




Pričam ti priču... Happinessbypunks

Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Still_dreaming Pet Okt 21, 2011 1:23 pm

Tog dana sam mislila da mogu da dotaknem zvezde danju. Da sve radi u moju korist! Zašto? Ustala sam sa osmehom, odlučila da putujem, drugarica mi je rekla da ima slobodnu vikendicu na moru. Probala sam da stopiram - minut kasnije stala mi je jedna devjka koja je išla baš u mesto u kom je vikendica. Platila sam joj samo gorivo. Puštala je divnu muziku, pevale smo zajedno. Kad smo stigle, dogovorile smo se da orgaizujemo žurku kod nje. A more, more me je zvalo! A sve je počelo osmehom ni zbog čega...

Pričam ti priču... My_cou10


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od ThePoet Pet Avg 31, 2012 12:32 pm

Jutros sam teško ustao. Još nije bilo svanulo i zora se tek naslućivala. Umio sam se kao i svakog jutra do tad znajući da čitava porodica zavisi od mene. Ja sam bio taj koji je donosio hranu u kuću. Od mene zavisi da li ćemo danas imati šta da jedemo. Uvek se toga setim kada pomislim kako neću moći da ustanem i odem do mora. Ipak, teška srca spakovao sam svoju mrežu i ostatak opreme za ribolov, uzeo svoj bicikl i krenuo. Nadam su da ću danas imati sreće...

Pričam ti priču... 256494141248466927_2ClLYNZg_c


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Still_dreaming Sub Feb 02, 2013 3:17 pm

Tog dana raskinuli su sa ostatkom sveta, otcepili se. Njihova filozofija bila je da su dva tela i četiri ruke sasvim dovoljni za lep život. Nikad ranije nisu skupili hrabrost da se isključe. Nikad ranije nisu imali celovitu misao, sve dok nisu postali celoviti jedno u drugom. Tek tada, njihova ideja je sazrela. Tek tada su razumeli da ‚‚pobeći'' ne znači ‚‚negde'', nego ‚‚sa nekim''.

Pričam ti priču... Fly_aw10


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od ThePoet Pon Feb 11, 2013 3:46 pm

A sećam se da nisu hteli da mi kupe papagaja za rođendan. Kako bi samo pogrešili! Postao je moj najbolji prijatelj. On razume mene i ja razumem njega. Znam da nikada neću moći da ga naučim da govori, ali to nije ni potrebno. Bitno je da ga ja razumem i ovako.


Pričam ti priču... 6a00d8341bf8f353ef0162fc6f9d1b970d-pi


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od ms.k Čet Feb 14, 2013 3:33 pm

Ma šta taj mali umišlja?! Stvarno mi se više na glavi kosa diže od tog njegovog konstantnog umiljavanja drugima, a mene ni da konstatuje. Juče, eto, ni hvala rekao nije, a ćebe sa svojih leđa sam mu dala da mu zima ne bude. I sad, nije da se žalim, zimomorna nisam, a on ipak jeste, i trebalo mu je, hladno je zaista bilo i sigurno bi se smrzao tako malehan, i do tog 'hvala' mi i nije nešto stalo, ali, ipak, nekad, makar jednom, nešto, nekakav znak, nešto, bilo šta, makar topao pogled, nešto .. Jok .. Ništa .. Vrzmalo se po glavi Seleni, dok je gledala njenog prijatelja Lala i gazdu Šijama kako se veseli pažnji koju mu Lal pruža. Kamilu Seidu kao odavno ništa interesovalo nije, ali su svi primjetili kako bi se svaki put, kad bi se neki objektiv pojavio, ona pronašla tu, naravno sasvim slučajno, sa perfektno postavljnim nogama i 'značajnim' kao neobaveznim pogledom upućenim ka čovjeku sa fotoaparatom.


Pričam ti priču... 123oe
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od ThePoet Čet Feb 28, 2013 12:41 pm

Ja sam jedan nesrećan krevet. Kad leže na meni, spavaju na krajevima, pa mi se umore prevoji. Sredinu niko ne dira. Između ovo dvoje vlada jaz. I nikako mi nije jasno zašto se ne približe jedno drugom ni preko zime, bar malo da se zgreju. I tako je već godinama. On uvek ustane prvi i sedne na krevet. Posedi tako par minuta. Mislim da tada razmišlja, mada ko će ga znati, čudan je on čovek. Ona ustane tačno sat vremena kasnije, sredi me da budem lep preko dana i ode. Do uveče niko više ne ulazi. Žao mi je samo što niko ne otvori prozor i ne pusti zrake sunca da me miluju nesmetano. U svađi sam sa zavesama. Glupe, prljave zavese koje niko ne pere i ne menja. Ja sam voleo one stare. Ove nove stoje godinama i dosadne su do zla Boga.

Pričam ti priču... 430097a87175645ed3781805f9ca986d-d5km0i6


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od ms.k Čet Maj 02, 2013 2:29 pm

dan ne znam koji u ne znam kom mjesecu, 2013.
valjda je Petak

.. opet je otišao .. i opet mi poslao neku perverziju .. ovaj put u obliku razglednice na kojoj je neka koju bi pretpostavljam bolje da ne kažem šta i posve očigledno u kojoj pozi .. kaže kao misli na mene i kao dotična predstavlja trougao života i neko kruženje ne znam čega u životu i smrti i još kojekakve gluposti smislene samo njemu i stvarno više ne znam kako uspjeva sve to da izmišlja .. ah .. više .. briga me nije .. i nije mi jasno kako ne shvata ono što je bitno .. opet je otišao ..


Pričam ti priču... Hhhhhly
ms.k
ms.k
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 3752
Ženski Datum upisa : 20.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Troja Čet Avg 22, 2013 8:53 pm

Auto juri ogromnom brzinom autoputem.  Gotovo bi covjek pomislio da ce se svakog trenutka odlijepiti od podloge i poletjeti.  Pored nas polja, sume, rijeke izmjenjuju se kao u nekom filmu i svakom sekundom smo sve blize svom cilju.  A sta nam je cilj?  Kamo smo to posli?  Da li i znamo gdje zelimo stati u ovom beskraju prirode netaknute covjekovom rukom?  Oblaci promicu iznad nas.  Ono je medvjedic, a onaj drugi bas lici na dedu sa lulicom...  Vidi, eno je ptica!  Muzika prigusuje zvuk motora, gusi ga svojim njeznim ritmovima, pa mocna masina ostaje nijema.  Zelim da se ovo putovanje nikada ne zavrsi.  Zelim da mi vjetar mrsi kosu i moj pogled se odmara na horizontu.  Zelim da se stopim sa ovim beskrajem, da jurimo i jurimo dok se ne pretvorimo na tackicu na horizontu.
Zelim...

Pričam ti priču... Thoughtful-a26679506
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Still_dreaming Sub Sep 21, 2013 1:01 pm

Ovog puta došao je sam. Ovo je prva njihova godišnjica za koju je sam došao na mesto na kojem su se prvi put poljubili. Do sada su uvek zajedno dolazili ovde, provodili neko vreme sedeći na obali, a onda su išli na neka druga mesta. Samo ovo je bilo stalno i obavezno mesto. Tu su se vraćali svake godine, bez izostanka.

Nije bilo isto bez nje. Nije se više osećao lepo što je tu. Mesto nije imalo čar bez njene ruke. Kad je ujutru uzeo njenu hladnu ruku pre nekoliko meseci i shvatio šta se desilo, ohladio mu se ceo svet. Više nigde nije mogao da se ugreje.

Pričam ti priču... The_br10


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od ThePoet Ned Jan 12, 2014 11:01 pm

Rekli su mi da i ja izađem napolje da vidim čudo. Rekli su mi da će zvezde padati preko neba kao kiša i da će biti prelepo. Ono što mi nisu rekli jeste da će meteorska kiša toliko da me omađija. Da će sve te zvezde padalice da mi se nasele u očima, da ću poželeti da poletim ka zvezdama i sa zvezdama.

Jer, tamo gore je lepše. Zvezdano nebo nudi daleke, nove mogućnosti, lepše paralelne svetove. Kako posle posmatranja neba koje se kupa u svetlosti zvezda padalica da pogledam u blato? Gde na zemlji da nađem svoje zvezde?


Pričam ti priču... Tumblr_mwoa6nUjkx1r6j154o1_500


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Ivana_ Uto Apr 15, 2014 7:54 am

''Dođavola!'' Ova reč se kao prizrak propinje kroz sve što me od sinoć pomnom prati. Nikada nisam bio bliže nekoj beskonačnosti kao ovog jutra. Nikada kafa nije bila gorčija i ujedno bljutavija. ''Pij!'' - kažem sebi. Nakon onoga što sledi morao bi pozobati čitave tone šećera da bi još jednom makar ugledao svetlost. Kako da se suočim sa činjenicom da su mi pobegle godine pred očima...? Čitave godine. I da sam ovamo došao samo da bih postao kao oni? Ubiću. Nema druge. Nahraniću osvetu. Ostaće pitanje ''Da li i sebi prosuti mozak?''


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od ThePoet Uto Apr 15, 2014 11:37 pm

Iva, treba da nam okačiš sliku za sledeću priču. :)


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Ivana_ Sre Apr 16, 2014 5:23 am

Ma okačila sam nego me zeza net, nešto neće kad sam preko telefona...
Evo :DPričam ti priču... 15hd69v


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Still_dreaming Ned Apr 20, 2014 11:09 am

‚‚Jednom. Samo jednom. Odlučila sam juče da sve pare od svog rođendana potrošim na to da se obučem onako kako sam uvek želela, a nisam imala hrabrosti, jer bi ljudi oko mene mislili svašta. Odlučila sam da sa malom torbicom krenem. Bilo kuda. S bilo kim. Guši me ovaj grad. Idem Negde. Odlučila sam da stopiram. Neko će sigurno stati devojci kao što sam ja. Neko opasan? Da, to bi bilo lepo. Dragi dnevniče, odoh na put. Jednom. Samo jednom se živi."

Pričam ti priču... Tumblr90


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Ivana_ Pon Apr 21, 2014 3:13 am

Maleni Kosta je hitao sve dalje kroz šumu; šiblje i granje, trava i sve, ali sve je bilo veće od njega, ali ne i od njegove unutrašnje veličine kojom je dete, za njegove godine nadrastalo i najvisočije ljude. Kada je najzad isčupao sebe iz kandži šumskog crnila, dočepao se šućmurastog parčeta neba, sa oblačcima koji su oslikavali visine dajući nadu da je pravi put blizu i da se nadomak ove travnate pustinje nalazi makar izvor hladne vode, ili reka u kojoj bi utolio žeđ. Kostu je pratio stari ćelavi decomrzac i nije bilo vremena; ''Moram da požurim'' - pomisli, i krete dalje.

Pričam ti priču... 29xhqua


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Still_dreaming Pet Maj 08, 2015 11:30 am

Kavezi su joj se oduvek dopadali, valjda zato što se od rođenja osećala kao da je i sama zarobljena u jednom od njih. Ali nije mogla da podnese da vidi ptice ili bilo koje drugo biće u njima, jer je umela da razume ograničensot, učmalost, teskobu kaveza. I kadgod bi neki od njih videla, nije znala da se uzdrži a da ne otvori vrata na njemu, bilo da je u njemu bilo bića ili je bio prazan. Izlaz ka slobodi, ka pogledu izvan rešetaka morao je da bude moguć. Bar za druge, dok ne bude bio za nju.

Pričam ti priču... Tumblr21


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Ivana_ Ned Maj 10, 2015 4:45 am

''Mora da je poludeo!'' - verovatno bi pomislio svako ko bi video čoveka koji kampuje nad provalijom... Niko od njih zapravo ne zna koliko duboko značenje ovaj podvig za mene predstavlja. Ja se čistim od sveta. Uprljan sam grozničavim ustima ljudskih poluduša i oskrnavljen pokušavam da saberem sebe visinom nad visinama. Nikada neću umaći, to znam, jer svestan sam da bi me i u smrti ljudska kob gušila i morila, ali zato sam sada odlučio da sam iskušam i sebe i gravitaciju želeći samo jedno - slobodu duha kakva se retko doseže i samo u ekstremnim trenutcima kakav je upravo ovaj. Neka sam sto puta proklet ako nakon ove seanse dopustim ljudima da me ičim tuku; ako iz svog podviga izađem živ biću svoj junak dok dišem!

Pričam ti priču... Footprints-in-the-Sand-Wallpaper-10


She was one of the few souls that made me wonder: What it was to LIVE?
                           
Ivana_
Ivana_
Ugledni forumaš
Ugledni forumaš

Broj poruka : 3079
Ženski Jarac Godina : 36
Lokacija : Zvezdana prašina
Datum upisa : 11.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od ThePoet Ned Okt 30, 2016 11:31 pm

Ivana, ako stigneš nekad, nađi novu sliku koju bi postavila u ovoj temi, pošto je ova od pre nestala. givenheart


najukusnija je sirova misao
ThePoet
ThePoet
Moderator
Moderator

Broj poruka : 6720
Muški Devica Godina : 32
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pričam ti priču... Empty Re: Pričam ti priču...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


Zid :: Zabava :: Igraonica

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu