Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Posavjetuj me

4 posters

Ići dole

Posavjetuj me Empty Posavjetuj me

Počalji od ces@ric@ Ned Okt 09, 2011 2:50 am

Ovu temu bih posvetila našim pitanjima za svakodnenvne situacije, za koja ne treba posebno otvarati temu, a na koja bi rado dobili neki savjet.
Nadam se da će biti dosta pitanja i dosta odgovora (savjeta).



Evo za pocetak moje situacije, na koju bih rado cula vase misljenje (vjerovatno mnogi nece ni vidjeti problem, ili ce im se uciniti razmazeno, ali ok, pokusacu):
Moj otac nekako ima tendenciju da me drzi u stand-by rezimu. Nekad mislim da to radi namjerno, mada uglavnom mislim da je sasvim slucajno, ali me to pocinje izludjivati. Da pojasnim. Mi zivimo u razlicitim drzavama, i uglavnom on mene posjecuje cesce nego ja njega. Ali zbog tih njegovih posjeta, koje su uvijek u zadnji cas ja vise nista ne mogu da planiram. Prije dvije godine sam htjela za Prvi maj da idem sa momkom u Zagreb. On je radio, pa mu je taj dan bio slobodan, a ja sam taj dan imala slobodno na faksu, poklopilo se savrseno. Medjutim, onda se javi moj otac i kaze da kako i on ima slobodno od posla da ce doci za Prvi maj. Ja pomaknem momku sedmicu kasnije, ali onda tata kaze da mozda nece dolaziti, jer mu se na poslu nesto iskomplikovalo. Ja se cujem sa prijateljicom i dogovorimo se da bi mogle otici u Pariz na koncert za Prvi maj. No, onda tata javi da je rijesio problem na poslu i da dolazi, pa i njoj otkazem. 30.04. tata javlja da se ne osjeca najbolje i da nece doci za Prvi maj. Tako sam slobodan dan provela kod kuce. Slicno se dogodilo i za Novu godinu. Otkazao je 3 dana prije Nove godine, brat i ja smo pokusali organizovati neku proslavu, no naravno, najveci broj prijatelja je imao nesto drugo u planu vec mjesec dana ranije dogovoreno.
I evo sad za dolazak, zadnjih mjesec dana govore kako "moraju" doci i kako ce to biti za "ovaj vikend" (zadnja 4 vikenda). Ja hocu dok je jos fino vrijeme da jedan vikend odem s momkom van Praga. No, ne mogu jer oni u petak ujutro kazu da nisu krenuli, a ja moram vikend rezervaciju napraviti dva dana ranije.
Par puta sam ocu pokusala objasniti da ne ide bas tako, ali se sve pretvorilo u svadju u kojoj je ispalo da ja njega ne volim dovoljno, da su mi svi preci od njega i da se tako jednostavno namjesti.
Ne znam vise kako da se postavim. Plasim se da su i prijatelji digli ruke, a ne znam ni koliko strpljenja ce momak jos imati. Prije koju godinu sam bila odlucila da jednostavno nista sem oca ne planiram za praznike, racunajuci i moj rodjendan, ali zbog tih otkazivanja vise puta sam ostala sama na taj dan, sto mi se takodjer ne dopada... Savjet?


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posavjetuj me Empty Re: Posavjetuj me

Počalji od Troja Sre Okt 12, 2011 4:07 am

Pa, ja bih ubuduce kada otac ne dodje pitala ga odmah da li ce sigurno doci nekom drugom prilikom i ako kaze da nece bukirala bih nesto za taj vikend i njemu odmah stavila na znanje da sam ja rezervisala taj vikend da ga provedem sa nekim drugim, a on ako hoce da dodje moze da dodje za vikend koji slijedi iza toga. Pri tome ne bih odstupala i otkazivala ako se on kasno najavi, pa kada bi jednom dosao, a da tebe nema drugi put bi bio oprezniji da se najavi na vrijeme. Mada mogu shvatiti da mu se nekada desi da mu planovi propadnu, ne mogu shvatiti da je to gotovo redovna pojava. Zato bih mu svoj prijedlog da ubuduce tako pravite dogovore poslala mozda napismeno, jer se teze svadjati akp ti neko argumentovano
prikaze problem. Napisala bih mu obrazlozenje slicno kao sto si to uradila ovdje, tako da shvati da je tebi to stvarni problem.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posavjetuj me Empty Re: Posavjetuj me

Počalji od ces@ric@ Sre Okt 12, 2011 4:23 am

Hvala na savjetu.
Problem sa njim je sto se nekad ponasa kao pravo malo dijete. Odnosno, moj nastup bi protumacio kao ne volim ga dovoljno, nije mi vazan.


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posavjetuj me Empty Re: Posavjetuj me

Počalji od Still_dreaming Sre Okt 12, 2011 12:20 pm

Ja bih ti predložio da se strpiš i da pričate u četiri oka o tome kad dođe. Tako je uvek bolje. Objasniš mu sve, pokažeš ljubav i daš razloge. Mislim da će te razumeti. Pismeno ne bi bilo dobro, može shvatiti pogrešno, a ni telefonom nije baš najbolje. Samo komunikacija i iskrenost neće biti problema, bar bi trebalo.


Amor fati

Live today
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posavjetuj me Empty Da li decko ostane u vezi sa devojkom ako ona ne zeli sex?

Počalji od MatriX girl 1997 Sre Sep 26, 2012 6:56 am

Sada je postalo normalno da devojke sa 16,17 godina dozive prvo seksualno iskustvo.Da budem iskrena,ja mislim da je to prerano.Nisam ni psihicki a ni fizicki spremna i sazrela.Zanima me da li ce decko(kad ga budem nasla)ostati sa mnom u vezi ako ne zelim da mu dam ''dokaz ljubavi''?kazu da i oni najkulturniji momci posle godinu dana zabavljanja zele to.
Da li sam ja mozla dosla iz srednjeg veka?
Da li postoje devojke koje su nevinine u 20-oj?
Da li decko ostane u vezi sa devojkom ako ona ne zeli sex?

MatriX girl 1997
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 43
Ženski Datum upisa : 07.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Posavjetuj me Empty Re: Posavjetuj me

Počalji od ces@ric@ Sre Sep 26, 2012 7:38 am

Ovo moze biti zanimljiva tema, samo joj treba promijeniti naslov.

1. Nisi, samo imas normalan strah od prvog puta koje ima vecina ljudi, zene pogotovo. Samo pripazi da taj prvi put ne idealizujes previse cekajuci svog princa na bijelom konju. A opet, nemoj se ni zalijetati, pa se poslije kajati. U svemu treba imati neku sredinu.

2. Ja poznajem cak tri, od koga su jos dvije nevine i sad 25. Jedna iz religioznih razloga (sto razumijem i u neku ruku podrzavam), druga je previse izbirljiva, stvorila je sebi sliku iz neke romanticne komedije, pa ceka da se to desi (to ne razumijem i ne podrzavam), a treca je bila nevina dok nije upoznala momka, koji je bio dovoljno pazljiv i strpljiv.

3. Zavisi od godina toga momka i samog momka. Sa 16-17 ostace ako je zaljubljen i poslije godinu dana s tobom. Poslije 20 tesko da ce ostati, jer je vec usao u taj svijet, osladilo mu se i sad to ne bi izgubio. Cast izuzecima, naravno. Stariji ce tesko i naici na neku nevinu, a sve koje su probale tesko da ce odbijati


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posavjetuj me Empty Re: Posavjetuj me

Počalji od Troja Sre Sep 26, 2012 8:23 pm

I ja bih da kazem koju rijec na ovu temu.

MatriX girl 1997 ::
Da li sam ja mozla dosla iz srednjeg veka?

Slazem se sa cesaricom da je sasvim normalno sto se bojis da imas seks. Ti i jesi previse mlada za takvo nesto. Znam da si fizicki zrela za to, ali mislim da je potrebno da se dostigne i neki stepen psihicke zrelosti da bi se djevojka upustala u takvo nesto. Treba da budes spremna za mnogo stosta od odlazaka ginekologu, do toga da mozes da donosis vazne zivotne odluke ako, na primjer, ipak ostanes trudna.

Da li postoje devojke koje su nevinine u 20-oj?

Ne znam kako sada stvari stoje, ali kada sam ja bila tih godina svakako je bilo djevojaka koje su svoj prvi put odlagale dok ne napune 20 ili i vise godina.

Da li decko ostane u vezi sa devojkom ako ona ne zeli sex?

Ja mislim da ce neko ko je fin i pun razumijevanja, dakle neko vrijedan tvoje paznje, da ceka. Kada vec budes imala mladica i budes se sa njim zabavljala neko vrijeme i sama ces mozda osjetiti zelju da se upustis u to, a prije toga i bez neke stabilne veze ne bih te savjetovala da to cinis. Svako od nas je razlicit, a cim ti sada na takav nacin razmisljas znaci da za tebe ne bi bilo ispravno pocinjati sa seksom u skorije vrijeme. Proganjalo bi te to i opterecivalo, narocito ako biste raskinuli.

I da - mladici tih godina cesto ostave djevojke i ako su vec imali seks. Dakle, nemoj zamisljati da je seks nesto cime ces neraskidivo vezati za sebe nekog mladica.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posavjetuj me Empty Re: Posavjetuj me

Počalji od MatriX girl 1997 Čet Sep 27, 2012 3:13 am

Troja ::I ja bih da kazem koju rijec na ovu temu.

MatriX girl 1997 ::
Da li sam ja mozla dosla iz srednjeg veka?

Znam da si fizicki zrela za to,
Nisam.Dobila sam menzis tek pre dve nedelje... :D

MatriX girl 1997
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 43
Ženski Datum upisa : 07.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Posavjetuj me Empty Re: Posavjetuj me

Počalji od Troja Čet Sep 27, 2012 8:42 pm

Jao, ja tek sada uvidjam da si ti i mladja nego sto sam mislila. Ne zamaraj svoju glavu ovakvim mislima, mlada si jos. Uzivaj u djetinjstvu (ili bih mozda trebala reci adolescenciji?) dok jos mozes, jer kad ga jednom izgubis to ce biti zauvijek.
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16899
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Posavjetuj me Empty Re: Posavjetuj me

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu