Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prava osoba

+8
kluptzwick
pahuljica
Ika
Troja
Liza_N.
nexstosic
Catwoman
Still_dreaming
12 posters

Ići dole

Prava osoba Empty Prava osoba

Počalji od Still_dreaming Pet Feb 05, 2010 12:02 pm

Postoji li ''prava osoba''? Ili je možda u određenom trenutku neka osoba prava, a neka ne, pa kad se pogodi mesto i vreme zaključujemo da je i osoba ona ''prava''?
Ili nas tamo negde možda čeka neko ko je ''stvoren baš za nas''?
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od Catwoman Sub Feb 13, 2010 11:33 am

Ja verujem u ljubav, isto tako verujem da postoji osoba koja je stvorena upravo za nas...
Medjutim, ne znaci da je i jedina. Kada se desi tako nesto, imate utisak kao da ste nasli drugu polovinu srca i da ste je spojili sa svojom... Tada pocinjete da disete punim plucima. To vam je kao da udisete vazduh po prvi put (kao po rodjenju)... Za mene je to prava i jedina osoba...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od nexstosic Sub Mar 13, 2010 12:58 pm

verovatno postoji, u danasnje vreme malo moguce, ali ipak moguce. te sam srece da sam upoznao takvu osobu i da sam i srecan i ponosan na to. i sto obozavam da cuvam tu osobu i da pazim. da bi se videlo da li je neka osoba prava ili ne, treba vreme to da pokaze.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od Liza_N. Sre Feb 02, 2011 2:31 am

Možda postoji, ali to zavisi od nas samih. Treba čovek upoznati sebe, shvatiti koje vrline nudi i koje mane zataškava, pa u skladu sa tim pronaći svoju idealnu polovinu.
Ono što me danas impresionira, možda će me sutra nervirati ili ostaviti ravnodušnom. Zato verujem da osnovna osobina koju pratner (oba, zapravo) moraju posedovati jeste tolerancija (ako se to može tretirati kao osobina), sposobnost introspekcije i želja za prilagođavanjem.
Svi se mi menjamo, u malom, ali se menjamo. Otuda i želja za drugim partnerima, promenama. Možda, kada bismo uspeli da se otrgnemo od šablona i navika, možda bismo se osećali kao savršen partner nekome ko je nama savršen partner.


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od Troja Pet Feb 04, 2011 2:12 am

Nedavno sam citala u novinama clanak o ljudima koji su imali dosta partnera, a onda na kraju ipak odlucili da se sa nekim "skrase". Autor clanka je tvrdio da je jedan od najvaznijih faktora koji ce odluciti da li ce veza uspjeti ne sa kim si (mada i to ima dosta uticaja), nego u kom trenutku svog zivota ces zapoceti vezu sa nekom osobom. Slozila bih se da je to jedan od vaznih faktora. Na primjer, mnogi ljudi odluce da zele da budu sa nekim ko ce im iskazivati puno ljubavi nakon duge i isrpljujuce veze sa nekim ko je imao problema da im kaze "volim te".

Prava osoba je vjerovatno osoba koja nam odgovara po svojim osobinama, ali i koju smo sreli u trenutku kada smo osjecali da bi bilo dobro da pronadjemo stvarnog i stalnog partnera. Naravno, pored ova dva uslova potrebno je i da ta osoba zeli nas za partnera. smajli-a095.gif
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od Ika Pet Jun 17, 2011 11:45 am

Postoji li ''prava osoba''? Nadam se da postoji. :)
Ili je možda u određenom trenutku neka osoba prava, a neka ne, pa kad se pogodi mesto i vreme zaključujemo da je i osoba ona ''prava''? Ne znam šta se pod ovim misli. Smatram da je jedna prava osoba, ona koja ostaje, a ne ona koja dođe i prođe. Dok ne dođe prava sve ostale su samo potencijalne prave.
Ili nas tamo negde možda čeka neko ko je ''stvoren baš za nas''? Nadam se da čeka...ili je uvek bila tu negde samo neotkrivena... :)

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od pahuljica Pet Avg 12, 2011 10:19 pm

Pa, bas kao i srodna dusa, verujem da postoji.
Prava za svoje vreme. Prava za druzenje, za zabavu, a kasnije za brak i porodicu...
Verujem da me ceka, bas kao i ja njega... love
pahuljica
pahuljica
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1675
Ženski Bik Godina : 32
Lokacija : ...u mašti...
Datum upisa : 17.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od kluptzwick Pon Jan 07, 2013 11:43 am

Da, naravno da postoji prava ali ne za mene.... Ja sam izgubljena dusa, osudjena da luta, brine o drugima, upozorava na njihove greske i da na kraju likuje i kaze: "I told You so!"
kluptzwick
kluptzwick
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 9
Muški Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od amaranth Sub Avg 31, 2013 4:28 am

Postoji prava osoba za svakoga, samo je teško pronaći je. Mnogi se u ovim lavirintima kojima tumaramo nikada ne pronađu pa su skloni da poveruju da ljubav nije za njih.
Dešava se i da pronađemo pa izgubimo. Verujem da je tako teže nego nikada i ne pronaći taj drugi deo sebe. Jer kad jednom imaš celog sebe pa izgubiš deo nikada više nisi ni sličan onome što si nekada bio. Spoznaš kako je celina divna i ne možeš da se smiriš bez tog osećaja.


‎"Where is the wonder where's the awe?
Where are the sleepless nights I used to live for?"
amaranth
amaranth
Zaslužni član
Zaslužni član

Broj poruka : 1943
Ženski Škorpija Godina : 34
Lokacija : Druga zvezda levo od Meseca
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od enigma_ Sub Avg 31, 2013 11:05 am

Nekako mi ova teza ide uz mene. "Ili nas tamo negde možda čeka neko ko je ''stvoren baš za nas''?"
Možda razmišljam tako na osnovu iskustva svog.Jer recimo Vilotić je rođen 400 od Bg-a, došao u Bg i čim smo dvesta godina u braku, verovatno je to prava osoba za mene..ili ja ne znam šta je "prava osoba" Surprised 
Sad bez zezanja da l ja znam šta je to prava osoba?!
Jer to čovek koji nema ni jednu manu ili čovek čije mane prihvatam, vremenom saživim se sa njima, pa kasnije ih i ne primećujem?!
Volela bih da čujem od Vas definiciju prave osobe :)


Poslednji izmenio ThePoet dana Sub Avg 31, 2013 9:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Spojeni postovi)
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od ces@ric@ Sub Avg 31, 2013 9:14 pm

Ja mislim da to nije samo osoba sa kojom provedes dugo vremena, tvoj stalni partner. Prava osoba bi morala pored toga da nas taj duzi period uvijek cini srecnim, da nas nasmijava i razumije. U suprotnom, to sto smo stalno s nekim (po meni) ne znaci da je to prava osoba za nas, vec da smo usli u neku naviku, plasimo se ostati sami ili sta vec, a cesto vidjam takve. Dugo u vezi, nesretni, jer nisu sa tom pravom osobom nego su sa navikom.

Ne znam se lijepo izraziti, ali valjda ste razumjeli sta hocu reci :D 

Prava osoba za mene je ona osoba uz koju se osjecam lijepo, srecno, koja je tu kad mi treba i uz koju bez bojazni mogu biti potpuno svoja :)


"Don't tell me what they said about me. Tell me why they were so comfortable to say it around you."
ces@ric@
ces@ric@
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 11888
Ženski Datum upisa : 03.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od enigma_ Uto Sep 03, 2013 8:18 am

Lepo rečeno Ces  givenheart
 


Definitivno sam ja Vilotiću prava osoba:D Dok je on meni pomalo i navika bez koje ne mogu.

Pre neki dan, pitana sam kako čovek može da zna da je osoba prava za zajednički život.
I ako imam dva veka, nisam znala da odgovorim.
Pričala sam ja mnogo toga i na kraju rekla da čovek ne zna da l je to baš prava osoba dok ne počnu da žive zajedno.
Znači nisam ništa rekla :jj:
enigma_
enigma_
Veteran
Veteran

Broj poruka : 4779
Lav Godina : 55
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od Livija Uto Jan 13, 2015 2:41 am

Lepa tema za mlade koji su u nedoumici dal je prava osoba sa kojom su u vezi.Posto imam vec poduzi bracni staz mogu i ja po nesto dodati o ovoj temi. Sve zavisi od razmisljanja i shvatanja sta je brak i prava osoba.Imam jednu kratku pricu kad smo se suprug i ja vencali .Jedno vece izasli smo u centar da prosetamo i sreli njegovog kolegu koji je bio sredovecan covek. Pruzio nam ruku cestitao i dotakli se teme o braku.Jednom momentu rekao je (citiram ).Deco moja dok ste mladi volite se ,kako vreme prolazi sve vise brak prelazi u naviku.Tad sam se naljutila maltene na njega sta on zna o ljubavi ali je bio u pravu ima tu i istine , i nema nista lose u tome sto se covek navikne na partnera. Ostaje i dalje postovanje paznja ali nema vise onog osecanja leptirica u stomaku kad se vidite posle par dana ili kad ste odvojeni na duze vreme.Srecni jeste sto ste zajedno ali i to je ljubav ,voleti bez osecaja da vas partner gusi svojim prohtevima ili preteranom brigom koja na kraju prelazi u dosadu ili osecaj da niste slobodni da razmisljate ili pozelite nesto da uradite sami.
ps:Izvinjavam se na greskama u pisanju.
Livija
Livija
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 22
Ženski Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prava osoba Empty Re: Prava osoba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu