Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.


Join the forum, it's quick and easy

Zid
Dobro došli na forum Zid!

Ovu poruku vidite jer pregledate naš forum kao gost.

Ukoliko se registrujete dobićete mogućnost da odgovarate na teme, otvarate nove, upoznate nove ljude, učestvujete u forumskim takmičenjima i iskoristite sve pogodnosti jednog člana. Registracija traje samo minut, jednostavna je i potpuno besplatna.

Da biste se registrovali kliknite ovde.

Važna napomena: Mejl za registraciju može dospeti u spam ili trash u vašem mejlu, pa prilikom aktivacije naloga, ukoliko ne dobijete mejl u inbox, proverite da li je možda završio tamo.
Zid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Volim te takvog kakav jesi

+2
Catwoman
Still_dreaming
6 posters

Ići dole

Volim te takvog kakav jesi Empty Volim te takvog kakav jesi

Počalji od Still_dreaming Pet Feb 05, 2010 12:51 pm

''Godinama sam bio nervozan (neurotičan). Bio sam plašljiv, depresivan i ohol. I svako bi mi govorio: Ti se moraš promeniti. I svako bi mi govorio kako sam neurotičan. Bili su mi već dosadni, i ja sam im obećavao i mislio sam se promeniti, ali nikad nisam uspeo ma koliko da sam se trudio. To što me je najviše bolelo, bilo je da mi je najbolji prijatelj uvek govorio kako sam neurotičan. I on je uvek ponavljao, da se moram promeniti. I njemu sam obećavao, pa opet nije od toga bilo ništa, to nikad nisam uspevao. Tako sam se osećao bespomoćan i zarobljen.

Baš on mi reče jednoga dana: “Ne menjaj se! Ostani takav kakav jesi! I nije važno, da li ćeš se ti promijeniti ili ne! Volim te takvog kakav jesi. Tako neka bude.” Te reči su zvučale poput muzike u mojim ušima. “Ne menjaj se, ne menjaj se, volim te…” I ja sam se nekako opustio i postao sam življi, i gle čuda nad čudom – ja sam se promenio. A sada znam da se nisam uistinu mogao promeniti sve dok nisam našao nekoga, ko me zaista voleo, bez obzira da li ću se promeniti ili ne. “Volim te”, “rado te prihvatam takvog kakav jesi”… kad se nekome kažu ove reči onda njemu ili njoj čine neobično dobro.

Biti voljen bez preduslova i pretpostavki omogućuje život pun smisla. Ako se neko oseća voljen i ljubljen onda može velikodušno darovati svoj život, može se zauzimati za ljude a da uopšte ne gleda šta mu to donosi.

Ne odbacujte sebe govoreći kako ništa ne vredite! Dopustite sebi da budete voljeni! Prihvatite sebe takvi kakvi jeste sa svim svojim vrlinama i manama!''
Entoni de Melo


Koliko ste spremni da prihvatite tuđe navike i osobine?
Da li vam se možda desilo da tolerišete stvar za koju ste do juče tvrdili da vam je neprihvatljiva samo zato što je to nešto uradila osoba do koje vam je stalo?
Da li ste sposobni da prihvatite sve loše strane osobe sa kojom ste samo zbog onih dobrih koje ste na početku zavoleli?
Ili pokušavate da promenite neke stvari?
Still_dreaming
Still_dreaming
Administrator
Administrator

Broj poruka : 22089
Muški Jarac Godina : 36
Lokacija : In dreams...
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Volim te takvog kakav jesi Empty Re: Volim te takvog kakav jesi

Počalji od Catwoman Sub Feb 13, 2010 11:44 am

Ovo je nesto najlepse sto sam procitala...
Zaista je prava umetnost prihvatiti osobu onakvom kakva jeste. To je veliki cin.
Nisu svi sposobni za tako nesto. Ali, kada je iskreno, onda je moguce. Narocito kada su u pitanju pravi prijatelji.
Evo, upravo cu ovaj tekst poslati najboljem prijatelju. On ce se prepoznati... Volim te takvog kakav jesi (sa jako malim izmenama :smajli-a080.gi )...
Catwoman
Catwoman
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1450
Ženski Strelac Godina : 33
Datum upisa : 17.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Volim te takvog kakav jesi Empty Re: Volim te takvog kakav jesi

Počalji od nexstosic Sub Mar 13, 2010 12:50 pm

bogami, ovako je bilo sa mnom. cista istina. dok mi najbolja drugarica nije rekla kao pravi andjeo: volim te takvog kakav jesi, ne moras da se menjas.
To me je navelo na razmisljanje (tek sam sad video odakle ovaj textualni zapis, odavde). Toliko ljupko zvuci da morate da ucinite nesto ne zbog drugih, vec zbog sebe, cime cete usreciti prvenstveno sebe, pa druge.
nexstosic
nexstosic
Član za primer
Član za primer

Broj poruka : 1444
Muški Ovan Godina : 35
Lokacija : Beograd, Vranje
Datum upisa : 05.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Volim te takvog kakav jesi Empty Re: Volim te takvog kakav jesi

Počalji od Liza_N. Čet Maj 05, 2011 11:11 am

Uglavnom se trudim da prihvatim osobe takve kakve jesu, ako već one mene prihvataju ovakvu. Nije lako, bar meni, ne pokušati da utičem na druge, ali samo kada osetim da su određene osobine nekog prijatelja destruktivne (ne smetaju toliko meni, koliko njemu).
Niko nije savršen, hvala Bogu (bilo bi jako dosadno da je tako!), i što se pre takva činjenica prihvati, svima bude lakše... Wink


Always believe that something wonderful is about to happen...
Liza_N.
Liza_N.
Počasni član
Počasni član

Broj poruka : 2032
Ženski Datum upisa : 04.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Volim te takvog kakav jesi Empty Re: Volim te takvog kakav jesi

Počalji od Troja Ned Jun 05, 2011 9:38 pm

Spremna sam da prihvatim tudje navike i osobine ukoliko se to ne kosi previse sa mojim zivotnim nacelima. U proslosti sam nekada pokusavala da savjetima pomalo promijenim neke osobine mladica do kojih mi je bilo stalo (na primjer, savjetom da bi bilo dobro za tu osobu da manje pije), ali sam vec dugo sa partnerom cije sam osobine uglavnom prihvatila. Jedina stvar na koju sam pokusala da uticem kod svog sadasnjeg partnera je oblacenje, pa i to ne previse. U stvari, samo sam ga ohrabrila da pokusa da se drzi svojih pozitivnih tendencija citavo vrijeme i oblaci malo formalnije i elegantnije. I on je pokusao da uradi isto (mada suprotno) sa mnom - to jest, da me ohrabri da cesce nosim dzins, a rjedje kostime i zvancinu garderobu. U stvari, mozda sam ga i previse poslusala. :buahahhaha:

Samu sam sebe iznenadila sposobnoscu da prihvatim i neke stvari za koje sam u proslosti smatrala da su neprihvatljive, i to samo zato sto su mi se dobre osobine toliko dopadale da sam one lose jednostavno izbrisala u svojoj glavi. I ne samo sto ne pokusavam da ih promijenim, nego i ne razmisljam o njima kao o nekim nedostacima. Ko zna - mozda to zaista i jeste prava ljubav. viannen_39.gif
Troja
Troja
Legendarni član
Legendarni član

Broj poruka : 16875
Ženski Lokacija : London
Datum upisa : 08.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Volim te takvog kakav jesi Empty Re: Volim te takvog kakav jesi

Počalji od Ika Pet Jun 17, 2011 11:04 am

Koliko ste spremni da prihvatite tuđe navike i osobine? Ne razmišljam o tome. Kada volim onda volim bezuslovno.
Da li vam se možda desilo da tolerišete stvar za koju ste do juče tvrdili da vam je neprihvatljiva samo zato što je to nešto uradila osoba do koje vam je stalo? Desilo mi se i prelazio sam preko toga zbog svojih osećanja.
Da li ste sposobni da prihvatite sve loše strane osobe sa kojom ste samo zbog onih dobrih koje ste na početku zavoleli? Nisam siguran. Volim, ali to ne znači da mogu da trpim sve što me povređuje. Loše osobine me odbacuju.
Ili pokušavate da promenite neke stvari? Ne trudim se da promenim, ali ukažem. Ne mogu ja da utičem ni na koga, nemam pravo. Ako želi da promeni neke stvari promeniće zato što želi, a ne zato što ja tako želim.

Ika
Zavisni član
Zavisni član

Broj poruka : 4253
Muški Lav Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 09.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Volim te takvog kakav jesi Empty Re: Volim te takvog kakav jesi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu